Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Antoine Preziuso TourbillonOfTourbillon

Preziuso Tourbillon

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 MJ.

MJ.

?

• Member_50
  • 3 468 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 19.červen.2015 - 09:06

Antoine Preziuso Tourbillon Of Tourbillon

v linku je i krátké video

The case is produced from titanium and either 18k white gold or rose gold, and there are also some steel elements in the construction as well.

45mm wide and 14mm thick.

Inside each Antoine Preziuso Tourbillon of Tourbillons watch is the in-house made Antoine Preziuso caliber AFP-TTR-3X manually wound movement. The movement has double series barrels that together make for an impressive 48 hours of power reserve (given all the power the movement must use to just move all the pieces around). Each of three balance wheels within each of the tourbillons spins at a rate of 3Hz (21,600).

Each of the three finely hand-finished tourbillons spin at a rate of 60 seconds while the entire dial turns at a rate of once each 10 minutes.

Přiložený soubor (y)

#2 Funthom95

Funthom95

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 438 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!

Publikováno 19.červen.2015 - 12:03

Úžasné... takhle nějak si představuju HH - skvělá mechanika, dechberoucí estetika, vše zabaleno v úhledně a skvěle zpracované case...vynikající nápad, je to fakt perfektní

#3 organic

organic

* * * * *

• Member_50
  • 7 569 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 19.červen.2015 - 12:46

Preziuso je myslím Dufourův žák, a je to vidět. To je prostě nádherná vysoká hodinařina.

Edit: Tak tyhle hodiny nedělal Antoine, ale Florian (syn?) Preziuso pod brandem A. P.

Víc se mi líbí ta jednobarvená varianta na šedým krokoušovi

Edit 2: pro full context sem hodím to video bo stojí za to

[youtube]http://www.youtube.c...h?v=7jp5uavYJ6s[\youtube]

Tento příspěvek byl upraven od organic: 19.červen.2015 - 13:06

#4 StanoBare

StanoBare

Megazávislák

• Member_50
  • 2 787 příspěvků(y)

Publikováno 19.červen.2015 - 12:57

Pecka, všetko premakané, čo na to viac povedať...len kochať sa.

Tento příspěvek byl upraven od StanoBare: 19.červen.2015 - 13:01

#5 cigi

cigi

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 041 příspěvků(y)

Publikováno 19.červen.2015 - 14:37

Tak nějak nevím, jestli to není už do aleluja přetažený. Vypadá to spíš jako složená mistrovská zkouška, než jako mistrovský kousek. Například ty nestandartní hlavice obvodových šroubků jsou asi unikátní, ale že by nějak výrazně obohacovaly celkový dojem, nebo se nějak organicky pojily s celkem, to tedy říci nemohu.

Co mě zaujalo, jak jsou indexy ( tedy šroubky po obvodu pouzdra) pootočené. Je to nenápadný a účinný optický trik, jen si každý musí stanovit, na kterou stranu si to pootočí. Navrhoval bych stanovit jeden pevný bod - například zlatým, či nějakým jiným šroubkem. :)

#6 krtekon

krtekon

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 71 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 19.červen.2015 - 14:50

tak to je slušný úlet

#7 instant

instant

Grand Seiko Snob

• Member_50
  • 14 091 příspěvků(y)

Publikováno 20.červen.2015 - 17:58

cigi - su absolutne skvostne, tak nehundri nad srobikmi este aj ty.. to je nejaky narodny sport toto? Alebo bakteria rodu Schraubenobsesijón bohemica?

