Přejít na obsah

Fotka

Dzos - moje (nejen) chrono historie a ..

fotky Dzos

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
211 odpovědí na toto téma

#1 Dzos

Dzos

Megazávislák

• Member_50
  • 2 079 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Olomouc
  • Fanoušek značky:nějaké by byly ...
    O,H,L

Publikováno 25.květen.2015 - 20:40

Ahoj všem,

po vzoru několika zdejších členů jsem se i já rozhodl mít svůj vlastní chlívek, kde budu házet fotky.

Někdy k tomu budu doplňovat (nejspíš) nudné řeči a tak různě okolo. :)

Předem podotýkám, že mi učarovaly vintážní kousky, takže převážná většina bude z tohoto ranku. A hlavně jsou to chronografy.

Přesto nevylučuji, že nějaký moderní kousek se ke mě dostane, nebo že mi bude stát za to jej prezentovat. Ale zde na fóru je mnoho výborných fotografů, tak se nemá cenu o něco pokoušet, když to je kvalitativně jinde ...

Ty staré časoměřiče, které mám, se tolik nefotí, a tak si dovolím je zde prezentovat.

Jelikož jsem tak trochu chaotik, nečekejte nějakou chronologickou zpověď a systematičnost. Budou to nahodilé střípky, které mě zrovna napadnou, a na které zbylo trochu času. Navíc když těch hodinek máte plnou krabici, tak člověk neví, čemu se věnovat dříve, že :).

A teď už jenom vybrat čím začít. Z pro mě pochopitelných důvodů (viz. dále) jsem zvolil nedávnou záležitost. Po takřka roční anabázi se mi z lázní vrátily chronografy Omegy speedmaster Mark IV, ref. 176.009. Je to model z veleznámé (nestydím se říci že dokonce ikonické) řady hodinek Mark, a i když svým věhlasem se k moonwatch asi nepřibližují, pro mě je tato řada na špici chronografů omega z období konce 60., celých 70. a počátku 80. let. Prostě moje srdcovka.

Uvnitř tepe krásná strojovna kalibru 1040. A jak říká můj hodinář, je to strojek, který hodně vydrží, jednoduše se v něm nemá co pokazit. Maximálně vyčistit, promazat a jede se dál.

Tak toto prosím berte trochu s rezervou, ale je fakt, že např. oproti kalibru 12 od heueru se prostě skoro vůbec nekazí.

Srovnání stavu před a po renovaci je zde:

http://forum.chronom...inek/?p=1437414

No a tady jsou:

Přiložený soubor  mark IV_n9.jpg   111,76K   119 Počet stažení

Přiložený soubor  mark IV_n10a.jpg   71,83K   119 Počet stažení

Přiložený soubor  mark IV_n11b.jpg   88,76K   118 Počet stažení

Přiložený soubor  mark IV_n2.jpg   177,39K   113 Počet stažení

Přiložený soubor  mark IV_n1.jpg   227,52K   114 Počet stažení

Přiložený soubor  markIV_1.jpg   288,29K   114 Počet stažení

Díky, pokud jste vydrželi číst až sem :) :).

#2 Kostra

Kostra

chronopacoš

• Member_50
  • 2 192 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bruntál

Publikováno 25.květen.2015 - 20:56

Jedním dechem přečteno a myslím, že jsi založil další z vláken, do kterých se budu těšívat;-)
"Time is everywhere, you don't need it. But you need emotions, you need dreams." JCB

#3 tano

tano

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 364 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Seiko

Seiko Monster SKX781K
    Seiko PADI SRPA21K1
    Seiko Sumo Modra SBDC033
    Eterna Kontiki date
    Damasko DA 38 - tah
    Casio PRW 3000-2B
    Mido Ocean Star Diver 600
    x-------------------------------------------x

Steinhart Titanium 500
    Seiko Marine Master 300M SBDX017

Publikováno 25.květen.2015 - 21:44

Dost dobry, urcite pokracuj. Rad sem opet juknu.

