Přejít na obsah

BULOVA nebo EDOX


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

rozhoduji se mezi těmito dvěma kousky.

 

 

Bulova Men's 97A109 Bulova Series 160 Mechanical Watch

 

a

 

Edox Les Vauberts Men's Quartz Watch 70172-3A-AIN

 

 

Jedná se o mé první hodinky.

Většinu dne kvůli práci chodím ve formálním oblečení, často v obleku, tudíž potřebuji něco, co k tomu padne.

Nemohu se však rozhodnout mezi mechanikou (BULOVA) nebo quartzem (EDOX), resp. co je pretižnější, mít mechanické americké hodinky BULOVA, nebo quartz švýcarské EDOX?

 

Předem děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych nechtěl ani jedny. Na Edoxech mi vadí quartz a na Bulova zase ten průhled na strojek. Ale pokud by mě mučili, tak bych bral ten quartz Edox.

 

Všiml sis, že je v nich rozdíl 6 mm v průměru ? 39 vs 45 mm ? 45 mm je na někoho příliš velké a i ti, kteří mají dostatečně velké zápěstí by takovou velikost jako oblekovky nebrali.

 

Dobré švýcarské mechaniky začínají na částce cca 400 až 500 USD. I když nevylučuju, že seženeš i něco levnějšího. Zkus se na následujícím eshopu mrknout i na Seiko.

 

http://www.creationwatches.com/products/hamilton-watches-250/hamilton-jazzmaster-viewmatic-automatic-h32515555-3893.html

Upraveno uživatelem Mitak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolim si odpovedat,....na Hamiltonoch je predovsetkym "lepsi" priemer, konkretne 40mm vs 37. A samozrejme machrindex bude so swiss made v nasich koncinach vzdy vacsi nez s japoncom. Tiez s pripadnym autorizovanym servisom to bude bude pravdepodobne o nieco jednoduchsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-)))) Bude flame, bude ? Orient mě opravdu moc nebere, čistě subjektivně je hodnotím jako levné hodinky. Navíc, já nosím obvykle 44 až 47 mm a 37 mm Orient mi přijdou fakt prťavé i na malé zápěstí. I moje žena by řekla, že jsou jí malé :-) Můžeme hlasovat: Za stejnou cenu 13000 Kč - radši Hamilton nebo Orient ? Můj názor je, že Hamiltony za 13000 Kč jsou levné, ale Orient za 13000 Kč jsou drahé. Nemám nic proti Japoncům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prvni rade si ujasni, jestli se chces o mechaniky starat. Myslim tim o serizovani a hlidani presneho casu. Mechaniku ti tady vetsina lidi pochvali, ale opravdu ji chces? Mas k tomu "vztah"? Jestli ano, tak smele do ni. Orienty jsou moc pekne, jen mozna az moc oblekovky. Na prvni hodinky bych videl spis neco univerzalnejsiho. Na druhou stranu, jestli chodis v obleku casto a hodinky chces spis k nemu, tak vyborna volba. Ty Bulovy urcite nebudou spatne, mozna jen ten "open heart" se podle me okouka...je to dost subjektivni. Podle prvnich nastrelu jdes dobrym smerem, ale nespechej! Jeste chvili koukej a cti radici vlakna. Urcite jich tady je dost, ktere ti muzou byt k uzitku. Rozmysli si ten quartz nebo mechaniku a nahod i cenu.

Edit: a taky si ujasni ten machrindex (prestiz), jak moc ti na tom zalezi... Budou to hodinky pro tebe, nebo pro okoli? Zuzi se tim vyber relevantnich znacek.

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-)))) Bude flame, bude ? Orient mě opravdu moc nebere, čistě subjektivně je hodnotím jako levné hodinky. Navíc, já nosím obvykle 44 až 47 mm a 37 mm Orient mi přijdou fakt prťavé i na malé zápěstí. I moje žena by řekla, že jsou jí malé :-) Můžeme hlasovat: Za stejnou cenu 13000 Kč - radši Hamilton nebo Orient ? Můj názor je, že Hamiltony za 13000 Kč jsou levné, ale Orient za 13000 Kč jsou drahé. Nemám nic proti Japoncům.

44-47mm, to je to prave oblekove! To pod manzetu zajede jak po masle!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

:-)))) Bude flame, bude ? Orient mě opravdu moc nebere, čistě subjektivně je hodnotím jako levné hodinky. Navíc, já nosím obvykle 44 až 47 mm a 37 mm Orient mi přijdou fakt prťavé i na malé zápěstí. I moje žena by řekla, že jsou jí malé :-) Můžeme hlasovat: Za stejnou cenu 13000 Kč - radši Hamilton nebo Orient ? Můj názor je, že Hamiltony za 13000 Kč jsou levné, ale Orient za 13000 Kč jsou drahé. Nemám nic proti Japoncům.

Jasně je to hodně subjektivní . U mě je to přesně naopak a to se mi obě značky líbí. Ovšem s orient star mam skvělou zkušenost a pořád je to inhouse :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

44-47mm, to je to prave oblekove! To pod manzetu zajede jak po masle!

Kdyby sis přečetl i výš, co jsem psal, tak bys viděl, že mu velikost 45 mm rozmlouvám. Sám beru pro mou 18,5 cm ruku jako oblekový optimál kolem 42 mm. Ale nikde není psáno, že se pod manžetu vpoho nevejdou hodinky mnohem větší a taky relativně vysoké. Viz např moje PAM 372 (mrkni na moje vlákno o nich). Nebo např IWC Portofino mají tuším 45 mm ? A to jsou nejtypičtější oblekovky. Ale bavíme se dost marně, když nevíme jaké hodinky tazatel rád nosí a jaké má zápěstí. Já jsem hlavně upozorňoval na nesoulad jeho výběru 39 vs 45 mm.

 

A 37 mm jsou v dnešním světě fakt babské budíky! ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechapu lidi co maji ruku jak lovecak a maji hodinky 47 mm, hlava mi to nebere. K cemu, to jako je? Chapu, kdyz ma ale nekdo vysnene hodinky a jsou vetsi, nebo mensi, nez je ideal pro neho, ze udela ustupek. Ale k obleku to vidim, jako max.42 mm, zalezi samo. na tvaru konkretnich hodinek. Nedokaze mne vic pobavit, kdyz vidim ruku 16 cm a na ni 47 mm, je to velka sranda.:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, neunáhloval bych se a déle bych hledal a hledal, to je moje rada z vlastní zkušenosti, atraktivních formálnějších hodinek jsou mraky a mraky, ještě taky je třeba projít plno obchodů a vidět to naživo, někdy to může být rozčarování vybrat jen z fotky z netu. Oblekovky nejlépe rozměr 39-40 mm. Zvaž jako formální i obdélníkový nebo soudkový tvar - jdou skvěle pod rukáv košile. Tož tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...