Přejít na obsah

Fotka

Seiko SKX 007/009

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
650 odpovědí na toto téma

#1 Zdeněk H.

Zdeněk H.

Učedník

• Member_50
  • 185 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 19.květen.2015 - 08:55

V jiném vlákně v této sekci jsem objevil příspěvek, ve kterém se píše, že mají přijít SKX 007/009 se 4r strojem. Požádal jsem autora o upřesnění, ale to nepřichází, proto zakládám samostatné vlákno a snad se dopátrám nějaké informace, jsem totiž velmi netrpělivý. S SKX jsem momentálně srostlý a myslím, že jsem našel hodinky, které mě budou bavit ještě dlouho. Nicméně mě trápí rezerva nátahu, resp. absence možnosti ručního nátahu. Správa o novém strojku ve mně tedy vyvolává zvědavost a byl bych rád, kdyby do budoucna ruční nátahem disponovaly. 

Byl jsem teď s asi půl roku starými hodinkami se strojkem 7S26 u hodináře a řekl mi, že jde o novou evoluci. Má prý nově všechna ložiska s rubínovým kamenem a měl by prý být výrazně odolnější. Označený je jako 7S26 - C. U starších strojků byl prý právě s ložisky problém. Má někdo takovou zkušenost?

Tento příspěvek byl upraven od Zdeněk H.: 19.květen.2015 - 08:56

Anonym

#2 Zdeněk H.

Zdeněk H.

Učedník

• Member_50
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2015 - 08:58

Můžu poprosit admina o opravu názvu tématu na "SKX 007/009 se strojkem 4r?". Děkuji moc a omlouvám se.

Anonym

#3 Povidláček

Povidláček

macůr brambůr

• Member_50
  • 2 157 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Sphynx

Publikováno 19.květen.2015 - 17:59

Tak to by byla pecka! Musím říct, že monstrům jsem (zatím) nějak nepřišel na chuť a vždy u mě jako potápky vedly právě 007 popř. 009. Proto jsem v tuto informaci tak nějak tajně doufal. Že když nový strojek s hackingem a ručním nátahem dali do nových monster, mohli by zlepšit i ten v 007/009. Až to bude, tak jdu určitě do nich!

Oris Divers Sixty-Five   Hamilton Khaki Field Officer Handwinding H69419933   Seiko SKX009   Casio G-5600E   Certina DS Action Diver   Orient Bambino V3 SER2400MW0             Seiko SNKM41   Seiko SNZG07   Seiko SKX007   Seiko SNXS73                                                                                                              

Prodám Oris Divers 65                                                                           kocka.jpg          kontakt:  povidlacekzavináčemail.cz

#4 ggrand

ggrand

Megazávislák

• Member_50
  • 4 981 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín
  • Fanoušek značky:Foto a nějaké to střílení

Publikováno 19.květen.2015 - 20:07

Už asi rok až dva před nástupem nových Monster s 4rxx strojkem se mluvilo a spíš doufalo v nové 007 s lepším strojkem. A zatím se nic nezměnilo. Je to kachna. Navíc, pokud nepředělají nějak korunku, tak si akorát dojebeš závit o něco dřív, protože takle bídný závit Seiko snad u jiných hodinek nemá. Nechápu to, přitom závit na Monstrech je naprosto bezproblémový.

#5 reborn

reborn

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 311 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2015 - 21:22

O nových SKX nevím nic (ne že bych nějaké informace hledal). S korunkou problém nemám a strojek mi taky stačí jaký je. Ale teď jsem se nějak, nevím jak, poslední dobou dostal na hodinky-koscom a tam jsem viděl - kromě toho, že tam mají SKX007K na gumě dvakrát za různou cenu, tohle podivné pouzdro. Tak nevím, jestli to není nějaký novější typ. Viz odkaz.

#6 villain83

villain83

Seikoholic

• Member_50
  • 7 925 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 19.květen.2015 - 21:32

Podivne pouzdro?Kde?

