Přejít na obsah

Stowa Flieger no Logo


Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

som skôr tichý člen tohto fóra, ktoré rád navštevujem a po dlhom čase som si konečne zaobstaral svoje prvé automatické hodinky, tak aspoň zopár riadkov k nim :) .

Ešte od študentských čias nosím quartzové Casio Ediffice, ktoré fungujú dodnes. Pred asi dvoma rokmi som objavil toto fórum a svet hodiniek ma začal stále viac zaujímať. Postupne som získaval informácie a snažil sa zorientovať vo svete hodiniek, značkách, ich zaradení, strojčekoch a podobne. Hneď na začiatku a vlastne až doteraz ma zaujali ?pilotky? ? svojou jednoduchosťou, dizajnom, históriou. 

Mojimi prvými dreamwatch, na ktoré som začal ?šetriť? sa stali Steinhart Nav B Uhr 44. Po čase som však zistil, že na moju tenkú ruku (cca 16,5 - 17 cm) z hľadiska veľkosti nebudú primerané. Preto som sa začal obzerať inde, ujasnil som si budget (do cca 1000?), priemer (max. 41mm), pohon (automat, alebo mechanický strojček, nie quartz), nové, minimum komplikácií (max. dátum). Z toho vyšli viacerí favoriti a výber nakoniec padol (po dlhých úvahách) na Stowa Flieger Automat (no logo, no date).

 

Pár technických údajov:

Priemer: 40mm

Lug-to-lug 48,6mm  

Výška: 10,2mm

Strojček: ETA2824-2 TOP (s modrenými skrutkami)

WR: 5 ATM

 

Objednávka v Stowe prebehla v poriadku. Problémy žiaľ boli s dodaním špedičkou na Slovensko (to radšej ani nejdem popisovať, stálo ma to rok života :mellow:). Vďaka Stowe, ktorej zákaznícky servis musím pochváliť bol problém vyriešený k mojej spokojnosti a hodinky predvčerom konečne prišli.

Z hodiniek som nadšený :). Sú krásne, spracovanie je dokonalé. Ciferník je jednoduchý, po vzore originálu. Modrené ručičky na svetle krásne menia farbu od tmavo modrej (takmer čiernej) až po slabo modrú. Luminiscencia ma prekvapila - indexy aj čísla po nasvietení pekne žiaria, ešte musím odpozorovať, ako budú svietiť po dlhšej dobe. Radosť je tiež pozrieť sa na zdobený strojček cez priehľad a sledovať "život" v hodinkách.

Fotky sú zatiaľ len rýchlocvaky mobilom, neskôr keď bude čas a dostanem sa k fotoaparátu, doplním ďalšie. Tie hodinky si zaslúžia lepšie foto.

 

Presnosť som ešte nemeral, keď zistím, doplním.

 

Ďakujem za prečítanie :).

post-28138-0-87488500-1431498846_thumb.jpg

post-28138-0-95045900-1431498859_thumb.jpg

post-28138-0-50529700-1431498867_thumb.jpg

post-28138-0-82205500-1431498876_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take se pripojuji ke gratulaci, jsou paradni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nádherné a příjemná velikost! Těším se na víc fotek  :rolleyes: Někde jsem kdysi četl, že v porovnání s konkurencí dělající pilotky (Laco, Steinhart atd.) má Stowa nejlepší lumi. Zajímalo by mě jestli je to pravda

 

Měl jsem "no logo hand wound": lumi byly taková, že si s nima moh člověk svítit celou noc. Svítila i celá ta tlustá vteřinovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, ďakujem za všetky gratulácie, som rád, že sa hodinky páčia :) . Mám z nich veľkú radosť a dnes ma potešila aj presnosť - za 24 hodín spravili +6 sek. čo je myslím super.

 

Tyhle jsou paradni! Ja prave taky koukam po pilotkach a "litam" od Laco pres Steinhart ke Stowa a Archimede... Neni 41mm na pilotky malo? I kdyz na tvoji ruce to tak nevypada... Tesim se na dalsi postrehy a dalsi fotky.

Čo sa týka priemeru hodiniek - výber podľa mňa do značnej miery závisí od veľkosti zápästia - napr. na moje tenké zápästie je 40mm asi tak akurát, myslím, že pôsobia primerane a vďaka zakriveným nožičkám sa na ruke prispôsobia. Prajem šťastnú ruku pri výbere :).

 

 

gratulujem k stowam, ruku mam na tom podobne ako ty, takze mam stowu tiez v hladaciku, hlavne co sa tyka mechaniky s unitasom (oni vedia snad najmensi priemer puzdra).

uzivaj.  :cheers:

Unitas som pôvodne zvažoval tiež (ten strojček je nádherný + lákalo ma hodinky denne naťahovať), len som sa nevedel zmieriť s absenciou sekundovky, prípadne sekundovkou na 6ke. Úžasné su Stowa FOLE, len tie už sa dajú zohnať žiaľ len použité s vyššou cenovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...