Tento příspěvek byl upraven od instant: 20.červen.2015 - 17:59

"If you think you are too old to rock'n'roll, then you are." Lemmy Kilmister
"Life is hard. It's harder if you are stupid." John M. Stryker
"AC/DC a Pribináček má rád KAŽDÝ." instant

Grand Seiko SBGC011 l.e. */20, Grand Seiko SBGA031 Air Divers Titanium 200m, Grand Seiko SBGR079 Antimagnetic 100m, Seiko SBDB003 Landmaster SD, Seiko Sportura SRQ007J1 Limited Edition, Citizen Promaster JP3020 Titanium Diver 200m, Citizen Promaster AV0020-55H Titanium, Glycine Airman 17 Ref. 3865.19-LB9B, Glycine Airman SST-06, Rolex Explorer II GMT Ref.216570

#8 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 6 610 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha-venkov
  • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 20.červen.2015 - 18:47

Cigi, já tomu nerozumím. Jak pootočená? Pouzdro kolem sklíčka se tváří jako luneta, ale otočné to není, šrouby jdou skrz po celém obvodu pouzdra až k víčku. Jak se mi líbi strojovna i nečekaně čitelné ručky, tak mě trochu zaráží umístění šroubů na půlhodinách, takže hodinové indexy zcela chybí, resp. tvoří je úžlabinky mezi šrouby na "lunetĕ". Ale jinak je koncept i provedení trojtourbillonu boží...

Teda na videu je to nářez.. fakt něco.

Tento příspěvek byl upraven od martar: 20.červen.2015 - 18:55

Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.

#9 StanoBare

StanoBare

Megazávislák

• Member_50
  • 2 787 příspěvků(y)

Publikováno 20.červen.2015 - 19:01

Cigi určite nemyslel na otočnú lunetu, čo by tu predsa robila, ale na "vyosenie" z hodinových pozícií, aby sa pri odpočte času bolo o čo oprieť = opticky si to pootočiť.. Ale to už si naznačil aj sám.

#10 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 6 610 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha-venkov
  • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 20.červen.2015 - 19:07

Aha, tak to jsem ti cigi podsouval něco, co jsi nepsal, promiň. Asi mě ovlivnil ten požadavek na barevné nebo jiné odlišení jednoho šroubku.
Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.

#11 KFL

KFL

Dendrolog amatér

• Member_50
  • 4 450 příspěvků(y)

Publikováno 20.červen.2015 - 19:42

To je slusnej masakr! Jak me obvykle podobny kusy H-H nechavaj chladnym, tohle me fakt bere.

#12 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 750 příspěvků(y)

Publikováno 20.červen.2015 - 20:23

Ten pohled na video je bomba, na takovou trojitou pračku by se fakt dalo koukat od rána do večera tumblr_inline_n0xs4l8PV81qlw4od.gif

Zlaté ručky jsou tvarově perfektní a v kontrastu s neutrálním pajšlem překvapivě čitelné - akorát za těch 10-15 mega už bych taky Floriána nechal udělat lunetu, aby mi tu estetiku nekazily šroubky nepasující na přirozené indexy...  ;)

#13 Kid_A

Kid_A

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 12 142 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 20.červen.2015 - 20:51

tak tohle je hodne velka parada. uzasna HH.

m.j. diky za veskrze snowovskej post....

#14 MJ.

MJ.

?

• Member_50
  • 3 468 příspěvků(y)

Publikováno 21.červen.2015 - 20:53

Kide diky.
Jinak me treba ty srouby vubec nerozrusujou. Ani me nenapadlo na ne koukat jako na indexy.

#15 cigi

cigi

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 041 příspěvků(y)

Publikováno 22.červen.2015 - 12:54

:D :D 

Tak to by mohl býval být masakr už opravdu málo vídaný, kdyby k otáčecímu ciferníku dali jěště durch pouzdro prošroubovanou otáčecí lunetu !!! V těch svislých válečcích by byly olejové lázně místo pružin, které by udržovaly tlak nezbytný pro aretaci lunety, který by se rektifikoval utažením šroubků ze strany dýnka. Nevím sic, co by měřila, ale otáčela by se a hotovo !!!  

Jak jsou celý takový příliš, tak tohle jim fakt chybí jak sůl :D :D

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Preziuso, Tourbillon