Přejít na obsah

Zodiac 280GX neboli Poor Man's Heuer Pasadena


Tikal

Doporučené příspěvky

Podařilo se mi od zdejšího váženého člena koupit hodinky Zodiac 280GX ve verzi pro Libyjské letectvo. Jedná se o hodinky vyráběné firmou Heuer v 70-tých letech, osazené strojkem Valjoux 7750.  Jedná se vlastně o upravený model  Heuer Pasadena. Hodinky jsou v černé PVD úpravě, která je na svůj věk velice zachovalá. Pouzdro má rozměry cca 42x45mm.

Ty mé jsou údajně získané od našeho montéra , který je v Libyi získal od pilota vrtulníku. Těch používala Libyjská armáda dost a většinou Ruské výroby, ale zjistit konkrétnější údaje o omé letecké brigádě bude asi na delší čas.

 

DSC_0618.jpg

Stýc mi přeložil nápis na sekundovém subcifru

DSC_0596.jpg

Černě je tam napsáno : Arabské Libyjské Letecké síly

Tenší bílý nápis: letecké síly 1978

Silnější bílý nápis: 8. letecká brigáda 1397  /to je rok podle Hidžry, tedy podle muslimského kalendáře ./

 

a zde zbytek fotek

 

DSC_0600.jpg

DSC_0604.jpg

DSC_0607.jpg

DSC_0608.jpg

DSC_0601.jpg

 

Fotka strojku bohužel zatím nebude, protože se svým klíčem to nedám, je to utažené jako blázen, škrábance na víku naznačují, že se někdo snažil, ale asi se mu to nepovedlo. Nechám to raději na hodináři. Stejně se musí vyčistit odpařený olej, který je usazený pod sklem a zvláště za slunečných dní je pod ostrým úhlem vidět, také promazání a vyčištění stroje je asi žádoucí.

Přesnost je velmi dobrá a chronograf pracuje také skvěle.

 

Na hodinky jsem provizorně nasadil vintážní gumu, která na ně neuvěřitelně sedla, takže mám čas v klidu hledat optimální pásek, nicméně nevylučuji, že to tak zůstane a jenom dokoupím PVD sponu

20150320_101331.jpg

Upraveno uživatelem Tikal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 137
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Podařilo se mi od zdejšího váženého člena koupit hodinky Zodiac 280GX ve verzi pro Libyjské letectvo. Jedná se o hodinky vyráběné firmou Heuer v 70-tých letech, osazené strojkem Valjoux 7750.  Jedná se vlastně o upravený model  Heuer Pasadena. Hodinky jsou v černé PVD úpravě, která je na svůj věk velice zachovalá. Pouzdro má rozměry cca 42x45mm.

Ty mé jsou údajně získané od našeho montéra , který je v Libyi získal od pilota vrtulníku. Těch používala Libyjská armáda dost a většinou Ruské výroby, ale zjistit konkrétnější údaje o omé letecké brigádě bude asi na delší čas.

 

attachicon.gifDSC_0618.jpg

Stýc mi přeložil nápis na sekundovém subcifru

attachicon.gifDSC_0596.jpg

Černě je tam napsáno : Arabské Libyjské Letecké síly

Tenší bílý nápis: letecké síly 1978

Silnější bílý nápis: 8. letecká brigáda 1397  /to je rok podle Hidžry, tedy podle muslimského kalendáře ./

 

a zde zbytek fotek

 

attachicon.gifDSC_0600.jpg

attachicon.gifDSC_0604.jpg

attachicon.gifDSC_0607.jpg

attachicon.gifDSC_0608.jpg

attachicon.gifDSC_0601.jpg

 

Fotka strojku bohužel zatím nebude, protože se svým klíčem to nedám, je to utažené jako blázen, škrábance na víku naznačují, že se někdo snažil, ale asis mu to nepovedlo. Nechám to raději na hodináři. Stejně se musí vyčistit odpařený olej, ketrý je usazený pod sklem a zvláště za slunečných dní je pod odtým úhlem vidět, také promazání a vyčištění stroje je asi žádoucí.

Přesnost je velmi dobrá a chronograf pracuje také skvěle.

 

Na hodinky jsem provizorně nasadil vintážní gumu, která na ně neuvěřitelně sedla, takže mám čas v klidu hledat optimální pásek, nicméně nevylučuji, že to tak zůstane a jenom dokoupím PVD sponu

attachicon.gif20150320_101331.jpg

:wub:  :wub: Že jsem tě já vůl prosil, abys je do Gate bral. Teď mám problémy usnout ...  :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, krásné to chlapci máte. :clap:

Radku, máš dobrého strejdu, když rozumí těm čáranicím.

 

Já mám doma takové chudší příbuzné :).

Je vidět, že PVD chrona se strojkem 7750 byly v 70.letech oblíbené u několika firem.

post-27970-0-33280100-1426848252_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky pěkně, možná jsem to měl pojmout jako varianty na toto hodinkové téma . Pánové, co máte za nápisy na dýnkách, hoďte fotky.

 

Už žhavím kontakty do Vojenského kistorického ústavu, jestli tam, nemají něco o 8.brigádě Libyjského letectva okolo roku 1978

Upraveno uživatelem Tikal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ja pitomec je nevidel sakra :(. Jsou paradni, gratuluji chlape.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je sranda vidiet kolko znaciek montovalo tieto puzdra. viete niekto od koho ich brali? ja som za posledne 2-3 mesiace poskuloval po jednych LeJour a jednych noname v rovnakom puzdre...

 

inac majitelovi gratulujem. tieto puzdra casom ziskavaju fakt peknu patinu. cudujem sa, ze z toho este Hodinkee nespravili novu modu (a cenovu bombu) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je sranda vidiet kolko znaciek montovalo tieto puzdra. viete niekto od koho ich brali? ja som za posledne 2-3 mesiace poskuloval po jednych LeJour a jednych noname v rovnakom puzdre...

 

inac majitelovi gratulujem. tieto puzdra casom ziskavaju fakt peknu patinu. cudujem sa, ze z toho este Hodinkee nespravili novu modu (a cenovu bombu) :)

Pouzdra jsou přímo z Heueru

 

 

Due to the high demand for Heuer chronographs during the 60?s and 70?s, they also produced similar models to their own for other brands like Abercrombie and Fitch, Lejour, Zodiac and Clebar. These pieces were manufactured by Heuer and rebranded often utilizing the same movements and sharing components such as cases, crowns, hands, dial bases. In some instances, these components where ?on brand? signed Heuer parts or had the same reference numbers as the Heuer equivalent models. 

 

Heuer allowed ZODIAC to brand the "Pasadena" model with the ZODIAC name, but the watch indeed is made by Heuer same ref-model - 280 GX. It is a beautiful, fully functional vintage time-piece.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...