#7 Vladar91

Vladar91

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 339 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2015 - 22:24

Kolik máte rezervu nátahu? Já u svých jenom 24 hodin a to jsou půl roku staré..To je fakt na nic, jinak jsou dokonalé

A co takhle swap strojku by nešel třeba za 4r36?

#8 villain83

villain83

Seikoholic

• Member_50
  • 7 925 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2015 - 23:38

Kolik máte rezervu nátahu? Já u svých jenom 24 hodin a to jsou půl roku staré..To je fakt na nic, jinak jsou dokonalé
A co takhle swap strojku by nešel třeba za 4r36?

24hodin rezerva?Pokud ses si jistej,ze jsou dostatecne natazeny a nestaci to,pak zbyva jediny- reklamuj....

Tento příspěvek byl upraven od villain83: 19.květen.2015 - 23:40

#9 Zdeněk H.

Zdeněk H.

Učedník

• Member_50
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 20.květen.2015 - 07:42

Tak to by byla pecka! Musím říct, že monstrům jsem (zatím) nějak nepřišel na chuť a vždy u mě jako potápky vedly právě 007 popř. 009. Proto jsem v tuto informaci tak nějak tajně doufal. Že když nový strojek s hackingem a ručním nátahem dali do nových monster, mohli by zlepšit i ten v 007/009. Až to bude, tak jdu určitě do nich!

Cítím to stejně. Byly by to moje příští hodinky. Bohužel už se zde objevují zprávy o tom, že jde o kachnu :-(

Anonym

#10 Vladar91

Vladar91

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 339 příspěvků(y)

Publikováno 20.květen.2015 - 08:37

No 3 dny nošení, v pátek v 18,00 odložení a v sobotu kolem 20.00 stop.

Jinak jdou přesně..stačil by jenom ten ruční nátah..

#11 Zdeněk H.

Zdeněk H.

Učedník

• Member_50
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 20.květen.2015 - 09:23

Už asi rok až dva před nástupem nových Monster s 4rxx strojkem se mluvilo a spíš doufalo v nové 007 s lepším strojkem. A zatím se nic nezměnilo. Je to kachna. Navíc, pokud nepředělají nějak korunku, tak si akorát dojebeš závit o něco dřív, protože takle bídný závit Seiko snad u jiných hodinek nemá. Nechápu to, přitom závit na Monstrech je naprosto bezproblémový.

Doufal jsem i já a mrzím, že se teď dozvídám, že jde o kachnu. Co se týká závitu, mám asi štěstím ale zatím s ním nemám problém. Jelikož jsem měl načtené fórum, pracuju s ní opatrně systémem - nejdříve lehké zatlačení a klik, po kterém zůstává, kde má, tj. na začátku závitu a následně už pouze dotažení.

Anonym

#12 Zdeněk H.

Zdeněk H.

Učedník

• Member_50
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 20.květen.2015 - 09:25

No 3 dny nošení, v pátek v 18,00 odložení a v sobotu kolem 20.00 stop.
Jinak jdou přesně..stačil by jenom ten ruční nátah..

Já když v pátek v 18:00 odložím, zastaví se v průběhu neděle. Takže minimálně jednou o víkendu musejí na ruku. Je možné, že je odkládáš bez plného nabití, nemyslím si, že by tam byl nějaký problém. Pro plné nabití musejí být na ruce min. 8 hodin denně.

Tento příspěvek byl upraven od Zdeněk H.: 20.květen.2015 - 09:26

Anonym

#13 Vladar91

Vladar91

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 339 příspěvků(y)

Publikováno 20.květen.2015 - 10:32

Tak 4R36 prý stojí 49 liber.. + nová korunka je potřeba  (cousinuk.co.uk)

Líp tam jde prý 6R15

Info z watchuseek

Nemám na to čas ale o prázdninách to začnu řešit, ty hodinky si lepší kalibr zaslouží

#14 karel hb

karel hb

Megazávislák

• Member_50
  • 1 092 příspěvků(y)
  • Bydlí:Havlíčkův Brod
  • Fanoušek značky:Staré Citroeny, rocková muzika (taky stará), hodinky (asi už taky staré)