#4 ave1112

ave1112

Megazávislák

• Member_50
  • 2 486 příspěvků(y)
  • Bydlí:Prešov

Publikováno 25.květen.2015 - 21:48

Nadherny kusok len fot dalej :-)

#5 StanoBare

StanoBare

Megazávislák

• Member_50
  • 2 781 příspěvků(y)

Publikováno 25.květen.2015 - 21:49

Sú výborné, aj ako Moony. Krásny detail odpočtu na kombinovanom 24h subciferníku.

#6 Dzos

Dzos

Megazávislák

• Member_50
  • 2 079 příspěvků(y)
    O,H,L

Publikováno 28.květen.2015 - 19:09

Pánové děkuji. Na živo jsou ještě lepší.

Dnes jsem si udělal čas a vybral pár fotek jednoho z mých (pro mě) překvapivých posledních úlovků.

Po vstupu na toto fórum jsem v mnoha věcech prozřel a utříbil si (snad ?) svůj kurz. A jelikož jsem "sběratel" vintážních kousků, nenapadlo by mě, že bych někdy toužil po nějakém qartzovém chronografu. Neberte to tak, že nad quartzem ohrnuji nos, ale prostě mi to nějak nešlo k tělu.

A pak sem na fórum Financ přinesl NĚCO, co jsem od prvního pohledu prostě musel mít. Tím se zbortily moje předsudky jako domino:

1. v devadesátých letech se vyráběly divný hodinky

2. chronograf bez subciferníků? vždyť to není chronograf

3. breitling není moje krevní skupina, zejména v novodobé produkci bych si asi moc nevybral

Nic z toho už neplatí. Protože je tady Breitling Navitimer 3100 zvaný Pluton !!!

Existuje několik variant hodinek, ale mě se líbí pouze tyto s černou lunetou.

Jedná se, pokud se nemýlím, o jediné quartz chronografy z produkce Breitling, navíc s "unikátním" strojkem. Je to převlečená Miyota Y652 a tak lze vidět na strojku nápis Breitling Japan. To už asi nikdy více nebude :).

Protože je Financ prodal dřív, než bys řekl švec - a bohužel ne mě :(, tak jsem musel hledat jinde. Ebay. Jedny zde byly, ale s rizikem. Prodejce v Albánii, referencí nebylo moc, i když pozitivní. Fotky žádná sláva, možnost fíku nebo skládačky vysoká. Ale co, já je chci. Tak jsem to riskl a vyšlo to. Hodinky jsou o.k., rychlost doručení fantastická (DHL), Česká pošto styď se!

Konec keců, tady jsou:

Přiložený soubor  pluton1.jpg   380,54K   117 Počet stažení

Přiložený soubor  plt3.jpg   272,54K   113 Počet stažení

Přiložený soubor  plt4.jpg   253,93K   101 Počet stažení

Přiložený soubor  plt5.jpg   320,18K   118 Počet stažení

Přiložený soubor  pluton3.jpg   307,71K   97 Počet stažení

Přiložený soubor  pluton31.jpg   272,12K   97 Počet stažení

Přiložený soubor  plt7.jpg   324,52K   93 Počet stažení

Přiložený soubor  plt6.jpg   102,95K   94 Počet stažení

#7 VintageLover

VintageLover

HEUER Addicted

• Member_50
  • 8 032 příspěvků(y)

Publikováno 30.květen.2015 - 18:31

Díky Ríšo, další vlákno, kde se budu rád vracet. :)

"Výzvy jsou tím, co činí život zajímavým. Jejich překonávání je tím, co dává životu smysl..."

MŮJ INSTAGRAM

#8 StanoBare

StanoBare

Megazávislák

• Member_50
  • 2 781 příspěvků(y)

Publikováno 30.květen.2015 - 18:37

Najmä druhá fotka v poradí, má nádherné mäkké svetlo. Veľmi príjemná.

