Přejít na obsah

Ake Damasko?


vrcan

Doporučené příspěvky

Uvazujem nad kupou nejakeho Damaska a zaujali ma bud DA 343 a 353, alebo DA 44 a 45.

 

Dilemy mam tieto:

 

1. cierny dial je klasika, ale mam rad dobru lumi a preto ma zaujal aj biely dial, navyse nemam ziadne biele hodinky momentalne. Ma ale obavu ze by ma mohli omrziet, kdezto klasicke cierne asi nie

 

2. Paci sa mi blastovany sivy povrch, ale otazka je, ci sa neoplati za maly priplatok zobrat ciernu povrchovku, kedze je taka odolna?

 

3. Luneta... mal som skor v plane model 343 alebo 353 s vnutornym rehautom / chapter ringom, kedze lunety celkovo moc nepotrebujem.... ale zrovna tie od Damaska su super, okrem ineho aj koli obojsmernosti.

 

Kedze z tych modelov nad ktorymi uvazujem je k dispozicii az 8 kombinacii, mam takze rozhodovanie....

Skoda ze 343 a 353 som nevidel viac fotiek alebo video...

Zatial sa mi najviac pozdava zrejme DA44 bez povrchovky, ale ostatne su v tesnom zavese...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 130
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Moje chlubící vlákno k DA353 jsi předpokládám viděl. Hodinky který jsem měl nejdýl a který si zase pořídim. Na těch bílejch je jediný trochu blbý, že ze strany jsou ty černý ručky malinko blbě nabarvený.. ale to se na to musí člověk hodně soustředit. Jinak maj tyhle 42mm modely, podle mě, povedenější pozdro než klasika, tam mi úplně nejedou ty tenký nožky. Výhoda je taky pouze vnitřní AR ve standartu. Do Damestu bych nešel, to ocelový pouzdro je v základu odolný totálně a kdyby byl nějakej jó průser, tu ocel prostě jenom škrábneš nebo uděláš důlek - což bude v tý černý problém, protože to bude extra hnusný. No ale mě se nelíběj žádný PVD hodinky:)

 Co se týče výběru mezi 353 a 343, souhlasím, že se ty bílý můžou rychlejch okoukat - na druhou stranu jsou mnohem zajímavější a zábavnější. Na 343 je zase pěkný, že indexy jsou takový plastický - na těch bílejch je to jenom plochej tisk. Za sebe teda musim říct, že jsem byl před nákupem 100% rozhodnutej pro ty bílý, když jsem je ale naživo porovnával s 343, úplně jasný to nebylo - vypadaj naživo fakt dobře, líp než na fotkách. I tak bych ale opět šel do 343. To jsem ti pomohl, viď:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Byvale Miceyho DA353 jsou opravdu krasne hodinky s vybornou luminiscenci. Pekne jsou i DA47 od Jankaxxx, ktere jsou na fotkach takove nemastne neslane, ale na zivou jsou to nadherne hodinky. No, nejlepsi volbou jsou DK11, stale skladem v chronoshopu, s inhousem a myslim, ze by dal Kubson u dobrou cenu. :)

 

http://www.gnomonwatches.com/dk11

post-6-0-35444500-1428913899_thumb.jpg

post-6-0-63656100-1428913901_thumb.jpg

post-6-0-43388700-1428913906_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Alda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Micey, nevidel som v chlubirne! Takze dik za link a nazor, idem pozret!! A toto si asi myslel inak "I tak bych ale opět šel do 343. To jsem ti pomohl, viď", zrejme si myslel 353.

 

Velmi zasadny postreh si napisal, totiz ze cierny dial ma lepsiu plasticitu, takze asi skor ten...  DK11 je uz mazec... no ale najma ja moc neocenim lepsi kaliber, staci mi aj eta... dolezite je, ze aj zakladne modely maju ostatne prvky totozne (ocel, korunka atd).

 

A tiez so sa rozhodol bez povrchovky... asi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Micey, nevidel som v chlubirne! Takze dik za link a nazor, idem pozret!! A toto si asi myslel inak "I tak bych ale opět šel do 343. To jsem ti pomohl, viď", zrejme si myslel 353.

