Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

rozhoduji se teď momentálně mezi těmito hodinkami: 

 

  1. Mondaine MH1.L2210.LG ? 9.200,- (Švýcarské) ? spolehlivé, ale drahé
  2. Triwa Havana Nevil Brown ? 6.000,- (Švédské) ? krásný design
  3. MVMT ? cca 2.600,- (USA) moderní design a levné 

Někdo nějakou zkušenost s jedněmi z výše uvedených hodinek nebo radu ohledně nákupu ? (případně další tipy)
Děkuji

post-39160-0-80908400-1430041248_thumb.jpg

post-39160-0-64473300-1430041252_thumb.jpg

post-39160-0-60450700-1430041255_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno jsou to dost jiný hodinky imho. Ty Mondaine můžou vypadat takhle na první pohled podobně jako MVMT, ale MVMT v tom nesmyslným 45mm pouzdře budou ve skutečnosti dost úchylně velký (a zcela upřímně i docela hnusný). Mondaine maj výrazně sympatičtějších 38mm, což je na bílý hodinky bez lunety podle mě pohoda na každou normální ruku.

 

Triwa mi coby sportovnější stopky přijde zase trochu jinde. Obecně mi z tohohle přijdou designově nejzajímavější a nejhezčí ty Mondaine, ačkoli bych si u nich vybral spíš z těch klasickejch nádražáckejch modelů. Navíc jsou samozřejmě obecně dost drahý a v podobnejch cenách by se dalo uvažovat i o nějakejch Junghansech apod.

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uprimne bych volil osobne spis nejaky seika (su v letu tak nemuzu najit s bilym cifrem ale jinak neco takovyho: SCVS003)

Ale pokud bych si mel vybrat z techhle tvych tak asi ty prvni Mondaine (byt to neni muj salek kafe), velikost, cifernik neni zas tak prazdnej a cena neni nejak premrstena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

User47 díky za názor, nikdy jsem se na ty Triwa nedívali jako na stopky. MVMT mi nepřijdou zase tak přehnaně velký :D

Junghansech - podívám se na ně ;-)

 

Mairiablo - SEIKA bohužel nejsou hodinky který bych si koupil, ale také děkuji za názor :)

 

Prozatím tedy 2:0 pro Mondaine :D mě se tedy ta cena zdá dost vysoká, ale asi budou stát za to :) design se mi líbí více než u těch nádrážních.

 

Hledám prostě hodinky s koženým řemínkem, bílým ciferníkem, stříbrně (kovově) orámované hodinky s datumovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se můžeš vykašlat na fešn quartzky a za podobnou cenu už vzít něco, co v sobě bude mít větší porci poctivý hodinařiny. Když už nechceš Seiko (proč?), co třeba nějaký automaty od Orientu? Na videu s ocelovým náramkem, kterej samozřejmě můžeš vyndat a nahradit libovolným koženým řemenem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové vážím si vašich rad a příspěvku, nicméně hodinky nejsou zrovna něco čemu úplně rozumím ;)

Měl jsem za to že Asie asi nebude dělat zrovna kvalitní hodinky, ale když mi doporučujete hlavně made in Japan, tak se asi mílím.

V čem sou tedy značky Seiko a Orient lepší než hodinky, které jsou vyrobené a navržené ve Švédsku či Švýcarsku ? 

 

USER47 - jde mi jak o styl tak o zpracování uvnitř i zvenku ;-) ty Orientky jsou moc pěkné :) ocelový řemínek se mi líbí stejně tak jako kožený, ale kožený (hnědý případně tan) se hodí více k pásku a botám, které nosím a chtěl bych to mít sladěné (když už :D )

 

Miriablo - nemám proti nim averzi jen s tím nemám zkušenost, ale děkuji za typ ještě se na ně podívám ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko i Orient dělaj kvalitní hodinky. Navíc u japonců seženeš už docela slušný mechanický kousky i za ceny, kde ve švýcarskejch vodách jde především o quartzky s nikterak oslňujícíma levnejma baterkovejma rondama. A zpracování u OS a těch středních mechanickejch Seiko řad bude taky na velmi solidní úrovni.

 

U Seika se podívej na řadu SARB/SARX/SARC/SARW, u Orientu řada Star...Mimochodem, když už máš zlatej snubák* a chceš společenský hodinky s hnědým řemenem, co třeba to posunout až tímto směrem?

http://www.pbase.com/kelvinphoto/sarb072&page=all

 

130664234.u2F93mmt.IMG_5985.jpg

 

*edit: spletl jsem si vlákno, zlatej snubák má člověk vedle:). Nicméně tip platí, ty zlacený SARBy jsou peckový v každým případě :).

