Přejít na obsah

Damasko tah


lolohh

Doporučené příspěvky

Já nenarikam na cenu, pouze říkám, ze u tahu v této ceně u firmy jako je damasko, bych nějaký způsob regulace, alespoň částečný, očekával. Mají model, který se mně vážně líbí, dokázal bych si ho představit na denní nošení. Tam ale chci tah, a když vidím kolikrát za den posunuju sponu, tak by mne to chybělo. Alespoň nějaká vymakana guma s parádní sponou s regulací, kdyby byla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 191
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já nenarikam na cenu, pouze říkám, ze u tahu v této ceně u firmy jako je damasko, bych nějaký způsob regulace, alespoň částečný, očekával. Mají model, který se mně vážně líbí, dokázal bych si ho představit na denní nošení. Tam ale chci tah, a když vidím kolikrát za den posunuju sponu, tak by mne to chybělo. Alespoň nějaká vymakana guma s parádní sponou s regulací, kdyby byla...

 

tak potom nepochodis u 98% hodiniek na tahu, lebo gombikove nastavenie mikroregulacie ma len par modelov... tak sa nestazuj :-)

 

ps: zaujimave, ze v breitling, omega, alebo rolex vlaknach sa na toto nikto nestazuje... ale "u tahu v této ceně u firmy jako je damasko" ako len preboha ze to nedali... Ved ten tah je drahy koli inym vlastnostiam, principialne vzhladom na konstrukciu s vnutornou motylovou sponou nemoze mat mikroregulaciu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu sa stazovat na co chci. O jakém gombiku to meleš? Já tady jasně psal, že chybí alespoň základní způsob regulace ala GMT2c. Sundej damasko klapky z očí a čti pořádně co lidi píšou. Rolexu vlastním několik a všechny mají regulaci na spone. Iwc už taky pochopilo a dělá ji použitelnou. Spona breitling gumy je taky naprosto dokonalá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už tady bylo řečeno několikrát, že s ohledem na motýlovou sponu není možné řešit mikroregulaci... Tak proč tam ta motýlovka je? Proč se Damasko nepustilo do jiného typu spony, který by mikroregulaci dovolil? Motýlovka na tahu myslím patří víc k oblekovkám než k tool hodinkám. Je to prvek, který práci s tahem dost zásadně limituje a současně nemá pojistku, která by bránila samovolnému otevření spony (i když věřím, že zdvojený počet ložisek tomu ve většině případů zabrání...).

 

Jen pro jistotu, mně se ten tah líbí, takže nehledám chyby jen z principu.

 

Edit: To Gas: přesně tak!

Upraveno uživatelem Ohm-Aztec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to možná tak, že se na tah u Damaska čekalo docela dlouho, tak Konrád vyšel s tahem osazeným konstrukčně jednodušší motýlovkou (i když s více kulkami  :cheers: ) a mezitím připravuje sponu, ze které všichni sedneme na prdel. Protože ta by se k tomu tahu hodila.

 

No a jako krok 2 inhouse do 40mm pouzdra a je vystaráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gas, ctu dobre, ale kedze pises "kolikrát za den posunuju sponu, tak by mne to chybělo." tak som predpokladal ako by asi kazdy, ze myslis mikroregulaciu s tlacidlom. Ale uz chapem, posuvas zrejme stezejku v spone - co je tiez riesenie, ale v praxi to zrejme robi malokto. Tiez potrebujem behom dna nastavovat velkost a preto pre mna vacsinou ine tahy ako s mikroregulaciou s gombikom (ratcheting diver extension) ktora ma 5-6 pozicii, neprichadzaju do uvahy. Aj preto nosim najma remene.

 

Pri Damasku nemohli urobit iny tah, lebo klasicka spona by nemohla byt tvrdena, jedine keby bola frezovana, nie plechova... a to by velmi zdvihlo cenu a najma hmotnost. Urobit tvrdeny tah sa inak ako s motylovou nedalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne z tohoto dovodu, vzhladom na absenciu gombikovej mikroregulacie alebo ineho sposobu rychlej zmeny velkosti tolko vaham nad Damasko tahom, kua... na jednej strane ta neznicitelnost laka, lebo skrabance ma vytacaju... ale fixna velkost, aj ked s moznostou precizneho nastavenia v malych inkrementoch pomocou dlhsich dielikov, ma odradzuje... Zavidim ludom co toleruju klasicke tahy ktorych je snad 98%, kde raz nastavis a nehybes...  Skusam uz par dni nosit u1 na tahu (kde je mikroregulacia stezejkou, cize prakticky moc nepouzitelne pocas dna) ale je to na figu, raz tesne a inokedy volne...

