Přejít na obsah

Staré hodinky Stowa


Milan01

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

dostaly se ke mně staré hodinky značky Stowa, viz foto.

 

Chtěl bych Vás zkušenější požádat o radu:

 

1) Dokázal by nějaký znalec značky identifikovat model/řadu/rok výroby? Případně odhadnout jejich cenu?

 

2) Ciferník je bohužel (jak vidno z obrázku) částečně zanesen špínou. Neexistuje způsob, jak jej bezpečně vyčistit? Zatím jsem se ptal v jednom hodinářství, kde mi řekli, že starou špínu již vyčistit nepůjde, neb by pravděpodobně došlo k poškození ciferníku.. Je to opravdu bez šance?

post-21834-0-01713900-1427824767_thumb.jpg

post-21834-0-38980000-1427824776_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • Po roku...

Nedávno mi došlo, že jsem Vám vlastně vůbec neřekl výsledek:

Podle p. Schauera, který od r. 1996 vlastní značku STOWA, hodinky pochází hodinky z 30. let. Bohužel se však z této doby nedochovaly již žádné dokumentační materiály či náhradní díly.


Opravu ciferníku jsem skutečně vzdal - na fotkách jsou ostatně drobné nedostatky vidět mnohem více, než na ruce.
Vloni v květnu jsem dal hodinky na generálku do hodinářství k pí. Pečánkové na Praze 2, od té doby krásně šlapou. Přesnost ani délku chodu jsem ale neměřil, ostatně hodinky tikají téměř celou dobu v šuplíku - byly jen na dvou krátkých výletech v Betlémské kapli a na Žofíně... :)

Ještě by si zasloužily pořádný řemínek, ale ty pevné stěžejky výběr moc neulehčují...
 

post-21834-0-10739500-1472580476_thumb.jpg

post-21834-0-20676400-1472580491_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, díky za "komplimenty", hodinky z toho mají radost :)
Co v nich tiká za strojek nevím, nepoznám to. Možná ale někomu ze znalců napoví fotka strojku - přikládám starší fotku před pročištěním u hodináře, co jsem našel v PC ;)

post-21834-0-34514800-1477758510_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po letech...

Po delší době, kdy jsem si jich moc nevšímal, dostaly Stowy nový telecí řemínek s ještěrčím vzorem.

 

Kvůli pevným stěžejkám byl potřeba open-ended řemínek, poprvé v životě jsem řemínek na hodinky lepil  :) Aktivace lepidla acetonem byla okamžitá.

 

Co myslíte, zasloužily kůži, no ne?  :)

post-21834-0-94832800-1570347913_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...