Přejít na obsah

Moony - pravé nebo fíkus?


Povidláček

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás všechny, tento víkend byl pro mě nečekaně hodinkově zajímavý, a protože bych potřeboval (no spíš chtěl) ze zvědavosti ověřit nebo vyvrátit pravost těchto Moonů, zakládám toto vlákno.

 

O víkendu jsem byl na rodinné oslavě tety od svojí přítelkyně. Slavily se kulatiny, strašná žranice (i ožíranice) zkrátka good time. Nevím už ani jak, ale když jsem se v průběhu večera, už v docela podroušeném stavu bavil s jejím manželem (strýc té mojí), přišla řeč na hodinky. Abych to zkrátil, z toho strýce, který je nyní už v důchodu a který pracoval jako pilot v armádě, vypadlo, že má doma jakési Omegy, které a teď už přesně nevím jestli fasovali, nebo je dostal za jakési zásluhy nebo co. Prostě Omegy co dostal v armádě. Já samozřejmě, že to mě velice zajímá a jestli bych je mohl pak vidět. No a dnes mě vytáhl ráno z kocoviny když na mě vytáhl tyto Moony. Dopočítal se, že je má alespoň 23 let, že prý jsou na ruční nátah (víme) ale že nejdou, že mu je někdo jednou nějak přetáhl, zkrátka nefungovaly, ani čudlíky chronografu nešly. Teda zmáčknout jo, leč ztuha, ale nic. Samozřejmě mě hned napadlo, že to bude asi fík, ale zase si říkám, jestli by jim dávaly v armádě fejky. 

Shodou okolností jsem měl dnes sraz s jiným chronomagorem a říkali jsme si, že když jsou tak staré, tak v té době snad fejky z Číny ještě tolik nefrčely do světa, ale ať se poradím s místními zkušenějšími. A tak vás prosím, z těchto pár mizerných fotek (strojek bejsknutý nemám) - vypadají pravé nebo je to jako od Casanovy?  :lol2: Byly celkově dost jeté, ta luneta s tachymetrem oškoupaná, sklíčko poškrábané a nahoře snad i s prasklinkou. Celkově mi přišly dost lehké, což mojí doměnku ohledně fíku trochu utvrzovalo, hlavně ten řemínek, který byl takový dost tvárný a vlnivý, pocitově asi jako Jubilee. Co jsem koukal na fotky na Googlu, tak ten nápis na dýnku bývá černý, ale to se asi ošoupalo a vybledlo, protože některá písmena ještě známky toho černého měly (i když to na fotkách není moc vidět). Dále mi přijde divné vyryté to číslo 81 mezi tím textem, na straně u korunky. Ale asi to může být něco co jim tam nechali vyrýt, jako pořadové číslo, číslo nějaké roty, bůhví. Zkoušel jsem je nasvicovat, ale lumi v podstatě žádná (nebo fakt minimálně)

Jestli jsou pravé, jaké můžou mít tak hodnotu dnes? V tomto stavu? Má doma "poklad" a neví o tom? Jestli jo, tak je docela prd?l, že se mu válí jen tak v obýváku v misce s drobnýma, brejlema a propiskama  :lol2: Každopádně dík za případné poznatky.

post-32970-0-79386200-1432488347_thumb.jpg

post-32970-0-72201300-1432488352_thumb.jpg

post-32970-0-20010000-1432488358_thumb.jpg

post-32970-0-64652700-1432488361_thumb.jpg

post-32970-0-59228600-1432488366_thumb.jpg

post-32970-0-56372900-1432488372_thumb.jpg

post-32970-0-32667200-1432488376_thumb.jpg

post-32970-0-89497300-1432488379_thumb.jpg

post-32970-0-99763800-1432488386_thumb.jpg

post-32970-0-64783600-1432488396_thumb.jpg

post-32970-0-65400300-1432488400_thumb.jpg

post-32970-0-30902000-1432488405_thumb.jpg

post-32970-0-81360000-1432488409_thumb.jpg

post-32970-0-37728200-1432488417_thumb.jpg

post-32970-0-63013000-1432488421_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Asi to z textu nevyplynulo ale on mi ty hodinky nedal a nemám je  :crying_anim02: Jednak nevím jakou k nim má citovou vazbu a zda by je pustil, jednak jak jsem byl nachmelenej tak je dost možný, že jsem hodně přeháněl částky co by za to dostal, takže tím spíš by mi je asi nenechal. Takže krom těhle pár fotek co jsem stihl udělat už se k nim zase asi nedostanu abych je dal otevřít. Resp.toho jejího strejce uvidím možná zas tak za rok.

