Přejít na obsah

Steinhart ocean 1 vs steinhart ocean1gmt


Hron21

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Fakt nechápu, jak někdo může mít radost z 99,9% okopírovaného designu, když Steinhart dělá i jiné dobré hodinky. No ale pokud na to máš žaludek, tak bych udělal úplně jiný výběr ;-)

 

attachicon.gifA1.jpgattachicon.gifA2.jpg

 

Ale stejně si myslím, že pokud nemáš na nové Rolexky (v případě těchto barevných kombinací v cenách cca tři čtvrtě mega za jedny - nové full-goldy v bílém zlatě), tak je lepší trochu přišetřit a koupit něco legitimního příbuzného anebo z druhé ruky. Tady už se pohybuješ kolem stovky tisíc. Barevné kombinace vyjadřujou jen můj vkus, vše se dělá samozřejmě i v černé. Rozhodně lepší jeté Rolády než nové Steiny.

 

attachicon.gifB1.jpgattachicon.gifB2.jpg

 

No a ještě levnější přitom zcela legitimní kopírka "přímo z dílen Rolexu" se stejně dlouhou historií jako u Submarineru samotného je Tudor Black Bay, která přijde pod šedesát tisíc. A pak už fakt není co řešit. Stačí trochu víc našetřit, za tu radost to stojí.

 

attachicon.gifC.jpg

Fakt nechápu, jak někdo může mít radost z 99,9% okopírovaného designu, když Steinhart dělá i jiné dobré hodinky. No ale pokud na to máš žaludek, tak bych udělal úplně jiný výběr ;-)

 

attachicon.gifA1.jpgattachicon.gifA2.jpg

 

Ale stejně si myslím, že pokud nemáš na nové Rolexky (v případě těchto barevných kombinací v cenách cca tři čtvrtě mega za jedny - nové full-goldy v bílém zlatě), tak je lepší trochu přišetřit a koupit něco legitimního příbuzného anebo z druhé ruky. Tady už se pohybuješ kolem stovky tisíc. Barevné kombinace vyjadřujou jen můj vkus, vše se dělá samozřejmě i v černé. Rozhodně lepší jeté Rolády než nové Steiny.

 

attachicon.gifB1.jpgattachicon.gifB2.jpg

 

No a ještě levnější přitom zcela legitimní kopírka "přímo z dílen Rolexu" se stejně dlouhou historií jako u Submarineru samotného je Tudor Black Bay, která přijde pod šedesát tisíc. A pak už fakt není co řešit. Stačí trochu víc našetřit, za tu radost to stojí.

 

attachicon.gifC.jpg

 

 

Kdyz mi sezenes ty Todory za stejnou cenu jako steinharty, tak je beru hned

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč bys chtěl něco lepšího za stejnou cenu ? To bys z toho ani neměl radost, kdybys nepřinesl potřebnou oběť. Mimochodem myslel jsem, že jsme se přes ten flame posunuli dál. Holt to moje pravidlo 15k -> 150k (-> 1500k) asi neplatil pro všechny ;-) Přeju ti, ať ti ty Steiny dlouho dobře slouží, jsou koneckonců krásné. Má to i své výhody, např. u Tudoru je to furt ETA za pětinásobek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Muzu mit jeste dotaz, jaky je rozdil mezi keramickou a plechovou lunetou?

tu keramickou neposkrabes. Mel jsem je s tou keramickou a za rok noseni nic, s plechovou nemam zkusenosti. Ze zacatku mi podobnost rolex nevadila ( hodinky jsem nesledoval) potom me to zacalo tak stvat, ze jsem se na ne rano podival a prodal je. Na druhou stranu na nich moc nezahucis, vzhledem k spatne dostupnosti a ver mi, ze Te to stvat zacne- je to neprijemne kdyz se lidi kolem na to divaji jako rolex. Ted mam v planu tudory, ale porad mi do toho lezou jine vydaje ( kolo, byt atd... :) a to co mam se mi prodavat nechce, tak aspon pockam na ty modely s inhousem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věř mi, že ten kdo Rolby zná, si ty dvoje hodinky nesplete na několik metrů;-) A lidem okolo je to z 99,99% jedno, tedy pokud se nepohybuješ ve společnosti, kde má nadpoloviční většina lidí suby.

tu keramickou neposkrabes. Mel jsem je s tou keramickou a za rok noseni nic, s plechovou nemam zkusenosti. Ze zacatku mi podobnost rolex nevadila ( hodinky jsem nesledoval) potom me to zacalo tak stvat, ze jsem se na ne rano podival a prodal je. Na druhou stranu na nich moc nezahucis, vzhledem k spatne dostupnosti a ver mi, ze Te to stvat zacne- je to neprijemne kdyz se lidi kolem na to divaji jako rolex. Ted mam v planu tudory, ale porad mi do toho lezou jine vydaje ( kolo, byt atd... :) a to co mam se mi prodavat nechce, tak aspon pockam na ty modely s inhousem

 

Jinak k tématu, keramika více lesklá, na slunci do šeda, téměř nepoškrabatelná, údajně křehčí. Hliník černo černý (až do vyšisování), lépe čitelný na slunci, relativně lehce škrábnutelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu mit jeste dotaz, jaky je rozdil mezi keramickou a plechovou lunetou?

Také přidám svou trošku. Zkusil jsem obě lunety . A jak píše @Kostra  keramika se na slunci leskne jako prase, blbě se fotí, horší celkově čitelnost, ale na druhou stranu fakt ji nepoškrábeš. Hliníkovka je na můj vkus hodně měkká(docela rychle jsem ji pokřtil) , ale dobře čitelná za jakých koliv okoloností. Takže zda tu nebo onu bych asi nechal dle toho jak se k hodinkám chováš a kde je budeš používat. Jak čas to můžou přijít k úrazu. Navíc když dojebeš hliníkovku tak nová stojí pár kaček. Nebo si můžeš koupit keramickou až tě přestane bavit hliníková.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat jak to pokračuje? Objednal si je nakonec v chronoshopu? Taky jsem nějakou dobu zpět nad O1GMT poměrně vážně uvažoval, nakonec mě odradila ta poznámka, kterou v chronoshopu mají, že budou až někdy možná v červnu nebo v červenci a pustil jsem to z hlavy. Tak jsem zvědavý, jaké ty dodací termíny teda reálně jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...