 

Velmi zasadny postreh si napisal, totiz ze cierny dial ma lepsiu plasticitu, takze asi skor ten...  DK11 je uz mazec... no ale najma ja moc neocenim lepsi kaliber, staci mi aj eta... dolezite je, ze aj zakladne modely maju ostatne prvky totozne (ocel, korunka atd).

 

A tiez so sa rozhodol bez povrchovky... asi...

 

Urcite bych si vybral radeji jejich klasicke pouzdro, ne Damest. I kdyz je odolne, klasika ma nadherny odstin oceli a jemnou strukturu, fakt pekne. Damest verze tu ocel ma take, ale schovanou. :)

 

Jinak pokud staci ETA, neni co resit, usetris a je to jak jsi psal, vsechny Damasko pouzdra jsou technicky stejne, stejne kvalitni, od tech nejlevnejsich, az po ty nejdrazsi.

Upraveno uživatelem Alda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A toto si asi myslel inak "I tak bych ale opět šel do 343. To jsem ti pomohl, viď", zrejme si myslel 353.

To jsem myslel tak, že jsem debil, samo bych opět šel do 353. Tedy těch bílejch:)

 Jo, nevim co má teď Kubson na skladě, ale chce to vidět naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

To jsem myslel tak, že jsem debil, samo bych opět šel do 353. Tedy těch bílejch:)

 Jo, nevim co má teď Kubson na skladě, ale chce to vidět naživo.

 

Presne tak. Jeste jsem nevidel zadnou fotku bilych Damasko, ktera by se vyrovnala realu. Snad vsichni fotografove prominou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite bych si vybral radeji jejich klasicke pouzdro, ne Damest. I kdyz je odolne, klasika ma nadherny odstin oceli a jemnou strukturu, fakt pekne. Damest verze tu ocel ma take, ale schovanou. :)

 

Jinak pokud staci ETA, neni co resit, usetris a je to jak jsi psal, vsechny Damasko pouzdra jsou technicky stejne, stejne kvalitni, od tech nejlevnejsich, az po ty nejdrazsi.

 

Ano, uz mam jasnejsie a priklanam sa ku verzii bez povrchovky a zrejme konkretne DA44. Nejako ale neponahlam, je to skor o cene, ci zozeniem za dobru... pripadne ked natrafin na ine Damasko v dobrej cene... ale preferujem nieco s ciarkovymi indexami, na cisla moc nie som.

 

 

Vrcan preco si nevyberes nejake krasne hodinky od Sinn-u? Nieco s dizajnom, co chyti za srdce. Papierovu "odolnost" pri svojom toceni hodiniek nemusis riesit.

 

Damasko ma zaujalo prave koli tomu, ze mam nove Sinn u1 (a predtym UX). Damasko ma oproti sinn dve vyhody - korunka, a na tie som ja extra zatazeny... a tiez ocel je super (nie ze by ponorkova na sinnoch nebola super tiez). Ale pozor, netvrdim ze su krajsie alebo lepsie ako u1, tu len tak nieco neprekona :-)

 

A tentokrat by som chcel nieco na dlhsie obdobie :-) Ale nie som uplne rozhodnuty, je to o cene...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi velmi neporadim, ale napisem nieco zo svojho pohladu.

Odkedy som mal na ruke Jankove DA47, na Damasko casto myslim. 

post-27820-0-85110400-1428916263_thumb.jpg

post-27820-0-27546100-1428916281_thumb.jpg

 

Dookola prezeram modely, no stale mi nieco chyba. S Miceym suhlasim, ze tie 42mm verzie maju krajsie puzdra, tie nozicky na DA36/7/8 mi pridu ozaj trocha subtilne... ale samozrejme, toto je subjektivny pocit.

post-27820-0-59657000-1428917310_thumb.jpg

 

Paci sa mi prehladny a jednoduchy cifernik DA38, no keby boli v puzdre DA343... ak by vysli s niecim takym, bol by som ozaj v tazkej dileme a uspory v ohrozeni :)

... a este by potom mohli mat vrtane nozicky na tom krajsom puzdre... to uz vyzera na nejaku limitku 1/1 :)

 

 

 

Upraveno uživatelem Ivanhoe34
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja ked pozeram najma na DA44 tak mi tam nic nechyba :-) Subtilne nozicky uprednostnujem momentalne a paci sa mi ich agresivny vzhlad, okrem ineho aj zuby na lunete a indexy na cifri. Asi neodolam :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...