Přejít na obsah

Vojta1 hodinky


Návštěvník

Doporučené příspěvky

Pěkný den,

rozhodl jsem se taky podělit se svojí hodinkovou nemocí. Omlouvám se za kvalitu fotek, foceno mobilem...

 

Na chronomag jsem se zaregistroval v roce 2012, protože jsem si poškrábal sklíčko na svých zeno watch basel. Hodinky jsem tehdy dostal k vánocům od svého šéfa. k Výměně sklíčka jsem se dostal až o nějaký ten rok později, ale hodinek v mezidobí pár přibylo :D

 

 post-22755-0-76250100-1434718888_thumb.j

 

První další hodinky byly steinhart ocean 1, po nějaké době začalo otrávení díky podobností k rolexům a tak musely pryč. 

 

post-22755-0-91738200-1434719006_thumb.j

 

Další akvizice byly orient star, nutně jsem potřeboval oblekovky, které se vejdou pod manžetu a orienty to u mě vyhrály jednoduchostí a elegancí. V poměru výkon/ cena to bylo must have.

 

post-22755-0-03493200-1434719092_thumb.j

 

Následně jsem dostal od své babičky hodinky, které mi dělají tu největší radost a tak to i zůstane. Příběh jsem dával už do vlákna pochlubte se renovací hodinek, přikládám i tady.

Dva roky zpátky jsem byl na návštěvě u prarodičů a začali jsme se bavit o jejich rodičích, tedy mých pra-prarodičích. Nějakou dobu předtím mi dědeček ukazoval dopisy od svého tatínka, které jim psal z pracovního tábora během druhé světové války ( opravdu smutné čtení - plné lidského utrpení o to víc mě vždycky překvapila naděje a hrdost těch lidí ) Můj děda neměl nikdy dost síly si je přečíst, ale mi je ukázal. 

Když jsme se o tom s dědou bavili, tak babička začala vyprávět o svém tatínkovi, který se taky dostal do jednoho z koncentračních táborů, konkrétně Buchenwaldu. Můj pradědeček se tam dostal za uspořádání sbírky pro židovské rodiny v rámci jeho práce na Nové huti. Kdy údajně gestapo postavilo všechny co se podíleli do řady a po rozpočítání byl každý druhý poslán do onoho tábora. 

Babička mi začala vyprávět o tom, jak byl její tatínek statečný a jak vždy zůstal silný i když musel prožívat hrozné věci. Říkala, že se nikdy nelitoval a vždycky když se mu podařilo jim napsat, tak se vždy zajímal jen o to jestli se mají dobře. Potom vyprávěla, že nikdy nezapomene na to, jak jim na konci dopisů psal ať prodají jeho hodinky a koupí si za ně něco co potřebují. To nikdy neudělali a když se po dlouhé době tatínek vrátil domu a hodinky mu ukázali, tak to bylo poprvé co babička viděla svého otce plakat......

 

Po tomhle pro mě neuvěřitelném příběhu babička vstala a řekla mi ,že já mám přece hodinky rád a že tatínkovi hodinky má v šuplíku a zeptala se, jestli je nechci. 

 

Abych dokončil příběh můj praděda zemřel na infarkt v 53 letech a osobně jsem ho nikdy neviděl. Znám ho jen z fotek a spousty krásných příběhů. 

Každý štědrý den a na dušičky, kdy s prarodiči chodíme na hřbitovy, tak mám hodinky na ruce a dělá mi to hroznou radost a doufám, že pradědovi by to tu radost udělalo taky. Jinak je nosím hlavně doma a vždycky když je dám na ruku tak se cítím hrozně hrdý na svoji rodinu a vzpomenu si na věci, na které by se nemělo zapomínat. 

 

Doplním, že jsem psal do doxy a zjistil, že hodinky byly vyrobeny nejspíš kolem roku 1930

 

post-22755-0-24930500-1434719349_thumb.j

 

Sarb017 byla spíše povinnost. Hodinek jsem si všiml ihned po příchodu na chronomag a poté co mi několikrát utekly v prodejní sekce, jsem objednal nové z japonska. 

