Přejít na obsah

fakt pěkný špecimatiky


tolja

Doporučené příspěvky

se mi v týdnu zase zadařilo, na to že jsou starší než já, vypadají ještě náramně, narozdíl ode mě

36 milimetrů bez korunky, nadčasový dyzajn, samonátah, přesný chod jako bonus

asi půjdou do škatule coby vzkaz pro další generace

dnes je už čím dál tím těžší koupit něco podobného

 

post-953-0-04068700-1433068696_thumb.jpg

 

post-953-0-01388800-1433068702_thumb.jpg

 

post-953-0-42938800-1433068705_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné, vypadají docela tenké? Jakou mají tloušťku?

 

10 mm sakumprdum, nevím jestli je sklíčko původní, možná by mohlo být i o 1 mm nižší, ale to už by bylo na hraně

každopádně navzdory názorům, že poválečné GUBky nejsou nic moc se domnívám, že to byly nejlepší sériově vyráběné hodinky v rámci tehdejší RVHP, tedy spolu s čistopolským vostokem 2809

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hi!

 

Your GUB is excellent, especially that is in so good, rare condition. Congratulations!

I love these old GUBs, love their vintage style, love their normal size, domed acrylic crystal and domed dials. I love sound of the rotor in automatics. Mechanisms are accurate enough and quite tough.

I have 3 GUBs. Although they are not so beautiful as yours, the first three are one of the favourite in my small watch collection.

 

dYJd8Y0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Je to sice už starší vlákno, ale jeden úlovek "Spezimatic" z poslední doby taky mám. Jsou z roku 1976 a koupil jsem je trochu nekompletní - chyběla korunka a těsnění pod víčkem, takže stroj tam poletoval a chrastil a tak budily dojem, že je to šrot. Takže za nevelkou cenu jsem je koupil a za ještě lepší nechal opravit u místního hodináře, který, k mému údivu, měl díly a výsledek je na fotce. Není to úplně top stav, ale ve srovnání s tím, co je občas vidět v inzerátech, jsou docela zachovalé. Zatím je testuju, trochu se zrychlují, ale celkem konstantně a rezerva nátahu přes 30 hodin, takže i to jde. Až budu mít náladu, tak je nechám vyčistit a namazat, popřípadě i seřídit. Udivuje mě, že tady na Chronomagu není moc zmínek o Glashutte z doby před 1989, jen Spezimaticů vyrobili v NDR přes 3 milióny, pamatuju, že je měl kde kdo. Dost byly rozšířené i Spezichrony, ale tam byly problémy u datumových kotoučků z plastu, takže i na německých fórech se vedou diskuse, jestli to má cenu se jimi zabývat, protože prý celková úroveň kvality šla po roce 1980 dost z kopce.

post-40489-0-30035100-1490086227_thumb.jpg

post-40489-0-40463900-1490086240_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...