#9 5etter

5etter

Chronovocas

• Member_50
  • 3 361 příspěvků(y)
  • Bydlí:okolí Brna
  • Fanoušek značky:hodinky do 5000Kč

Publikováno 4.červen.2015 - 07:57

Tak jak nemusím ani Breitling ani ana-digi hodinky, tak tyhle se mi setsakramentsky líbí. Těším se na další články.

moje chlubicí vlákno          neserte5ettera@email.cz          moje reference

Prim Sport II      Seiko 5 7009-3170      Seiko 5 6309-5220      Seiko 5 SNK543      Casio W-59      Seiko SKX781K3 "Orange Monster"      Seiko 7002 "Pepsi"           Montana 7-Melody Chrono     Seiko SNDF93 "Panda"     Seiko SKX009     Orient Ray     Восток Амфибия     Seiko 5 DX     Bulova 96B230 "Military"     Seiko 5 SNXS77    Casio A158W     Casio B640W     Seiko A259     Seiko A914     Seiko A939     Casio W-35 Marlin     Seiko 5 SNK357      Casio G-SHOCK GW-M5610     Электроника 1     Seiko 5 SNK361     Seiko 5 SNK355     Poljot 3133     Citizen Promaster NY0040     Casio F-91W     Casio AE-1000W     Casio AE-2000W     Seiko 5 SNK381     Christopher Ward C65 Trident Bronze Pro 600     a k tomu různé primky a jiné hodinky po příbuzných

#10 Anela

Anela

já nejsem závislák :)

• Member_50
  • 1 958 příspěvků(y)

Publikováno 4.červen.2015 - 08:04

další vlákno, které si musím dát do sledování...

zatím super kousky, včetně popisu a cenných informací, budu se těšit na pokračování (a vím, že ve tvém případě to bude pecka)

momentálně nové řemeny nešiju... galerie na instagramu @jandohnalcom

#11 Sedlin

Sedlin

Strašně Zlý a Krutý Labilní Antikrist

• Member_50
  • 1 712 příspěvků(y)
  • Bydlí:v komíně
  • Fanoušek značky:Miche

Publikováno 4.červen.2015 - 09:31

Tvl, nevěřím!

Breitling a líbí se mi! Tydle plutony teda jo! nepokrytá závist a gratulace

#12 Dzos

Dzos

Megazávislák

• Member_50
  • 2 079 příspěvků(y)
    O,H,L

Publikováno 7.červen.2015 - 22:13

Pánové všem díky. :cheers:  Měl jsem to úplně stejné jako Sedlin. Breitling šel vždy zcela mimo mě. Ale toto je prostě jiné, nedokážu popsat co, ale je to tam!

Když jsem přemýšlel co dám příště (to jest jako dnes), tak jsem si řekl, že přece nesmím vynechat hodinky, díky kterým jsem se odhodlal založit své první vlákno zde na fóru. Jako nováček jsem tenkrát se hecl a udělal to. Ostych zmizel a stal jsem se plnoletým členem fóra :). Dodnes si nejsem jistý, jestli by mi bez toho nebylo líp... Kolik času a peněz bych ušetřil. :blow:

Takže zpět k tématu. Dědovy ZLATÉ Doxy jsou hodinky, které budou vždy definitivní. NIKDY je neprodám. To ony můžou za to, že jsem kouzlu malého kulatého nesmyslu s kolečky uvnitř následně propadl.

Už jsem to sice psal, ale ještě jedou zopakuji jejich stručný příběh. Za to se omlouvám, ale bez něj to není ono:

Hodinky jsem dostal ke svým 18-tým  narozeninám od svého dědy. Ten pracoval v OP Prostějov, kde ho občas vyslali na zahraniční cestu. Děda pracoval v obchodním oddělení, ale dělal také "modela". Tenkrát se tomu myslím říkalo manekýn. Nebylo to jako dnes, byl to takový vedlejšák :) Při jedné cestě si prý dovezl tyto hodinky. Ale i kdyby byly hodinky kupované zde v ČSSR, tak je mi to jedno. Bohužel pravdivost tvrzení si už nemůžu ověřit a v době, kdy jsem se dědy zeptat mohl, tak jsem byl „ucho“ a nezajímalo mě to. Důležité je, že byl děda osvícený a nekoupil žádné laciné dreky, ale poctivé švýcary, žádný primky neřkuli ruské strojovny. Tipuji je na 60.léta.

