Přejít na obsah

chytré fitness náramky


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 255
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hele fitnesaci. Potrebuju neco co bych mohl mit na ruce pres noc, aby mi to zavibrovalo, kdyz mi nekdo vola a nemusel timpadem budit zvonenim telefonu pani co vedle chrni. Pres den to asi moc nosit nebudu, protoze mam hodinky nebo vubec nelezu ven.

 

Potreboval bych to pripojit k iPhonu, tak aby to vibrovalo jen kdyz zavola nekdo z whitelistu (Favorites), protoze mam pres noc zaplej takovej ten "Nevotravuj" mod.

 

Zatim jsem nasel Xiaomi Mi Band 2. Nezkousel s tim nekdo neco podobnyho? Bude to fungovat? Neni to uplnej smejd?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miband 2 bude dobrej. Když jsem ho měl, tak jsem notifikace v tomhle stylu nezkoušel, ale počítám, že to bude fungovat. O tom co bude zvonit se rozhoduje v telefonu a ten to teprve předá dál do náramku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik. MiBand2 zatim vypada ok, ale par lidi o tom reklo, ze jim po 3 mesicich ten smejd z toho naramku zacal vypadavat. Ale ja s tim zas nechci delat nejaky vylomeniny. Nejakej ten Garmin by se mi libil vic, ale zas nevim, jestli to chci kupovat za tolik penez.

 

Peknej je ten novej Vivosport, jenze to bych musel do fitka chodit castejc, abych ho vyuzil i na neco jinyho... https://buy.garmin.com/en-US/US/p/574602

 

Fenix 3 uz je fakt moc. To sem mel a dal pryc, protoze me to nebavilo nosit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že to s těma Fenixama bylo vztažený obecně na způsob notifikací u Garminu (zkoušel jsem to a fakt to zavibruje jen na začátku zvonění). Pokud by Miband začal vypadávat, tak se dá za pár korun koupit novej náramek a přehodit to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

hele lidi existuje nějaký náramek, který by přesně měřil kroky a ušlou vzdálenost (bez GPS) ?

 

používám v telefonu runtastic a zdraví a měří to úplně na prd .... u garminu jsem se dočetl přímo na jejich stránkách , že to taky nemají moc zmáklé a ve zbytku se neorientuji

 

dnes mi to napočítalo zase úplný nesmysly ( pravda jsou akoráty ty dva dlouhý sloupce)

 

tak bych rád něco co by opravdu měřilo přesně 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zatím co jsem zkoušel bez GPS je měření na prd. Mám amazfit Cor od Xiaomi a ve srovnání z Fenix 3 jsou odchylky dost velké. Leda ze by šla přesněji nastavit délka kroku v aplikaci jako u Garminu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO - obávám se, že přesné měření bez GPS neexistuje, teď myslím ušlou vzdálenost, ani to sice není 100% přesné, ale s GPS se dostáváme hodně blízko. Co se týká počtu kroků, to v hodinkách funguje na základě akcelerometru a i tady je počet kroků přibližný, protože když nebudu za chůze s rukou z nějakého důvodu hýbat, kroky se nepřičtou a naopak, budu-li sedět u stolu a lomit rukama, budou kroky naskakovat. Vše je o citlivosti a nastavení snímače a softwaru, který to vyhodnocuje, porovnával jsem ale hodinky Garmin a Suunto a výsledky jsou použitelné v obou případech, i když Garmin je trochu přesnější. No a co se týká vzdálenosti bez GPS, ta může vycházet právě jen z počtu ušlých kroků, které, viz. výše, nikdy úplně přesné nebudou a z délky kroku, což lze vyřešit jen z Tebou zadanou průměrnou délkou kroku no a to je taky nepřesný údaj, který nesedí vždy. Teoreticky by mohl pomoci softwarový výpočet průměrné délky kroku, vycházející z ušlé vzdálenosti (určené GPS) a počtu kroků (určeno akcelerometrem), ale ani to nebude zcela přesné.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Chtěl bych poprosit o radu. Nosím letecké hodinky Garmin D2 Charlie, notifikace, kalorie, kroky atd. jsou velmi návykové, ale kvůli tomu zahálí mé nechanické hodinky. Přitom to letecké funkce, navigaci, záznam letu atd. používám jen v letadle. Napadlo mne tedy pořídit si fitness náramek, který bych nosil na pravé ruce a vlevo mechanické hodinky. Do letadla a na některé jiné aktivity bych pak měl D2 Charlie. Protože jsem s Garminem spokojen a využívám i jejich mobilní aplikaci Connect, hledal jsem mezi produkty Garmin a zalíbil se mi náramek Garmin vivoSport v neutrální černé barvě. Rád bych se zeptal, zda s ním máte někdo zkušenost a mohl byste se o ni podělit. Druhý dotaz je k délce řemínku - náramek se dělá v délce S/M (zápěstí 122-188 mm) a L (148-215 mm). Můj obvod zápěstí je 180-185 mm, podle toho, jak metr přiložím, je to volně, cca bez vůle. Rád bych zkusil kratší verzi, protože kvůli správné funkci snímače tepu je dobré mírné utažení, tak by to snad mohlo vyjít, ale nevím, jak by se řemínek zapínal a kolik by zbylo na protažení skrz průvlak.Jakou délku byste mi doporučili? Díky.