 

post-22755-0-38257700-1434719470_thumb.j

 

po delší době bez nových hodinek a relativní spokojenosti. Jsem si začal říkat, že bych něco nového potřeboval a zelená mě přece baví, takže hodně rychlý nákup v prodejní sekci Seiko green. První hodinky, které mi vůbec nesedly a nosil jsem je asi 20 minut a druhý den šly do prodejního vlákna.

post-22755-0-70372200-1434719607_thumb.j

 

Následnou akvizicí měly být monstra. Hodinky které mi přišly přímo hnusné až do doby, kdy už tolik ne. Bohužel jsem je vždy nějak minul a z neochoty je objednávat ze zahraničí ( chození na celní poštu atd...) jsem koupil něco jiného, jak jinak než oranžového :) Monstra si ještě určitě tento rok pořídím.

 

post-22755-0-78049300-1434719754_thumb.j

 

A zatím poslední akvizice z dneška jsou seiko baby sumo. Za ty peníze totální spokojenost s krásnou černou na cifru.

 

post-22755-0-03804200-1434719865_thumb.j

 

V průběhu jsem nakoupil asi dalších 30 vintage hodinek a až se dokopu u některých k renovaci, tak dodám foto. 

Další krok měl být tudor black bay red, už jsem byl pevně rozhodnut je několikrát koupit, ale vždy do toho něco vešlo ( nový byt, kolo atd..) ale určitě je ještě koupím :)

Vzhledem k tomu, že hodinky nedokážu prodávat, tak už mi vše uvedené zůstane. Tím jsem si poměrně dost jistý. U steinhartů a seika to bylo něco jiného u steinhartu mě začaly prudit dotazy: to máš rolexy, ukaž atd... a green seiko mi neseděly na ruce a to jakože vůbec.

Do sbírky bych ještě rád přidal bílé samuraje a v budoucnosti také omega moonwatch a tag heuer monaco blue. Takže mi z toho vychází, že stačí utratit nějakých dalších 300k  k nějaké přechodné spokojenosti. uklidňujou mě členové jako sibiř, MaxT a spol, vedle kterých si připadám stále normální. V okolí se mi už někteří smějí :)

post-22755-0-76250100-1434718888_thumb.jpg

post-22755-0-91738200-1434719006_thumb.jpg

post-22755-0-03493200-1434719092_thumb.jpg

post-22755-0-24930500-1434719349_thumb.jpg

post-22755-0-38257700-1434719470_thumb.jpg

post-22755-0-70372200-1434719607_thumb.jpg

post-22755-0-78049300-1434719754_thumb.jpg

post-22755-0-03804200-1434719865_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 128
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • Po roku...

Poslední dobou mám trochu výčitky, že se na fóru věnuji spoustě hloupostí a nesmyslných diskuzí, takže zkusím přidat zase něco trochu hodinkového. Navíc jsem dost podělal formát a přehlednost prvního příspěvku, tak je čas to trošku napravit.

Nějak jsem úplně opustil svoji vizi, že budu jen hromadit (přestalo mě to bavit) a kromě Doxa po pradědovi je všecko fuč. Od minulého příspěvku jsem ještě dokoupil toto:

 

Prim Diplomat ? supr hodinky, nechal jsem na ně u Zekona ušít řemen, který jim neskutečně slušel. Nicméně po nějaké době mě přestalo bavit je mít jen v hodinkovnici. Na ruce mi těch 34mm prostě přijde zoufale málo a tak šly z domu. Mimochodem první hodinky, na kterých jsem neprodělal ;)

 

post-22755-0-73357200-1487339043_thumb.jpg

 

Seiko Samurai ? strašně dlouho jsem je chtěl, a nakonec ani vlastně nevím proč prodal. Musím je ještě někdy zkusit vyžebrat z5. K hodinkám jsem přikoupil černý insert lunety, který jim dle mého skvěle sedí. Samuraje jsou pro mě designem, čitelností a také super rozložením nožek, díky kterým mi přes jistou masitost hodinek skvěle sedí na ruce, jedny z nejlepších Seiko.

 

post-22755-0-73815600-1487339064_thumb.jpg

 

Pak jsem si díky rady někoho z fóra pustil film Vše je ztraceno a zjistil jsem, že nutně potřebuju SKX. V životě by mě nenapadlo, že ta nemoc může být tak šílená. Jako si kvůli filmu kupovat hodinky. Bohužel 009 nebyly k sehnání, a tak jsem po měsíci koupil toto:

 

Seiko 7002 ? Chtěl jsem 009, ale pepsiny jsem nutně potřeboval, však to znáte. A nakonec mě strašně překvapily, nejsem si zcela jist původností lunety nicméně hodinky s ní mě dost bavily a například úplně zastínily 009 viz. níže.

