Přejít na obsah

Bezpečnostní schránka


Josef01

Doporučené příspěvky

Však psal v nebankovním sektoru, tedy něco jako ten 24safe. Předpokládám, že tam by ale likvidátor nemohl pobrat cizí uložený věci v těch schránkách, nebo jo?

Ano, jsem měl včera při červeném vínku hrubší vnímání světa i vyjadřování. :)

Jinak na předchozí stránce psal Kid_A, že u nebankovních schránek si bude muset majitel vyhádat obsah schránky s insolvenčním správcem, což jsem měl mj. na mysli :).

Tedy v bance je schránka má (do výše pojistky), u soukromého poskytovatele bude komplikací konkurzní správce.

 

Jinak doporučuji jednat o schránce tam, kde čerpáte hodně služeb, třeba hypotéky, samozřejmě za podmínky, že mají schránky. Dá se ukecat lepší podmínky, ale je to individuální.

Upraveno uživatelem p3k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 67
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jen k tomu dedictvi. Podle mne pokud vyberes obsah den po skonani dotycneho, a nikdo krom tebe a jeho nevi co schranka obsahovala, tak i kdyby mel nekdo kecy zes neco vybral, muzes rict ze se jednalo napr o tvoje rodne listy a pod. a jako disponent jsi mel na pristup ke schrance pravo.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to tady přečetl komplet, něco i napsal a na něco se zeptal. A došel k závěru = objednán starý vojenský trezor.

Plusy - přístup 24H, cena solidní, váha 700kg, dva zámky na dva různé klíče, tušim že 8mi bodové zajištění.

50x větší prostor, než shránka v bance. Poznámka-nebydlím v paneláku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Obecně mít cokoliv doma je riziko v tom smyslu, že je případně někdo schopen tě donutit k otevření. Každá varianta má svá pro a proti, za mě třeba trezor do domu/bytu nedává smysl, protože si nedovedu moc představit stěhování takovéto věci. Ve chvíli kdy mám schránku, jednak je vícefázové ověření a druhak není dostupnost věcí omezena mým aktuálním bydlištěm, zase je tady ale riziko, že se sro položí....no je to prostě risk management v praxi :)

 

Tak jsem to tady přečetl komplet, něco i napsal a na něco se zeptal. A došel k závěru = objednán starý vojenský trezor.

Plusy - přístup 24H, cena solidní, váha 700kg, dva zámky na dva různé klíče, tušim že 8mi bodové zajištění.

50x větší prostor, než shránka v bance. Poznámka-nebydlím v paneláku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...