Když mi je děda předával, řekl mi, že by byl rád, kdyby hodinky zůstaly v rodině. A toto přání samozřejmě splním.

Bohužel se nedochovaly žádné doklady, ztratily během několika stěhování. Hodinky jsou v originálním stavu, vše původní. Zatím jsem je nenechal otevřít, takže neznám typ strojku. Plánuji nechat je promazat, tak potom uvidím.

Fotky mobilovky, ale dívat se na ně snad dá.

Přiložený soubor  doxa1.jpg   189,8K   68 Počet stažení

Přiložený soubor  doxa12.jpg   76,04K   70 Počet stažení

Přiložený soubor  doxa13.jpg   74,87K   70 Počet stažení

Přiložený soubor  doxa14.jpg   117,97K   70 Počet stažení

Přiložený soubor  doxa15.jpg   86,86K   70 Počet stažení

Přiložený soubor  doxa16.jpg   94,13K   68 Počet stažení

a jedna blbinka

Přiložený soubor  doxa17.jpg   90,3K   68 Počet stažení

Pár fotek je také zde:

http://forum.chronom...áteční/?hl=doxa

#13 VintageLover

VintageLover

HEUER Addicted

• Member_50
  • 8 032 příspěvků(y)

Publikováno 8.červen.2015 - 18:57

Maji neuvěřitelne kouzlo. Bych rad viděl retro fotku dedy, jak je ma na ruce. Musel to byt opravdu štramák. :)

"Výzvy jsou tím, co činí život zajímavým. Jejich překonávání je tím, co dává životu smysl..."

MŮJ INSTAGRAM

#14 Kristian.nov

Kristian.nov

Megazávislák

• Member_50
  • 4 422 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň

Publikováno 8.červen.2015 - 19:14

Ty Béčka jsou úžasný... Můžu do SZ na kolik tě přišly?

#15 Dzos

Dzos

Megazávislák

• Member_50
  • 2 079 příspěvků(y)
    O,H,L

Publikováno 18.červen.2015 - 20:42

Díky všem za předchozí reakce.

Dnes trochu odbočím od tématu, kterým pro mě jsou samozřejmě vintážní časoměřiče. Ne, že bych potřeboval upnout svoje vlákno :D , ale hledal jsem něco na léto, poněvadž dovolená se blíží. Jelikož jedeme k vodě, tak něco, co snese alespoň mělký ponor :thumbsup_anim: .

A uznejte, že testovat vintážky kvůli tomu je tak trochu ruská ruleta. A dělat kvůli týdnu dovolené tlakovku se mi zase nechtělo, navíc co platí dnes, nemusí zítra. No a vysvětlujte potom vytopeným stařečkům, že přece měly udělanou tlakovku, tak proč do prčic do nich natekla voda :lol2: .

Teď už budu pokračovat snad krátce. Sledoval jsem prodejní sekci a čekal na nějaká ta seika. Ty prý zkusí téměř každý a jako potápky jsou fajn. Ano, jedny s pěknou modifikací co mi padly do oka se objevily, ale než jsem se rozhoupal, tak už byly zamluveny :(. Nu což, náhodou jsem narazil v sekci výměny na hodinky, který se mi před pár měsíci, když jsem je viděl prvně, moc líbily, a poté jsem na ně zase rychle zapomněl. Ty chci !

Vše klaplo a dnes jsem je dal prvně na ruku. Nelituji, že mi ty seika utekly (malá vsuvka - Murphyho zákony fungují dokonale, poté co jsem je vzal, tak zhruba do 6 hodin se rezervace seiko potápek zrušila a byly stále volné), protože TYHLE hodinky jsou prostě bomba. Alespoň pro mě.

Jednak z nich dýchá vintážní duch, ale hlavně modrá a oranžová jsou moje oblíbené barvy.

Kecy prdy .... tady jsou.

Squale 50 atmos blue blasted.

Recenze Vás ušetřím, tak se kochejte...

