Přejít na obsah

Victorinox XLS MT Chrono Classic


Doporučené příspěvky

Dříve jsem dost fotil. Jen tak pro radost a kamarád fotograf mi radil s výběrem techniky následovně: Pokud se pro něco rozhodneš a jsi si naprosto jistý, tak jdi a kup si o jeden level lepší kousek. Tím se snažím řídit a většinou to opravdu funguje. Tady jsem ale musel udělat vyjimku a jsem opravdu rád. 

 

Každé hodinky mají něco do sebe, ale Breitling mě nikdy nebral. Než jsem se rozhodl, že potřebuji quartzky a zalíbily se mi Breitling Aerospace. Vzhledem k nedávnému přízení PO ale nemůžu z rodinného rozpočtu ukrást další chechtáky, takže jsem se jal přemýšlet co s tím. Docela se mi nedávno líbily v prodeji Orienty CVZ a tak jsem začal hledat alternativy k Aerospace. A našel jsem. Je jich docela dost. Líbily se mi i verze co udělal Tissot, ale byly moc...... jak to říct. Moc Tissot. Takže jsem se nakonec rozhodl pro Victorinox XLS MT Chrono. Chvíli čekání na zajímavou nabídku v Evropě a když se objevily na Ebay nové za poloviční cenu, tak jsem neváhal a objednal. 

 

Parametry:

Pouzdro:         ? 45 mm nerez ocelové, povrchová Black Ice PVD úprava

Strojek:           quartzový/digitál strojek ETA 988.333

Vodotěsnost: 10 ATM ( 100 m )

 

švýcarské hodinky - počet kamenů 7

antireflexní safírové sklíčko

odolné proti poškrábání

šroubovací zadní víčko

luminiscenční prvky

kalendář

druhá časová zóna 

stopky - měření v krocích desetiny sekundy až po dobu 12 hodin zobrazované na ciferníku

timer s odpočtem

alarm

indikátor stavu baterie

řemínek: nerez ocelový s přezkou a dvojitým bezpečnostním zavíráním, 

             bočním zapínáním

 

Dnes se dostaly poprvé na ruku a jsou parádní. 

Pěkné video s recenzí zde:

 

A zatím jedna rychlá fotečka:

post-34009-0-17542500-1429528822_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seš magor! Nechci vypadat jako negativista, ale radost z nich Ti vydrží dva tejdny a do měsíce jsou tady na prodej. A budeš se s tím prodejem trápit :-)

Když digi, tak buď musej dobře vypadat a bejt kvalitní (Aerospace, nebo ještě lépe B-1), nebo musej umět všechno (Garmin, ap.), nebo kompromis (T-Touch). Ale tohle?  :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seš magor! Nechci vypadat jako negativista, ale radost z nich Ti vydrží dva tejdny a do měsíce jsou tady na prodej. A budeš se s tím prodejem trápit :-)

Když digi, tak buď musej dobře vypadat a bejt kvalitní (Aerospace, nebo ještě lépe B-1), nebo musej umět všechno (Garmin, ap.), nebo kompromis (T-Touch). Ale tohle?  :helpsmilie:

Už jsem jedny digitálky, co uměj všechno, měl a štvalo mě na tom to, že spoustu funkcí nevyužiju a mám to zbytečně, tak šly právě kvůli tomu z domu. Potřebuju jednoduchý, přehledný a tyhle mi splňovaly všechno co chci. Když ještě nemám na Brajtle :-) Jasný, že se tam dostanu, ale nechci na nich šetřit a koupit si pořádný. To co je v dostupné ceně na netu je fakt trága. Z toho co jmenuješ mimo Breitling se mi nic nelíbí. Taky jsem zvažoval. Myslím, že si je nějaký čas nechám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Hodnota jeho komentáře = 25 příspěvků :-).

 

Jinak, už dvakrát jsem chtěl ty tvoje hodinky koupit, ale jsem statečný  a ubrzdil jsem to :-). Vždy to ukončím tím, že mám přece casio géčka, a to i přesto, že na nich ani neumím nastavit čas.....a něco jednodušeji ovladatelného by se mi hodilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodnota jeho komentáře = 25 příspěvků :-).

 

Jinak, už dvakrát jsem chtěl ty tvoje hodinky koupit, ale jsem statečný a ubrzdil jsem to :-). Vždy to ukončím tím, že mám přece casio géčka, a to i přesto, že na nich ani neumím nastavit čas.....a něco jednodušeji ovladatelného by se mi hodilo.

:-)

Upraveno uživatelem Sborez
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Jeremy nemá pravdu. Všechny hodinky Victorinox vynikají precizním zpracováním, s Breitlingy jsou kvalitou srovnatelné, dokonce používají stejný strojek. Jen na nich chybí to B s křidélky na machrování. :D  A designově se mi víc líbí Victorinoxy, tady je stručné srovnání.

 

 

EDIT: MejlaG > jsme na tom stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeremy nemá pravdu. Všechny hodinky Victorinox vynikají precizním zpracováním, s Breitlingy jsou kvalitou srovnatelné, dokonce používají stejný strojek. Jen na nich chybí to B s křidélky na machrování. :D

Kamile, tady by se dalo polezazimovat. Srovnával jsem to naživo právě s B Aerospace a je divný, ze Victorinox ma odpočet času, ale neumí oznámit konec odpočtu a těch fičur ma Breitling víc. Ta hodnota a rozdíl je tam vidět. Mě se tyhle líbil z toho důvodu, že jsou podobné, světlý cifr, zpracování super. A hlavně nebylo na Becka :-) A teď si skutečně rvu vlasy, páč na prodeji asi prodělám, pokud je tedy prodám. Možná si je prostě nechám, uvidím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Taky znám oboje i když jsem je vedle sebe dopodrobna nesrovnával. Zpracování a kvalita je u Victorinoxu nekompromisní a ty "fičury" potřebuješ? Mimochodem co mají Béčka ještě navíc kromě chronometr vyladěného a termokompenzovaného strojku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Jo na podsvícení jsem zapomněl. Stejně kdyby mi někdo zadarmo nabídl oboje, vybral bych si Victorinox. Breitlingy prostě nemusím i když jsem si jeden čas pohrával s myšlenkou na SOH. Kdyby ty tvoje byly v černé, už jsem je dávno měl. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...