 

post-22755-0-72362700-1487339108_thumb.jpg

 

Seiko skx009 ? No tak holt pepsiny můžu mít i dvoje, že jo :) Totální zklamání, špatně zpracované, absolutně bez kouzla 7002. Nějak mě vůbec nebavily, což je zvláštní, protože třeba 007 se mi líbí.

 

post-22755-0-22094700-1487339181_thumb.jpg

 

Davosa RAF ? vždycky jsem měl velký koníček v historii převážně té novodobé. Ohledně českých letců v RAF jsem toho načetl opravdu hodně, a tak vůbec nebylo o čem. Z projektu jsem byl dost nadšený a vzal jsem i jedny jako dárek k narozeninám pro Otce. Postupně nadšení dost vyprchávalo a konečný výsledek se mi ani za mák nelíbil. Cifr neměl tu strukturu na kterou jsem se těšil, korunka byla přímo strašná. Jediné, co mi pořád připadalo zajímavé bylo dýnko a tím to končilo. Navíc mě dost naštvala komunikace strůjců limitky např. doklad doteď nemám. Takže šly hned pryč a jedny jsem teda aspoň předal Otci jako dárek s ročním zpožděním? Ten je aspoň nosí docela rád, akorát mu moc nedrží rezerva nátahu ??

 

post-22755-0-12537900-1487339230_thumb.jpg

 

Seiko Monster ? hodinky, které mi vždycky přišly neobyčejně hnusné, no možná ještě trochu i přijdou. Ovšem ze stavu "to bych na ruku nedal", po stav, že je "nutně potřebuji". Nevede tak dlouhá cesta, jak bych čekal. Já nevím, něco v sobě mají, zvláště na super engineeru. Vždycky je někde vidím, tak je koupím, abych je za pár týdnů prodával, protože jsou mi velké a dost nepříjemně se mi nosí. No co, pro lásku musí člověk trochu trpět, asi je zase koupím ;) Mé první měly ještě upgrade o safír s vnitřním antireflexem, což vypadalo naživo nebezpečně dobře.

 

post-22755-0-45039300-1487339266_thumb.jpg

 

No a pak samozřejmě skvělá lumi (porovnání s TH): 

 

post-22755-0-92538000-1487339290_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se nějak dostal do stavu, kdy se mi toho opravdu hodně nahromadilo a neměl jsem nijak velkou potřebu čehokoliv dalšího. No jenže pak přišlo Martarovo vlákno: potápky na kůži a byl jsem zase v pytli.

Obecně jestli je tady nějaký člen, co mě vyloženě štve tak je to právě Martar. Ne, že by jako spousta členů vč. mě, řešil koniny v ne-hodinkových vláknech a zakládal flame. On prostě musí zakládat hodinková vlákna na hodinkovém fóru a to ještě tak dobrá, že hned po přečtení projíždím chrono24, WUS, Rolex fórum a hledám, to co nutně potřebuji a ještě před hodinou to nevěděl :D No a nakonec vám to ještě sám prodá. Myslím, že by z něj byl opravdu špičkový dealer, díky Martine :)

 

Tag Heuer Aquaracer 500m ? nějak jsem se před nákupem už nudil a tak jsem si řekl, že budu zase chvíli OWG, kromě vintážek vše prodal a čekal co to se mnou udělá. Hodinky jsou super zpracované, poměrně dost fotogenické a sluší jim kdeco. Nejvíc mě na nich baví schopnost indexů odrážet a chytat světlo.

 

post-22755-0-59634500-1487340224_thumb.jpg

 

Seiko SNXS77 ? tak nějak jsem se s jedněmi hodinkami dost nudil, pak přišly tentokrát pro změnu Pebeho fotky a do týdne byly doma. Pebeho fotky jsou alespoň levnější :D Za tu pořizovací cenu (z Anglie i s poštovným pod 2k) supr hodinky s krásným cifrem. Co mě dost štvalo byl tah, který působí strašně laciným dojmem skoro jako by byl z plastu, navíc strašně trhal chlupy. Po přehození na řemen byly fajn, ale potřeboval bych tak o 2 mm větší a tak šly.