... je li čeho. Teda kompozice mi moc nejdou, fotograf ze mě tudíž nebude, ale baví mě to a tak to musíte přežít. Tím se omlouvám mj. za pitomý čas, ve kterém jsem fotil, kdy tudíž došlo k překryvu ruček.

Ještě dodám, že to jsou vlastně pro mě zcela NOVÉ hodinky. Mají 5 měsíců a moje druhé nejmladší jsou z roku 1990 (Plutony, které jsou o pár příspěvků výše). Takže z toho pohledu jsou prostě nové !

U mě budou mít na růžích ustláno :) :)

Přiložený soubor  squ10.jpg   79,5K   68 Počet stažení

i takto

Přiložený soubor  squ14a.jpg   62,98K   66 Počet stažení

Na ruce sedí náramně. Nechápu čím to je, že při 42 mm vypadají mnohem menší. Rozhodně se zdají menší než Plutony a přitom rozměrově nejsou. To je pro mě plus, XXL nemusím.

Přiložený soubor  squ2.jpg   80,56K   66 Počet stažení

Přiložený soubor  squ3.jpg   50,51K   64 Počet stažení

A následují pokusy o rádoby pěkné fotky

Přiložený soubor  squ6.jpg   80K   62 Počet stažení

Přiložený soubor  squ8.jpg   63,6K   63 Počet stažení

Přiložený soubor  squ11.jpg   64,63K   62 Počet stažení

Přiložený soubor  squ12.jpg   84,62K   60 Počet stažení

Přiložený soubor  squ13.jpg   73,68K   61 Počet stažení

Zezadu jsou taky pěkně propracované

Přiložený soubor  squ7.jpg   58,81K   58 Počet stažení

Lumi se s vintážními nedá srovnat. Prý svítí celou noc, to jsem ještě nezažil :lol2: Tak uvidíme.

Přiložený soubor  squ4a.jpg   38,89K   61 Počet stažení

Přiložený soubor  squ5.jpg   23,21K   62 Počet stažení

Díky za pozornost. A nebojte se, vintážky nekončí. Naopak. Brzy (snad) se z lázní něco vrátí a hned se s tím budu chlubit :) :).

#16 bandicoot

bandicoot

OWG

• Member_50
  • 14 530 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 19.červen.2015 - 21:58

Jsou v dobrých rukou...

#17 VintageLover

VintageLover

HEUER Addicted

• Member_50
  • 8 032 příspěvků(y)

Publikováno 19.červen.2015 - 22:22

Krasny Riso. Ta modrá je vázne dobra a fotit umíš. ;)

MŮJ INSTAGRAM

#18 Guest_Jagman_*

Guest_Jagman_*
  • Guests

Publikováno 19.červen.2015 - 22:24

Ty béčka maj svoje kouzlo vím to mám je :). Máš lepší stav hlavně sklo tah máš nebo jen na kuži?

#19 Dzos

Dzos

Megazávislák

• Member_50
  • 2 079 příspěvků(y)
    O,H,L

Publikováno 22.červen.2015 - 14:55

Ty béčka maj svoje kouzlo vím to mám je :). Máš lepší stav hlavně sklo tah máš nebo jen na kuži?

To mají, jsou moc prima. Stav je podle mě moc pěkný, sklo je úplně čisté. Nevím, jestli tam je safír nebo ne a zda nebylo měněno. Ale pokud je to minerál a původní, tak mám asi kliku :). Tah bohužel nemám, jenom kůži a původní breitling sponu.

#20 Dzos

Dzos

Megazávislák

• Member_50
  • 2 079 příspěvků(y)
    O,H,L

Publikováno 22.červen.2015 - 19:38

Dnes jsem zkoušel jak svítí lumi na žralocích. Proti vintážním kouskům je to halogen :), ale ve srovnání s novými kousky, např.seiko, hodnotím jako slabší průměr.

Přiložený soubor  squnght2.jpg   31,61K   56 Počet stažení

a trochu s jiným nasvětlením

squnght1.jpg

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:fotky, Dzos