Přejít na obsah

Seiko Samurai (white)


safi

Doporučené příspěvky

Tak jsem dnes neodolal a na Ebay koupil hodinky Seiko Samurai (white). Dle mých dosavadních zkušeností by měla zásilka dorazit příští pondělí nebo úterý.

 

SNM009K1_1.jpg

 

Popis hodinek:

Seiko Divers Automatic SNM009K1

Type: Divers

Movement: Automatic

Calibre: 7S35

Crystal: Hardlex crystal

Dial: White with knurled screw on crown

Bezel: Knurled unidirectional bezel

Case: Stainless steel

Case diameter: 45mm incl crown

Case thickness: 14mm

Water resistance: 200m

Bracelet width: 22mm

Bracelet/Strap: Stainless steel with wetsuit extension

 

 

Už se těším až dorazí. Svě zkušenosti s nákupem a hodinkami budu průběžně dolpňovat. Tento příspěvěk je myšlen i tak trochu jako návod pro ty kdo se zatím na Ebay nakupovat neodvážili.

 

 

Samotný nákup proběhl víceméně bez problémů. Jelikož jsem Ebay nikdy nepoužíval musel jsem si vytvořit zákaznický účet. K vytvoření zákaznického účtu je nutné vlastnit platební kartu. Ebay obstarává samotný nákup a prodej zboží a PayPal obstarává vypořádání transakcí (platby za zboží). Ebay i Paypal si ověřují platnost platební karty provedením 1USD transakce v jejich prospěch.

 

 

Po vytvoření účtu jsem si vybral hodinky a položil prodejci dotaz, zda-li není problém zaslat hodinky do ČR. Po kladné odpovědi jsem si hodinky pomocí "Buy it now" koupil. Po koupi je nutné provést platbu, nejčastěji pomocí systému PayPal. Zadal jsem číslo své karty ..ale ouha..transakce byla větší než 100USD a PayPal požadoval zadání jakéhosi kódu pro navýšení limitu do jakého je možné transakce přes PayPal provádět.

 

 

Navýšení limitu se provede následovně:

1. Dovolíte PayPay odebrat z vašeho účtu připojeného ke kartě částku 1,5USD.

2.Na výpisu transakce karty máte pak uveden 4 místný kód který použijete pro zvýšení vašeho limitu transakce.

 

 

Díky online realtime bankovnictví ebanky jsem během jedné minuty od provedené této 1,5USD transakce měl k dispozici kód a už nic nebránilo provést platbu.

 

 

Na celém nákupu mě zatím překvapily dvě věci:

1. Ověření karty je provedeno pomocí 1USD transakce (Ebay + PayPal = 2USD).

2. Nechápu žádný logický důvod proč si PayPal účtuje 1,5USD pro odstranění 100USD limitu pro transakce přes něj placené. Žádný logický důvod kromě zvýšení tržeb a CF mě nenapadá.

 

 

--------------------------------------------------------

 

Jak jsem slíbil tak tady je popis Seiko Samurai (White). Pokud chcete ušetřit 4-5 000 CZK tak nečtěte dále :-D

 

 

První dojem z hodinek je velmi dobrý. Hodiny jsou masivně zpracované, váží necelých 200g (ocelová verze s ocelovým tahem) a jsou opravdu HODNĚ TEŽKÉ. Bude vám chvíli trvat než si na jejich váhu na ruce zvyknete. Za půl roku zjistíte že máte levou ruku o dva centrimetry delší než pravou, ale na tom nesejde :-) Hodinky i přes svoji váhu sedi na ruce velmi dobře. Hodinky v bíle variantě ciferníku i přes svoje rozměry vypadají "decentně", nemám problém si je vzít do práce k černému obleku. Určitě nejsou u obleku více rušivé než Breitlingy které nosí kolega (myslím že se jedná o Navitimer nebo podobný model). Hodinky díky kombinaci bílého ciferníku a matové a leštěné oceli vypadají jako šperk. Design hodinek je nadčasový - ostré zkosené hrany v kombinaci s oblými plochami se budou líbit i za 20 let. Čím více o hodinkách přemýšlím tím více a více se mě působí určitá na první pohled nedefinovatelná aura hodinek - solidnost zpracování, masivnost, kompaktnost a i určitá extravagance - jinými slovy hodinky pro chlapa na celý život. Jednou se na hodinky podíváte a získají si vás ani nevíte jak. První odpoledne a večer co jsem je měl poprvé na sobě se mě zeptali 4 kolegové a kamarádi jakéže to mám nové hodinky :-D

 

 

Kvalita zpracování je velmi dobrá, netroufám si o sobě trvdit že jsem hodinářský odborník, ale zpracování pouzdra mi přijde srovnatelné např. s Omega Seamaster, samozřejmě že strojek a sklo se s Omegami srovnat nedá. Vše pečlivě sedí, nikde nic neskřípe, nikde na hodinkách nejsou rušivě velké vůle, prostě dokonalý celek.