 

mm300 to mal ozaj paradne... a ten rolex system som nepoznal, mal som len starsie suby kde bola klasicka stezejka... nove to maju premakane

Upraveno uživatelem vrcan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tiez neunosim tah konstantnej dlzky z horeuvedenych dovodov. Navyse s hodinkami na ruke aj casto zaspim a to uz nie je potom rano pohodlne ani trochu. 

Esteticky je ten tah super, k hodinkam stylovo sadne. No aj keby mi ho pribalili k tym mojim gratis, nosil by som ho minimalne, ak vobec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rlx má u všech keramik něco, byt jen základ. Plechace nemám. To preklopeni ve spone u GMT jde i na ruce ve vodě a to mně stačí.

To je fuk, řešíme damasko, prostě to řešení u jinak promakaneho tahu není ideální a je to velká škoda.

Ad guma. Bylo by pro mě řešení, nějaký super origo kaučuk s promakanou sponou včetně regulace jako mají becka. Pak bych ozelel i tah a bylo by to super!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

To by ovsem znamenalo novou formu na remeny, ktera by byla vzhledem k objemu vyroby Damasko draha. Tudiz remen i spona drahe jak svina, pokud by mela byt ice hardened inhouse, tak jeste drazsi...Ono to neni tak jednoduche. Verim, ze to casem prijde, ale pokud zacinas od nuly, coz Damasko zacal a chces si vsechno delat sam, asi to jinak nejde. Jasne, clovek to nemusi kupovat, muze ke konkurenci, kde dostane co chce, ale, kolik takovych vyrobcu, kteri delaji vsechno je? Me je tenhle pristup proste sympaticky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych chtěl jedny odolné hodinky na denní nošení a sport v pohodlné velikosti. Líbí se mně kvalita zpracování i technické inovace na strojku, bod navíc je ihnouse. Na druhou stranu jsou věci, které mě se.rou a budu je komentovat bez rozdílu značky, rlx, iwc nevyjímaje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by ovsem znamenalo novou formu na remeny, ktera by byla vzhledem k objemu vyroby Damasko draha. Tudiz remen i spona drahe jak svina, pokud by mela byt ice hardened inhouse, tak jeste drazsi...Ono to neni tak jednoduche. Verim, ze to casem prijde, ale pokud zacinas od nuly, coz Damasko zacal a chces si vsechno delat sam, asi to jinak nejde. Jasne, clovek to nemusi kupovat, muze ke konkurenci, kde dostane co chce, ale, kolik takovych vyrobcu, kteri delaji vsechno je? Me je tenhle pristup proste sympaticky...

 

To, ze si damasko robi niektore veci samo vnimam skor ako nutnost, kedze v mnohom doslova nemaju konkurenciu, teda co sa tyka ocelovych suciastok. Ine suciastky ako skla, tesnenia, strojceky (ety) si kupuju. Nebudu predsa vyrabat safirove sklo len aby mohli tvrdit ze to dokazu, kedze by nebolo o nic lepsie ako ked ho z nejakej europskej fabriky na skla. Detto tesnenia. Ale co sa tyka ocelovych tiel a tiez tahu, to este konkurencia nerobi, nikto. Je mozne, ze casom pride s podobnou technologiou niekto dalsi, vacsi, a bude to robit lepsie... napr. pouzije antimagneticku ocel, alebo dosiahne este vacsiu tvrdost skrz naskr celou ocelou. Zatial si ale vsetci myslia, ze 316L alebo 904L staci :-) A vlastne asi ano, staci, ale kazdeho stvu tie skrabance, nepoznam nikoho (chronomagora) koho nie.

 

Tah s mikroregulaciou nerobia zrejme preto, lebo si myslia ze takto ako to je je to dobre, niekto mozno skor oceni minimalisticky dizajn, ktory tam teraz je. A dalej preto, lebo aby neozeleli rovnaku tvrdost vsetkych suciastok, museli by sa potrapit s tvrdenou sponou, a to by bolo narocnejsie a drahsie a tazsie (ako hmotnost). ALe nie nemozne, prial by som si aby taky tah urobili, ale moc nedufam... Kedze ozaj je 95% tahov na trhu neumoznujucich nastavenie dlzky tlacidlom alebo nejakou fintou ako ma rolex, nic ich netlaci nenechat to tak ako to je. Taky mam na to nazor, neoverene...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...