Přejít na obsah

Weide WH-1009


Zbozmi

Doporučené příspěvky

Zdravim, před 3 tydny jsem zakoupil v kamenem obchode tyto hodinky za 800kč,-

na internetu jsem se dočetl že maji quartz strojek na baterii

a je na nich napsano Japan Movt (japonci jsou celkem kvalitni ne?)

a kde je problém? přesnost! .... za ty 3 tydny se mi zpozdili o 3 a pul minuty,

včera kolem 10 večer jsem je tedy seřídil přesne na vteřinu.... a behem hodiny(v 11) byly zpozdené o 2 vteřiny. dneska ráno o 3 vteřeiny, a odpoledne celkem o 4,

pravda že je beru do práce ale moc pokouřit tam nedostávaj (asi jako když neco normalne delate doma.... proste macham rukama ale zadne vetsi vybrace nebo narazy)

nehlede na to ze se zpozduji i kdyz jen tak lezi.

nevim jestli je reklamovat , dat k hodinari na nejakou kalibraci ci co

nebo počkat doufaje že se to samo zlepsi na slibovanych 20sec. /mesic

pokud je možno si je nejak zregulovat doma, jsem sikovny zrucny clovek

poradte prosim, dočetl jsem se o vselijakych mechanozmech atp. ale nejak moudrý z toho nejsem... a nechci jiné hodinky, mel jsem vybrane nejhezci hodinky sveta za 3. 500 ale tyhle jsou jeste hezci (analog+podsviceny digital) černo žluté proste nádhera....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau Filo, jo diky za odpoved, jen sem chtel vedet jak si mám dale pocinat, a nevite jak je s reklamacemi? to je opraví nebo vymeni za nové? doufam že mi nenabidnou jiné, meli je tam i černo modré ale ty nechci,

 

jinak za ty 3tydny mi přirostly k srdci a jsou to moje prvni hodinky,uz sebou neberu ven ani tu otravnou pixlu jmenem Mobilni telefon, a nevim jak to bez nich mesic vydrzim :/ (snad to dele nez mesic trvat nebude) a dobře jsem u nich dokázal využivat. i budik, proste super vec tyhle moje hodinky (i hodinky celkove)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

user 47, četl jsem že i čínský vyložene harampádí, za třista neni takhle nepřesny, a tohle je Japonsko... to přec není čína. .a co vím tak Jappnci elektroniku umí a rozhodne i Auta... což se o vsekopirujicich Činanech rict neda

snad po reklamaci mi vydrzi behat nejak stabilne aspon 25let jak jsem četl že je životnost quartzu s tim že je každej rok nastavim o ty 3 minuty

dekuji vam, ted je mi jasne ze to vyresi jen reklamace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

garantovana přesnost? já nevím.... dostal jsem k nim jen návod k jinym hodinkam stejne značky i funkci, a nic o garanci presnosti mi v tom klenotnictvi nerekli

bez te garance... asi nemam sanci reklamovat? ... hm. to bych váhal kupovat zas ty stejne, aby mi nedelali to stejne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono není Japonsko jako Japonsko. Nicméně teď jsem zkusil mírně pogooglit a snad by v tom měla bejt Miyota 2035 či cosi podobnýho, což je takovej nějakej šitstroj asi za 5 dolarů, nicméně tu deklarovanou přesnost 20s/měsíc by to snad mělo mít, takže reklamace by měla bejt ok.

 

edit: o přesnosti 20s/m píšeš v prvním postu, kde jsi na ni přišel, když ti o ní nic neřekli a v návodu taky není?

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo rozhodne tam zajdu reklamovat hned zitra, at je mam kdyztak co nejdrive zpatky, jsou to sice sitky za osum kil ale bylo by mi jich líto, fakt se mi líbí, jeste jednou dekuji

 

PS: ted z niceho nic uz je odchylka 6s. :/, mám deprese :D

 

čiste informativne potom napisu jak jsem dopad a jak mi behaji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

četl jsem o teto přesnosti nekde ve článku... možná že tady na chronomagu

bylo tam psáno že quartz strojky jsou levnejsi, odolnejsi a presnejsi... ze se vejdou pod 20s/m, a jak jsem hledal odpoved na svuj problem, tak vsude bylo napsano ze maji prave tuhle presnost, tak ci tak, pomalu 4 minuty za 3 tydny... to je proste moc, to má málokdo, no ne? ;)