 

 

Puzdro je po cifeníku nekrásnější část hodinek. Průměr pouzdra (bez korunky) je 42 mm (s korunkou 45mm). Poudro je vyfrézováno z jednoho kusu oceli s dvojí povrchovou úpravou: spodek hodinek a kulatá část boku hodinek je leštěná, masivní "nožky" jsou povrchově upravené kartáčováním (bok a vršek). Spodek je opět leštěný. Masivní "nožky" jsou zkosené ze tří stran: z vrchu, z boku a ze spodu. Spodek "nožek" je opět leštěný. Hodinky díky kombinaci matové a leštěné oceli vypadají velmi dobře, dopomáhá tomu i ostré zkosení hran v kombinaci s oblými plochami.

 

 

Luneta hodinek má stejnou šířku jako pouzdro (42mm) a výšku cca 4mm. Okraje jsou dvousměrně vroubkované (výsledkem jsou malé kosočtverečky). Potisk vršku lunety je dvoubarevný (stříbrná + černá), prvních 20 minut je zvýrazněno. Na lunetě na pozici "12" je zapuštěná svítící tečka s vrstvou "LumiBrite" která v noci velmi pěkně svítí. Luneta se velmi precizně otáčí (120 "cvaknutí"), má jemný a hlasitý "cvakavý" chod. Je otočná pouze jedním směrem (doleva).

 

 

Korunka je z části zapuštěna do šikmého boku pouzdra, je dlouhá cca 5 mm a průměr má cca 6 mm. Je opět oboustraně vroubkovaná. Samotný bok korunky má leštěný okraj a matný střed. Trošku postrádám logo Seiko na korunce. S korunkou se díky její malé délce a zapuštění nepracuje zpočátku příliš komfortně, jakmile ji ale vyšroubujeme je práce s korunkou bezproblémová. Po vyšroubování korunky ji musíme povytáhnout do polohy "1" kde nastavujeme datum a v poloze "2" nastavujeme čas.

 

 

Ciferník hodinek je bílé barvy, s jemnou plastickou texturou. Znaky na ciferníku jsou plastické se "stříbrným" podkladem na který je nanesena vrstva "LumiBrite". Svítívost této vrstvy je opravdu UŽASNÁ!!. Okraje ciferníku jsou opět bílé s 60x5 vteřinovými znaky (rozteč 1/5 sec) v černé barvě. Vteřinová ručučka je z poloviny stříbrná a z poloviny červená s šipkou na které je nanesena svítící barva. Minutová a hodinová ručička je stříbrná s nánosem svítící bravy. Datum je na pozici tři, s bílým podkladem a černým textem.

 

 

Čitelnost ciferníku je velmi dobrá, za tmy vynikne velmi výrazná svítící barva (velmi dobrá světelnost, asi nejlepší kterou jsem viděl). Za šera pomáhá k dobré čitelnosti jednak bílá barva ciferníku, jednak "stříbrné lemování" ručiček a prvků ciferníku které v závislosti na natočení hodinek ke světlu má barvu od stříbrně se lesknoucí až po černou barvu. Občas je nutné hodinky trošku natočit aby vynikl kontrast barvy prvků ciferníků a ručiček na bílém pozadí. To asi jedinná připomínka k čitelnosti hodinek. Za běžného denního světla je čitelnost bezproblémová díky světle zelené vrstvě "LumiBrite" která když nesvítí tak je poměrně kontrastní k bílemu podkladu ciferníku.

 

 

Velmi dobré fotografie naleznete na: http://www.pmwf.com/Watches/WATCHSALES03/S...inlessSteel.htm

 

 

Závěr: Doposud nejlepší hodinky jaké jsem zatím měl, vzhledem k ceně a kvalitě zpracování a celkovému dojmu z hodinek nemají v této cenové kategorii u "decentních" potápěčských hodinek konkurenci.

 

 

SNM009K1_2.jpg

 

SNM009K1_3.jpg

 

SNM009K1_4.jpg

 

SNM009K1_5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Huráááááá!!!!!

 

hodinky dorazili. Cesta ze Singapuru trvala opět jako v prvním případě 8 dnů :-) Jakmile budu mít dneska trošku času tak je pořádně a podrobně popíšu :-) Jsou to nejkrásnější hodinky jaké jsem dosud měl :-) lepší než na obrázku :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to honda:ted mam safiho seika ja :) obchod probehl snad k oboustrane spokojenosti, ja aspon jsem spokojen na vysost

 

to safi: taky gratulace, ale ty tvoje stary, moje novy se mi libej vic ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám účet u Ebanky takže cca minutu po zadání transakce na Paypal se mi v seznamu blokovaných částech na účtu zobrazila transakce s popisem a kódem. Je dobré že platební transakce kartou jsou vyřizovány online. Pak už pouze záleží na bance zda-li její karetní systém pracuje online a zda-li pracuje online i její internetové bankovnictví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel ani dnes není samozřejmé že bankovní systémy poskytují realtime online data, respektive že transakce jsou prováděny online a ne třeba dávkově. Výměna jednoho systému druhým je investicí v řádu desítek miliónů (typicky 60 a více) a jedná se o záležitost na 9-18 měsíců (včetně přípravné fáze).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc ne vždy je vůle banky tento systém změnit - ekonomické a jiné přínosy nemusí vždy pokrýt náklady na implementaci + zajistit požadovanou výnosnost, nemusí být peníze v rozpočtu IT investic, implementace konkrétního softwaru není v souladu se strategií, dodavatelská firma nemá dostatečné kapacity....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...