Přejít na obsah

Fotka
* * * * - 7 Hlasů

Historie Panerai (a Rolex)

panerai rolex historie luminor radiomir

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
144 odpovědí na toto téma

#21 Mitak

Mitak

Miták

• Member_50
  • 2 379 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Slovácko

Publikováno 4.květen.2015 - 09:17

Uzasny clanek, diky, ze sis s tim dal takovou praci, klobouk dolu!

Jsem nemile prekvapen poctem reakci, tak malym poctem. Konecne poradny hodinkovy prispevek a tady jsou 3 reakce.
Uz to tady zjevne neni o hodinkach.

Díky za kladné reakce. A to, že tady nejsou tisíce děkovných dopisů je vlastně dobrá zpráva o společnosti, že lidi ještě pořád mají v neděli v noci co lepšího na zabávu a v pondělí ráno na práci, než sedět u internetu a nudit se :-)

#22 semi001

semi001

...

• Member_50
  • 2 567 příspěvků(y)
  • Bydlí:Mělník

Publikováno 4.květen.2015 - 09:21

Parádní čtení, děkuji ...

Bylo :Rolex OP, Rolex Submariner 16610 Vserie, Rolex GMT Master 116710LN green date, Rolex 14060M  Rolex Explorer I 214270, Rolex Submariner 16610, Rolex 116264 Turn-O-Graph Datejust , Rolex Submariner 14060M, Rolex milgauss 116400, Rolex 116610 LV, ROLEX GMT-MASTER II CERAMIC 116710LN, Rolex 16610 LV, Rolex Explorer II,IWC 3251 spitfire,IWC Mark XVI, IWC flieger chrono 3706 , Omega Moonwatch 3573.50 , TH Monaco CW2113,Tag Heuer formule1, Halios tropik Bronze, Seiko SKX007, Citizen divers ,Casio G-Shock DW-5600E-1VER, Breitling Steelfish white cifr, Breitling SuperOcean 42mm , Citizen Nighthawk ,Omega Seamaster professional Cal. 2221.80 , Tag Heuer professional 200m, Tag Heuer F1, Fortis B42 white,Casio PRW 3000 1A, Wenger a několik casio

#23 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 251 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha-venkov
  • Fanoušek značky:Andersen Genève, Blancpain, Vulcain, Omega, Rolex

Publikováno 4.květen.2015 - 09:34

Díky za fajn počtení, i za odkazy. A taky za osobní vstup (informace o uherskohradištských radio girls...).

#24 Denjl

Denjl

Lítám v tom....

• Member_50
  • 1 663 příspěvků(y)

Publikováno 4.květen.2015 - 09:38

týýýjo, jsem to prolít jen tak v rychlosti a už se těším až to večer přelouskám celý..... :) paráda

Liberty 1989

říkal jsem Panerai nikdy... pak jsem taky říkal, že Rolex nikdy....

Nosím Panerai a Rolex...

#25 Mitak

Mitak

Miták

• Member_50
  • 2 379 příspěvků(y)

Publikováno 4.květen.2015 - 10:08

Na Youtube je pěkný (anglický) dokument "Tajemství druhé světové války - Lidská torpéda" - jsou tam i Maiale a další torpéda jiných armád.

Tady je pak asi trojminutový výběr z toho dokumentu. Hodinky tam bohužel nejdou vidět žádné, ale ty torpéda za to stojí.

#26 Mitak

Mitak

Miták

• Member_50
  • 2 379 příspěvků(y)

Publikováno 4.květen.2015 - 10:12

A tady je ještě jedna krátká sedmiminutová pasáž z nějakého italského dokumentu, kde jsou torpéda cca od poloviny. První polovina je o výbušných motorových člunech, paráda :-)

Tady už jde krásně vidět, jak italští žabáci zdvihají ochranné sítě v přístavu a podplouvají s torpédy. A všichni nosí obrovské krásné budíky na zápěstí :-) Ještě bez ochrany korunky.

Tento příspěvek byl upraven od Mitak: 4.květen.2015 - 10:14

#27 nickolas

nickolas

Záslivák

• Member_50
  • 3 013 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:mezi Beskydem a Pradědem
  • Fanoušek značky:Pijte poličské pivo denně, i v noci!

Publikováno 4.květen.2015 - 10:42

Zajimave cteni! Diky!

co bylo, je a bude      Sinn 240 St     seikokot.jpg

#28 organic

organic

* * * * *

• Member_50
  • 7 292 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 4.květen.2015 - 12:26

Skvělý počin! Drtivou většinu už jsem četl jako vintage PAM pozitivní v angličtině, ale je fajn, že tady je to na jednom místě a hezky česky. Díky.