 

edit: a za jak dlouho se hodinky po vymene baterky zacnou takhle zpozdovat ?,

a oni tam byli vystavene a netikalo (byla povytazena ona korunka na lazeni casu)

ja chtel/navrhnul ji, at mi baterku vymeni pro jistotu.... ona rekla ze to je zbytecny, ze fungovat budou... a ze mi ji kdyztak vymeni az fungovat nebude

Upraveno uživatelem Zbozmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý strojek, i ty levné quartzové mají definovanou nějakou maximální odchylku. 30 sec. za měsíc je asi maximum co jsem viděl u levných Casio. 4 minuty za 3 týdny je každopádně neakceptovatelné. 

 

To se nedá říct, za jak dlouho se hodinky začnou zpožďovat, nebo přestanou jít. Záleží jak je stará baterka, jestli je kvalitní, byla správně skladovaná, jak byly hodinky používané (budík, světlo...).... a v tvém případě vůbec není jasné jestli to je baterka, nebo strojek. Taky defektní strojek může baterku "vysávat", nová vydrží pár týdnů a pak je zase šlus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi te zklamu,tyhle weide mel tata- dobre na ne videl a libilo se mu blikani...... Japan movt na povrchu,vevnitr je cina ( rozebral jsem je), presnost cca stejna jako u tebe,zvykni si,reklamace nepomohla.

Jedina obrana je,nekupovat nejlevnejsi veci,nebo 3 minuty plus ci minus neresit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi te zklamu,tyhle weide mel tata- dobre na ne videl a libilo se mu blikani...... Japan movt na povrchu,vevnitr je cina ( rozebral jsem je), presnost cca stejna jako u tebe,zvykni si,reklamace nepomohla.

Jedina obrana je,nekupovat nejlevnejsi veci,nebo 3 minuty plus ci minus neresit.

bych jen dodal, že takovéto zboží jsou vyhozené peníze, u asijské produkce něco jako hodinky začínají u Casia. Ti tam dávají také Miotu, ale má to alespoň jakous takous úroveň, i když se to dělá v čínské nebo kdovíjaké fabrice. A za 800 stovek máš u Casia královský výběr, a přesnost dostačující pro každý den. Tohle dle popisu Japonsko nevidělo ani na mapě. Zkus to přežít a pořiď si případně něco co má větší kvalitu, třeba Seiko.   :notworthy:

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dobře chápu kvalita je kvalita, ale když je opraví, a budou fungovat se zpoždenim 20sec. /m. tak myslím že nepoznám rozdíl od hodinek Casio ne?. dneska jsem je tam zanesl na opravu, rikala ze baterkou to asi nebude a taky rikala ze tam jsou 2 strojky, jeden na analog a druhej na digital, tak me napadlo.... bylo by možno dat tam kvalitnejsi strojek na analog? stim ze digital by tam zustal, i kdyby to u hodinare celkem stalo.... treba 2000,-

nechci se jich vzdát bez boje a klidne i investici

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a oprava probehne vymennym zpusobem,vyhodej strojek a daj tam novej stejne "kvalitni" sunt.koukni do prodejniho vlakna a vyber neco tam a s timhle se uz netrap,nestojej za to. Nebo si kup jeste dvoje a udelej z nich jedny lepsi- nadsazka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus to přežít - to znamená dát do šuplíku, k ledu nebo prostě zahodit.

Takové myšlení o opravě podobných asijských výrobků jsem měl v době po roce 1990 také, ale ve slutečnosti to nestojí ani za myšlenky na opravu, Jedině vrát peníze nebo v adekvátní ceně nákupu pořídit nebo dokoupit stříbro/zlato. Na takovou situaci, co tady popisuješ se hodí trefná poznámka mé dávné přítelky, která takovou věc tehdy komentovala slovy - Hoď to za psem. Myslím, že je to jediné možné řešení i pro tebe, protože ty nepotřebuješ spravit šunt za každou cenu, ale dostat se k hodinkám v použitelné kvalitě.Což tedy i levnější Casia jsou. To je vše, ale snad abychom založili odstrašující galerii, za co všechno jsou lidi ochotný dát peníze, nejen v kamenném obchodě, ale zejména pod rukou.

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...