Historku s fasováním si opravdu přesně nepamatuju, byl jsem fakt už docela nalitej, ale každopádně k nim přišel v tý armádě. Já ho opravdu skoro neznám a navíc je to trochu morous, takže i na nějaký další dotazy jsem se necítil (jako jestli má nějaký balení, doklady od toho a jak to přesně dostal..) Každopádně jakýkoliv rady a návrhy k němu přes přítelkyni můžu dostat. Mě to přišlo hlavně zajímavý po tý hodinkový stránce a že se tady pochlubím co jsem viděl a jestli je to real. Bejt moje tak je dám do pucu a nosím je. Bylo by to "jak chudák k můnvočům přišel"  :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že kdybyste napsali, že se jedná o fejky byla by pro mě situace mnohem jednodušší. Od včerejška, co jsem je měl na ruce, jich mám plnou hlavu a je pro mě těžký myslet na něco jiného. Ty lázně by si opravdu zasloužily a byly by to krásné vintage hodinky.

Problém je, že jsou pro mě opravdu téměř nedostupné a to, že by mi je ten pán odkázal nebo jen tak daroval, je fakt nereálný. Kdyby to byl alespoň někdo z mojí vlastní rodiny, dalo by se uvažovat. Ale je to strýc přítelkyně, navíc takový ten ze vzdálenější části rodiny, která se tam navštěvuje jednou za čas, když je nějaká větší oslava. K tomu jak jsem psal je to docela morous a i tu mojí holku, čiže vlastní neteř, podle mě nějak extra nemusí. Já ho viděl teď podruhé v životě (s přítelkyní chodím 5 let). Navíc ten pán má dva dospělý syny, ty zase svoje děti. Zkrátka tisíc jinejch lepších kandidátů, komu je odkázat. 

Blbý je, že jsem byl nalitej a řekl jsem mu, že jestli jsou pravý, tak jsou docela dost cenný. On se v hodinkách nevyzná, kdybych bejval držel hubu a řek mu, že mu za ty rozbitý hodinky dám patnáct stovek, podle mě by mi je prodal. Ale to by ruku na srdce byla kur*árna a já bych se cejtil jako podvodník a to bych prostě neudělal. Proto jsem se mimojiné ptal i na tu reálnou cenu, protože mě napadlo je od něj třeba koupit. Samozřejmě za předpokladu, že k nim nemá nějaké silné citové pouto a pustil by je. Jinak se k nim asi nedostanu.

post-32970-0-68777500-1432567480_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pošli přítelkyni s pravdivou story že jsi za a) magor do hodinek

za B) strašně by jsi je chtěl a nemůžeš je dostat z hlavy

 

takže by ti to udělalo ohromnou radost a samozřejmě mu je zaplatíš

 

jestli je má pohozený jen tak, třeba ho chytne v dobrým rozmaru a nechá ti je (když mu to teda udělá radost) . . . co víš, třeba to vyjde . . .

 

a když ne tak jsi to aspoň zkusil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reálná cena nejdoucího, byť Omega, šrotu je tak 1000 ?. Víc bych za to nedal. Celkový servis bude stát cca 15 litrů, neuvěřitelně by prokoukly (osobní zkušenost s Mark II) ale navrhnou vyměnit číselník, což bych vzhledem k tritiu nedělal. Hesalitové sklo je otázka pár stovek (v rámci servisu). Je otázka, co by v servisu udělali s tím tahem. Novej by stál tak 20 a nebyl by autentický, jaký se v té době na Moony dělal. Zas takovej poklad to není.

 

edit: ručky by taky vyměnili, pak vy šajnili jak hrom, v nepoměru k indexům na cifru. Jak jsem psal, dobrý základ pro "renovaci", pokud na ni má strýc nebo ty love. 

Upraveno uživatelem organic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strýček běžel do prvního obchodu a viděl tam nový s visačkou 160 k Kč a teď si myslí kdoví co nemá. A když mu nabídneš těch reálnejch 15 k, tak se s tebou nebude bavit do konce života. Zapomeň na ně. To by ti je musel dát a měl bys hodinky s příběhem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...