Publikováno 20.květen.2015 - 11:52

Tak 4R36 prý stojí 49 liber.. + nová korunka je potřeba  (cousinuk.co.uk)

Líp tam jde prý 6R15

Info z watchuseek

Nemám na to čas ale o prázdninách to začnu řešit, ty hodinky si lepší kalibr zaslouží

V Sarb059 Alpinist je 6R15, takže to je vyzkoušené, protože jde o identické pouzdro. Rozdíl je pouze ve strojku, ciferníku, ručičkách, signaci korunky a dýnku. Bohužel mi u strojku 6R15 dost vadí absence dne v týdnu a na SKX tak nějak patří, tak bych tam taky raději viděl 4R36. Řešil jsem to s Tondakem a byl jsem ochoten dát i ty peníze, ale Tonda od toho nakonec ustoupil s tím, že neví, jak pořešit natahovací hřídelku a že je to pro něj v konečném důsledku finančně nezajímavé se s tím zabývat, což docela chápu. Takže problém asi není v umístění strojku, ale v té hřídelce a korunce. Já to vyřešil právě koupí Alpinistů, ale musím říct, že ač jde o stejné pouzdro, jsou SKX007/009 zcela jiné hodinky a snad se mi ve finále i líbí víc. Takže pokud to nějak pořešíš s tou 4R36, dej určitě vědět, ta přestavba mi nedává spát. Troufám si tvrdit, že pokud by se do SKX007 nacpala 4R36, ciferník z SKX171, double domed safír od Harolda s modrým AR a pořádný tah s plnýma koncovkama a pořádnou sponou se StrapCode (jubilee nebo oyster), měl bych definitivní potápky a modrým Sumám bych udělal pápá.

#15 reborn

reborn

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 311 příspěvků(y)

Publikováno 20.květen.2015 - 18:14

Podivne pouzdro?Kde?

No, možná to je jen optický klam, ale nějak se mi nedaří na mých hodinkách najít úhel, kde by ten výkroj vypadal takto.

Přiložený soubor (y)

#16 villain83

villain83

Seikoholic

• Member_50
  • 7 925 příspěvků(y)

Publikováno 20.květen.2015 - 18:19

To se ti zda,mel jsem ty hodinky snad petkrat.Mozna to dela ta fotka,mozna je ten vyrez nekdy hlubsi,nekdy min,ale to pouzdro je furt stejny.

#17 vintage

vintage

Vintage

• Member_50
  • 803 příspěvků(y)
  • Bydlí:Mělnicko
  • Fanoušek značky:Seiko, Omega, Oris, Fortis a vše vintage

Publikováno 20.květen.2015 - 18:38

To KarelHB:
Taksi dej na Alpinisty cifr a ručky z SKX a mas to ;)

#18 Zdeněk H.

Zdeněk H.

Učedník

• Member_50
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 20.květen.2015 - 19:07

No, možná to je jen optický klam, ale nějak se mi nedaří na mých hodinkách najít úhel, kde by ten výkroj vypadal takto.

A nebude to tím, že jsou to SKX013?

Anonym

#19 reborn

reborn

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 311 příspěvků(y)

Publikováno 20.květen.2015 - 19:26

A nebude to tím, že jsou to SKX013?

Nebude. SKX013 mají i jiné ručičky. Obzvlášť vteřinovka je kompletně jiná.

Ale jak říkám, třeba je to fakt jen optický klam...

#20 karel hb

karel hb

Megazávislák

• Member_50
  • 1 092 příspěvků(y)
  • Bydlí:Havlíčkův Brod
  • Fanoušek značky:Staré Citroeny, rocková muzika (taky stará), hodinky (asi už taky staré)

Publikováno 20.květen.2015 - 20:56

To KarelHB:
Taksi dej na Alpinisty cifr a ručky z SKX a mas to ;)

Musíš pořádně číst. Musel bych vyměnit ještě lunetu a nevím, co bych si počal s tím prázdným okýnkem na den v týdnu :) . Ale jinak dík za radu.