Přejít na obsah

Eco-Drive SATELLITE WAVE F900 - novinka


JirikH

Doporučené příspěvky

Zatímco mnohá konkurence Citizen se předhání v komplikovanosti mechanických strojků (a ceny), Citizen jde spíše cestou zvyšování užitných hodnot:-).
Nové F900 mají provést lokalizaci pomocí GPS do 30 s,  rozměry 45.4mm / 13.1mm. Materiál Super Titanium.

Cena 2 400 USD.

 

post-22139-0-30461800-1430142939_thumb.jpg

post-22139-0-23684900-1430142950_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

pěkný, moc pěkný. Jinak chápu, že ty skeletonový ručky pomáhají čtení subciferníků, ale možná zase trochu zhoršují čitelnost hlavního. Jinak jsou to ultimativní hodinky se vším všudy. Což je kosmický materiál, satelitní technika , a především vždy přesný čas. Za mě  :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A  v čem spatrujes astron lepší??

Jsou hezčí :)). A pokud se nemýlím (což je možný), tak ty novější jsou snad i o chlup menší.

 

A na tomhle se mi mimo jiné nelíběj ty dutý knoflíky, ve kterejch se bude držet bordel.

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou hezčí :)). A pokud se nemýlím (což je možný), tak ty novější jsou snad i o chlup menší.

 

A na tomhle se mi mimo jiné nelíběj ty dutý knoflíky, ve kterejch se bude držet bordel.

Porovnání velikosti

Citizen 45.4 mm / 13.1 mm 

Seiko 44.6 mm / 13.3 mm

 

Dutá tlačítka - tady bych nesoudil podle fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ťažko súdiť z pár fotiek, neporovnával by som s Astronmi, kým nemáme relevantné technické údaje. Dizajn je subjektívna záležitosť. Z boku vyzerajú veľmi podarene. Prehľadnosť môže byť z fotky tiež klamlivá. Napr. BN4021 na fotke vyzerajú ako veľký bordel, naživo prehľadné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvrdost Super Titanium (Duratect + MRK), kterou u těchto Citizenů je 2.200-2.500Hv, což je daleko více než keramika u hodinek Rado (  Scratchproof High-tech Ceramic HTC   1.200-1.900Hv a je srovnatelná se safírovým sklem. Astrony by měly mít jen ocelový plášť.
Citizen dále tvrdí, že bude mít nejrychlejší příjem GPS signálu, snad 3 s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Citizen uvádí na svých stránkách tvrdost 1200 HV   http://www.citizenwatches.co.nz/products/info/super-titanium , takže se safírem bych to nesrovnával, ale nad ocelí docela jasně vede, hlavně je antialergická a cca o 40%  lehčí. Keramika je sice hezká, ale je jen černá nebo bílá a ta tvrdost může být i na škodu , při klepnutí se může odštípnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První titanové hodiny (Citizeny) jsem koupil v r. 1998. Titan byl matný a podle mnohých působil zašle. V 2012 jsem koupil další titanové Citizeny. Kombinace kartáčovaného a leštěného povrchu. Na fotce nerozeznatelné od oceli, ovšem ve skutečnosti vypadají daleko lépe a titan u mě definitivně zvítězil. Proto si myslím, že i F900 budou v realu velmi dobře a nebudou vypadat jen ocelově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky na titan nedám dopustit a preferuju ho, jen se divím, že nedělají více modelů i v mechanikách v titanu, přeci jen v dnešní době je obliba větších rozměrů hodinek a tam titan může nabídnout přijatelnou hmotnost- ne každý vyžaduje hmotnost  hodinek nad 150g. Nehledě k tomu, že mnoho těchto hodinek se profiluje jako "sportovní" , ale při sportu je taková hmotnost přítěží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...