#29 MarcelG

MarcelG

akirosaito

• Member_50
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 4.květen.2015 - 12:30

Parádní, super práce!! děkuji  :notworthy:

TEMPUS FUGIT                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          "THE TRUTH IS OUT THERE" 

#30 HROCH

HROCH

Učedník

• Member_50
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 4.květen.2015 - 13:10

malokdy se vyjadruju ale paradni poctenicko diky

#31 Moty

Moty

Anything´s possible

• Member_50
  • 4 534 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pod Řípem
  • Fanoušek značky:Rodina, zvířata, lyžování, auta, letadla, film, muzika

Publikováno 4.květen.2015 - 13:29

Včera jsem to jen proletěl, dneska jsem si to stáhnul na klidné večerní čtení a smekám klobouk, po zmenšení obrázků to je úctyhodných 63 stran
velké díky Ti patří
Courage is resistance to fear, it is mastery of fear , not absence of fear.

You have to decide whether you are going to be a warrior or a worrier.

Mark Twain

chmg tečka moty zavináč gmail tečka com

#32 KFL

KFL

Dendrolog amatér

• Member_50
  • 4 210 příspěvků(y)

Publikováno 4.květen.2015 - 13:32

Bezva čtení, díky!

#33 Mitak

Mitak

Miták

• Member_50
  • 2 379 příspěvků(y)

Publikováno 4.květen.2015 - 14:23

Velké díky patří hlavně Jakeovi, který článek napsal. Přiznám se, že až po jeho přečtení mi docházejí některé designy typu PAM 425.

A torpéda SLC Maiale jsem považoval za fantazii ve stylu Julese Vernea resp. Karla Zemana.

Přiložený soubor  Pam425_Cat_Front_C.png   216,84K   41 Počet stažení

Přiložený soubor  detail.png   466,96K   40 Počet stažení

Přiložený soubor  zeman.png   757,78K   39 Počet stažení

#34 T1000

T1000

Megazávislák

• Member_50
  • 1 277 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uherské Hradiště

Publikováno 4.květen.2015 - 14:42

Perfektní práce Rade, díky !

Breitling_podpis.jpg?ver=0 seikonew-reduced_1.jpg?ver=0 UHF.jpg?ver=0 heroic18-logo.jpg?ver=0

#35 little_w

little_w

chrono... něco

• Member_50
  • 5 248 příspěvků(y)
  • Bydlí:hrabství Norfolk

Publikováno 4.květen.2015 - 17:41

Taky te musim pochvalit. Jenom konstruktivni kritika: zkus to nekomu postoupit k jazykove revizi. Mas tam chyby a obcas to je trochu "kostrbate". Textu to zbytecne ubira. Ale celkove dobry.

#36 JAJA

JAJA

Megazávislák

• Member_50
  • 2 275 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Pozor padající kamení!

Publikováno 4.květen.2015 - 18:02

Super článek, díky za tvou práci.

Keep calm and wear Panerai

#37 busmil

busmil

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 296 příspěvků(y)
  • Bydlí:F-M/Praha

Publikováno 4.květen.2015 - 19:42

Paráda, díky moc!

#38 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 5 899 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 4.květen.2015 - 19:54

Super čtení, budu se těšit na další článek, snad budeš mít někdy čas.

PS: sirníky se dnes označují jako sulfidy

#39 Mitak

Mitak

Miták

• Member_50
  • 2 379 příspěvků(y)

Publikováno 4.květen.2015 - 20:38

Chlapi, já jsem sem původně chtěl dát jen odkaz na Jakeův článek a pak se to nějak zvrtlo ;-) On ten originální článek je totiž asi nejjednodušší angličtina, co může být. No ale nakonec jsem si řekl, že když to bude přímo na fóru, přečte si to víc lidí a nezapadne to hned. Trochu mi vadí omezení tohoto fóra, původní příspěvky už třeba nemůžu editovat. Takže jakékoliv další úpravy jsou pasé. Ale s tím jsem do toho šel a hodil to za hlavu dopředu. Jak už jsem psal: Není to žádný profesionální překlad, ale jen amatérská popularizace cizí vzácné práce. Když se podíváte na oficiální stránky Panerai do sekce historie značky, nenajdete tam ani deset procent informací, které dal Jake dohromady. Moc se těším, až si přečtu celý ten jeho Rolex seriál, což je osmnáctinásobek tohoto (!!!). Neuvěřitelné. Hlavně se mi toto jeho psaní příběhu líbí víc, než všechny ty různé sběratelské katalogy, které se fakt hodí, když člověk sbírá/kupuje vintage hodinky, ale je to spíš na listování, než čtení. Čímž samozřejmě nechci nijak snižovat jejich důležitost, baví mě i sledovat vývoj jednotlivých modelů.

#40 Joskas

Joskas

Učedník

• Member_50
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 4.květen.2015 - 21:20

Díky za super článek!

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:panerai, rolex, historie, luminor, radiomir