Přejít na obsah

Vintage pilotky


Argon

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 91
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Trochu to tady oživím, protože mám pár dotazů.

20160307_082141.jpg
Na Zenitech /1929/ jsem našel značky, které jsou určitě kvůli označení správných dílů z jedněch hodinek, což mě vedlo k ůvaze, že se tyhle hodinky opravovali tam, kde toho bylo víc pohromadě a mohlo by dojít k záměně dílů. Nebo je to z výroby....
DSC_0884.jpg
DSC_0886.jpg
DSC_0885.jpg
 
No a když jsem si vyzvedl ze servisu Mimo Avia, tak tam to je také..
20160314_071207.jpg
20160314_071236.jpg
20160314_071239.jpg
20160314_071336.jpg
20160314_070808.jpg
 
a ještě jsem si vyzvedl Lanco po výměně skla
20160314_071945.jpg
20160314_071501.jpg
20160314_071455.jpg
 
A skupinka u Tondy na stole
20160311_113659.jpg
 
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Trochu to tady oživím, protože mám pár dotazů.

 
Na Zenitech /1929/ jsem našel značky, které jsou určitě kvůli označení správných dílů z jedněch hodinek, což mě vedlo k ůvaze, že se tyhle hodinky opravovali tam, kde toho bylo víc pohromadě a mohlo by dojít k záměně dílů. Nebo je to z výroby....
 
 
 
 
No a když jsem si vyzvedl ze servisu Mimo Avia, tak tam to je také..
 
a ještě jsem si vyzvedl Lanco po výměně skla
 
A skupinka u Tondy na stole

Á pán z Prahy nám tady zdržuje našeho libereckého hodináře... :D

Jinak samozřejmě paráda - vidě jsem tom tam na stole.

Zajímavé, že ty Zenithy měly evidentně jiné sklo než ty moje  - Tvoje mají sklo takové hodně vysoké a s poměrně ostrou hranou (možná to bylo tím, že byly o 10 let starší).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je divné, protože ten úhel je daný lunetou v které to sedí a já to mám u všech pilotek stejně.

 

attachicon.gif20160314_124016.jpg

Věřím, že to je origo. Možná nebylo to moje - bývalý majiel nechal 5.000,- Kč na servisu , takže třeba to obnášelo i nové sklo - už si to nepamatuju.

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi značkami je to překvapivé. Doteď jsem si myslel, že to byly záznamy o počtu servisů, ale asi teda ne, když jsou stejné značky na všech dílech. To pak vážně dává víc smysl evidence a spasování dílů. Díky za zajímavý podnět.

 

A Michala bych poprosil, aby nepoužíval tlačítko citovat a neopakoval zbytečně celé příspěvky, když kromě něj nikdo jiný nepíše. Je poněkud hrůza, mít celou diskuzi dvakrát pod sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi značkami je to překvapivé. Doteď jsem si myslel, že to byly záznamy o počtu servisů, ale asi teda ne, když jsou stejné značky na všech dílech. To pak vážně dává víc smysl evidence a spasování dílů. Díky za zajímavý podnět.

 

A Michala bych poprosil, aby nepoužíval tlačítko citovat a neopakoval zbytečně celé příspěvky, když kromě něj nikdo jiný nepíše. Je poněkud hrůza, mít celou diskuzi dvakrát pod sebou.

Asi se na tom úplně neshodneme: já citaci používám z principu. Ba naopak, pokud někdo píše pod příspěvek, na který reaguje a mezitím napíše někdo jiný, tak je v tom úplně ukázkový binec.  Jasně, že jsem mohl ten citovaný příspěvek zkrátit, aby tam z něj zůstal jen první řádek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schön :). Před rokem jsi jedny prodával, tohle jsou jiný?

PS: kde jsi sehnal korunku, taky bych potřeboval. Mám kontakt na výrobce Precisty PRS-9, že bych to zkusil, jsou podobné, ale čekám, že to nebude lacné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, kamarád získal tyto hodinky a zajímala by ho značka, cca období a popřípadě jestli mají nějakou hodnotu? Díky za každý postřeh.

Dobrý peklo,  to je solidní bastl.  A řekl bych že tam něco chybí.

Jelikož není výrobce ani strojku tak bych viděl spíš něco samodomo.

Takovej kutil tim.

Ps.  podle nápisu vzadu,  kterej je naprosto mimo,  tak si všimni že ten co to ryl to spíš jako přerážel.  Takže inovace ala dálný východ.

Upraveno uživatelem Marhi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schön :). Před rokem jsi jedny prodával, tohle jsou jiný?

PS: kde jsi sehnal korunku, taky bych potřeboval. Mám kontakt na výrobce Precisty PRS-9, že bych to zkusil, jsou podobné, ale čekám, že to nebude lacné.

 

To jsou jiný, už mám asi čtvrtý, vždycky se pomazlim a nakonec je prodam. Stejný příběh jako Diplomaty a Steelfishe, když je nemám, tak je sháním :-)

 

 

Jo tohle jsou asi ty úplně nejvíc pilotky.

 

 

Díky

 

Davide, jsou pěkné, ne že ne. Nějaké pihy tam jsou, ale jinak :wub:

ciferník je horší na okrajích, ale jinak jsou dobrý.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koukal na známé stránky http://www.antik-hodinky.cz/letecke-vojenske/10

a ty Zenithy mají všechny ty samá rytá čísla plášť,luneta/sklo a víko. Bohužel se jich dost neshoduje , asi skládačky, takže je klidně možné, že to je už z výroby. No kdo ví.

Také je krásně vidět, jak to má přechromované korunky a možná i pláště. Na mé korunce, která je jistě původní, není po chromu ani stopa a měla by tam být, v těch zářezech, tedy pokud tam někdy chrom byl, že....

 

DSC_0949.jpg
DSC_0923.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...