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký názor máte na značku Victorinox Swiss Army ?

  1. https://www.timestore.cz/Znacka/Victorinox-Swiss-Army/Victorinox-Alliance-11577
  2. https://www.timestore.cz/Znacka/Victorinox-Swiss-Army/Victorinox-Alliance-11571

Ještě by mě zajímalo, kde by správně měla být minutka ? 

SEIKA mě opravdu nějak neoslovili, možná se k nim budu muset dopracovat :D prozatím jsem zaujatý na Švýcarské a pak taky Švédské a USA hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaké by jste si vybral vy ? Teď už se momentálně rozhoduji mezi Victorinox Swiss ArmyMondaine.

 

Měl jsem namysli datumovku :D (asi jsem byl myšlenkami trochu jinde), zajímá mě jestli je správně umístěna dole nebo na pravé straně. Je nějaké pravidlo ? Hodnotí se podle toho kvalita nebo provedení hodinek ?

Děkuji za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, žádný pravidla na to samozřejmě nejsou, datumovka může bejt kdekoli, kde to dává smysl z hlediska funkčnosti a designu:).

 

Co bych vybíral já, na tom nesejde, já to nosit nebudu:)). A navíc jsem spíš na ty Japonce. Nicméně Mondaine i Victorinox jsou fajn, tím se nic moc zkazit nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem mohl zmínit Icklera, respektive Autran & Viala, když už jsem je dával do vedlejšího vlákna. Jsou to Němci, nikoli Švýcaři, ale to je fuk, strojky to má beztak všechno podobný/stejný - nějaký levný rondy ze švajcu.

 

http://www.chronoshop.cz/autran-viala-panska-kolekce/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KarlosPicos:

Helveticy od Mondainu jsem podrobně zkoumal naživo, několikery jsem měl v ruce i rozebrané na výrobní lince. Pěkné hodinky, dobře zpracované, jako společenské hodinky hodnotím pozitivně. Jak už tady bylo psáno, velikost 38 mm je vzhledem k tenkému okraji pouzdra u sklíčka v pohodě, na ruce vypadají větší než na 38 mm. Cena je oproti klasice od Mondainu vyšší protože se jedná o úplnou novinku, za kterou stojí několik let vývoje a konstrukce, nemají minerální sklo, ale safírové a dost velkou část ceny tvoří licenční poplatek za písmo Helvetica.

 

Victorinoxy jsou aktuálně moje velká láska :) Vyšší cena je myslím opodstatněná kvalitou zpracování i materiály z kterých jsou hodinky vyrobeny. To jak dělá Victorinox hodinky se dnes u běžné švýcarské produkce už bohužel málokdy vidí. Například safírové sklo na hodinkách Victorinox Alliance má trojitou antireflexní vrstvu, skvělé pouzdro, perfektně zatěsněné včetně provedení těsnění korunky.

Victorinox používá při výrobě hodinek obdobnou filosofii jako Junghans = hodinky zpracované tak, aby vydržely alespoň 20 let. To je mi na nich sympatické :) Mimochodem o tom co vše se dělo a děje u firmy Wenger, když je Victorinox koupil jdou legendy, stačilo, že zjistili, že u Wengeru nedělají ostří nožů z tak kvalitní oceli jako Victorinox a na rok jim odstavili celou výrobní linku.

 

Ještě připojuji odkazy na podrobnější info k hodinkám Victorinox Alliance:

Victorinox Alliance Chronograph 241480

Victorinox Alliance 241475

 

PS: Mondainů i Victorinoxů už mi prošlo rukama opravdu velké množství, pokud byste měl nějaké otázky, nebojte se jen do mě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mWQGOtf.jpg

 

USER47: děkuji za objasnění té datumovky. V současné chvíli se ji rozhoduji pouze mezi Mondaine Victorinox.
 
MarvinX: děkuji za komentář :) rovnou využiji příležitosti a zeptám se. Jelikož sem již téměř rozhodnutý si koupit:

 

https://www.timestore.cz/Znacka/Victorinox-Swiss-Army/Victorinox-Alliance-11571

 

Tak mám otázku k řemínku. Potřebuji někde k těmto hodinkám sehnat i ocelový řemínek. Uměl by jste poradit kde jej koupit ? 
Našel jsem fotku kde takový řemínek je chtěl bych jej koupit samostatně.

Upraveno uživatelem KarlosDicady
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...