Přejít na obsah

Dzos - moje (nejen) chrono historie a ..


Dzos

Doporučené příspěvky

.

 

Včera jsem byl nucen se rozloučit se skvělými squale, protože nejsem hlavonožec a hlavně mám rozjeto několik renovačních záležitostí (v procesu jich je 8, dalších přes 10 na listině čekatelů). A už to leze moc do peněz.

jakeho mistra hodinarskeho pouzivas? valise?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 212
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Většinu kousků jsem dával Valisovi, ale protože totálně nestíhá, tak jsem 4 kusy poslal Tondakovi. Taky to není rychle, cca 5 měsíců, ale s tím jsem do toho šel. U Velice mám některý hodinky už přes rok. A protože jsem se zdravě nas..l, tak ladičky jsem se jal opravovat sám. Většinou je v háji jeden nebo oba moduly s cívkou, stačí vyměnit za funkční a je to. Principiálně to jsou úplně jednoduchý hodinky, dohromady asi jen 5 šroubků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinu kousků jsem dával Valisovi, ale protože totálně nestíhá, tak jsem 4 kusy poslal Tondakovi. Taky to není rychle, cca 5 měsíců, ale s tím jsem do toho šel. U Velice mám některý hodinky už přes rok. A protože jsem se zdravě nas..l, tak ladičky jsem se jal opravovat sám. Většinou je v háji jeden nebo oba moduly s cívkou, stačí vyměnit za funkční a je to. Principiálně to jsou úplně jednoduchý hodinky, dohromady asi jen 5 šroubků.

ovsem oprava ladicek - klobouk dolu:)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na Tvoji ruku Radku by ty Certiny byly asi ideální  :).

 

 

 

 

Následující vintážky nejsou žádný nový přírůstek. Mám je určitě více než dva roky. Většinu času leží v boxíku, párkrát jsem je vyvětral na srazech. A tento týden mě nějak chytly a nosím je denně.

 

Jsou to Omega MEMOMATIC, automaty s budíčkem. Na rozdíl od většiny jiných strojků se natahují jednou (spodní) korunkou, ta horní slouží jen k aretaci a zapnutí budíčku.

Toto řešení je unikátní a asi je nepoužíval žádný jiný výrobce. Budíček se totiž natahuje sám pomocí rotoru samonátahu, kdy na jednu stranu otáčení rotoru se natahují hodinky a na druhou stranu budíček. Takže plný automat. Všechna jiná řešení vyžadují natahování budíčku ručně druhou korunkou (např. Fortis brainmatic s kal. AS 5008).

 

Více informací o historii vzniku Memomaticů je v podrobně sepsané recenzi zde:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/65793-omega-seamaster-memomatic/?hl=memomatic

 

Je škoda, že případný vývoj a další nasazení strojku se stoplo s nástupem quartzu. Strojků bylo vyrobeno něco kolem 35 tis. ks a těžko říci, kolik jich ještě funguje.

Některé kusy mají na ciferníku nápis Seamaster, ty moje jsou bez něj. Na sklíčku uprostřed nechybí tradiční logo Omega.

 

post-27970-0-07621700-1441814522_thumb.jpg

post-27970-0-12789500-1441814521_thumb.jpg

post-27970-0-98665300-1441814522_thumb.jpg

post-27970-0-93218900-1441814523_thumb.jpg

post-27970-0-73107400-1441814524_thumb.jpg

post-27970-0-65075700-1441814525_thumb.jpg

post-27970-0-39002300-1441814527_thumb.jpg

post-27970-0-51836000-1441814526_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uzasne Omega, paradni kombinace barev, jak elegantni, tak pozitivne vesela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové díky, je pravda, že oranžová je moje srdcovka. Ale všeho s Mírou, tedy s  mírou :).

Nedávno jsem jedny oranžovky prodal, vlastně dvoje, včetně Squale. Ale pořád mi zůstávají tyhle, potom Longíny, Hermy a Zodiacy.

Tak mě napadá, že je blejsknu pěkně vedle sebe.

 

HAY APPLE :lol2: :lol2: !       Dost dobrý Karle.

 

Radku myslím na tebe a možná to nebude dlouho trvat.

 

 

 

No a abych se nenudil, tak jsem po menší reorganizaci sbírky dnes vstoupil do pro mě dosud neznámých vod. Žádný vintage, navíc vyšší level (pro mě). Něco jako střední třída u aut. Nebo že by dokonce i vyšší střední?

Hodinky co se ke mě dostaly oklikou, měl původně zdejší Ostravský mág, který to střídá jako ponožky.

No uvidím, jestli budeme kamarádi (s hodinkama).

post-27970-0-86990300-1441900866_thumb.jpg

 

Více zítra :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parada, red je husta!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlovky ale jak paradni, proste jsou bozi!!!;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...