   

post-3283-0-50358700-1555062338_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ivane mám ho asi necelý druhým rokem,prostě co ho vydali a nosím ho denně 24 hodin, napiš co potřebuješ vědět, za mne tedy skvělý bezproblémový nosím taky na pravé toto a na levé klasiku. výdrž 6-7 dní vibrace ve 3 stupních, vodotěsný 50m normálně s ním plavu, sauna dělám s ním motorkám servis :-) a dost dobrý žádný šmejd to není, ještě aby ano za ty prachy:-) každopádně mám zápěstí 19 cm a velikost L je  lepší, používám i garmin chronos do lesa kvůli tomu abych našel auto když zaparkuju kde to neznám :-) a super je že v tý aplikaci si synchronizuje data mezi sebou tedy kontinuální průběh záznamu dat což je skvělá věc. ja nemám ho moc utažený a tep snímá bez výpadků  

Upraveno uživatelem ferrycz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ferrycz - díky. V zásadě nepotřebuju nic, mám jiné Garminy a podle popisu funkcí si celkem umím představit, co hodinky umí. Ale zajímala mne zajímala praktická výdrž (zodpovězeno), spolehlivost měření tepu (zodpovězeno), monitoring spánku, spolehlivost a přesnost GPS, resp. záznam trasy, spolehlivost synchronizace s aplikací Garmin Connect a taky jak spolehlivě fungují notifikace z mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane ..... do minulého týdne jsem nosil na levé ruce hodinky a na pravé tohle: https://www.alza.cz/sport/xiaomi-amazfit-cor-black-d5345008.htm

 

vydržel jsem to asi čtvrt roku a pak mě to začalo obtěžovat a náramek jsem začal sundavat až jsem ho odložil úplně a koupil garmin ..... garmin je all in one na jedný ruce ..... více funkcí, lepší aplikace v telefonu a dle mého názoru i lepší měření ....... takže já náramek v kombinaci s hodinkama vidím jako slepou cestu, ale je potřeba si to vyzkoušet :)

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ferrycz - díky. V zásadě nepotřebuju nic, mám jiné Garminy a podle popisu funkcí si celkem umím představit, co hodinky umí. Ale zajímala mne zajímala praktická výdrž (zodpovězeno), spolehlivost měření tepu (zodpovězeno), monitoring spánku, spolehlivost a přesnost GPS, resp. záznam trasy, spolehlivost synchronizace s aplikací Garmin Connect a taky jak spolehlivě fungují notifikace z mobilu.

monitor spánku je peckovej a přesnej tedy alespon v přesnosti kdy zalehnu a kdy vstávám. jestli se vrtím měří to fázi REM. ale poravdě nevím jak přesně bo spím :-) přesnost GPS a trasy jsou stejný jako u fenix chrono. synchronizace s Garmin connect bez jakýchkoliv problémů včetně notifikace z mobilu, vidíš jak zprávy z FCB,Whatsapp, SMS, i kdo volá. tedy vidís kdo ti napsal, ikona rozliší z čeho zpráva přišla ale nepřečteš si ji na hodinkách. má to i tichý budík kde ti vibruje náramek, budim se tím v pracovních dnech kdy žena ani netuší že mi zvonil budík. dá se nastavit jen prac. dny nebo celý týden, popř. jednotlivé dny jak je libo. mám jako hlavní display nastavenu obrazovku s notifikacemi tedy hned vidím jestli se něco dělo, když přehlédnu vibrace. Můj mobil má vyplé zvuky asi 2 roky. toliko k upřesnění 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...