 

post-22755-0-77146700-1487340299_thumb.jpg

 

Seiko SKX031 ? Má zatím poslední akvizice, viděl jsem je v prodeji na Rolex f. a dost mě chytly.  Pak jsem několikrát googlil a prohlížel fotky, a ne, a ne je někde najít v solidním stavu. Pak najednou vyskočilo upozornění tapatalk a výměnou za monstra se ke mně dostaly. Strašně mě baví, ještě musím sehnat oyster a budou supr + možná dokoupím červenou vložku lunety.

 

post-22755-0-49442100-1487340360_thumb.jpg

 

Foto po upgradu z netu:

 

post-22755-0-45159000-1487340398_thumb.jpg

 

Teď co dál. Jsem rozhodnutý zkusit skx007 kvůli téhle lunety: https://www.bluebirdives.com/skxnova

 

Musím sehnat z5 Samuraje a rád bych se možná i vrátil k Alpinistům, možná bych teď zkusil bílé, případně si říkám, že bych asi přežil mít oboje :)

Navíc jsem už rozhodnutý pořídit Moony, opět díky Martinovi a jeho ďábelským vláknům  Mám trochu pocit, jestli ho nezaměstnávají jako ambasadora u Dušáka. Momentálně jsem ve stavu kdy aktivně vyčkávám na odměny abych si nákup mohl vnitřně obhájit :)

Trochu zvažuji, že bych vyměnil TH za Marinemastery, případně upgradoval na Tudor Black Bay Red. Jo a taky mi nedávají spát fotky IWC Marků od Kristian.nov, zpropadené fórum :)

 

No mám to tu fakt rád, díky moderátorům za práci a spoustě členů, kteří mi pomáhají rozšiřovat obzory a vysávat účet ;-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to abys raději neotvíral vlákno Na čem máte své Speedmastery ;)

No o něm v příspěvku právě mluvím :D

 

Tady ještě pár fotek z poslední doby, o víkendu si snad najdu čas a nafotím něco do dalšího Martinova vlákna: Potápky na kůži. Fotograf asi nikdy nebudu, ale ten nexus náhodou nefotí špatně, na telefon.

 

post-22755-0-74905900-1487342660_thumb.jpg

post-22755-0-20473700-1487342711_thumb.jpg

post-22755-0-60722400-1487342687_thumb.jpg

post-22755-0-02692400-1487342668_thumb.jpg

post-22755-0-13454000-1487342678_thumb.jpg

post-22755-0-44254900-1487342696_thumb.jpg

post-22755-0-85895200-1487342702_thumb.jpg

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky parádní, ale řikám si, proč Steinhart musely pryč, když pak si pořídíš řadu dalších, který jsou podobný jednomu modelu co dělá i Rolex a navíc první náramkový hodinky přece nebyly Rolády, tak že i slavný Rolex jsou prostě kopie a v podstatě všechny další značky, že jo? A zrovna Štajny tedy až takový přesný kopky určitě nejsou, ale to je jedno :)  mě to nijak netrápí a jak vidim podle toho co máš dál v parádní sbírce, tak tebe to již taky opustilo :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze vlakno som preletel, ale tvoj prispevok som si precital. Hodinky po prapradedkovi nech ti stale robia radost a posun ich dalej iba svojim potomkom. Je uz len na nas, aby sme vzdavali uctu takymto ludom a ich pribehom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky parádní, ale řikám si, proč Steinhart musely pryč, když pak si pořídíš řadu dalších, který jsou podobný jednomu modelu co dělá i Rolex a navíc první náramkový hodinky přece nebyly Rolády, tak že i slavný Rolex jsou prostě kopie a v podstatě všechny další značky, že jo? A zrovna Štajny tedy až takový přesný kopky určitě nejsou, ale to je jedno :)  mě to nijak netrápí a jak vidim podle toho co máš dál v parádní sbírce, tak tebe to již taky opustilo :smile_anim:

No, tak ohledně té podobnosti se to dá říct tak přibližně u 50% potápek. U toho steinhartu je to tak nějak zřejmé u více modelů a začalo mi to vadit. Proti značce jinak nic nemám, třeba ocean 2 možná někdy vyzkouším.

 

 

Vojto, dobre vlakno!

Jeden point na zamysleni. Pokud chces tunit 007, tak vem radsi skx171. Dostanes lepsi cifr, plasticke indexy, jen prehodis lunetu za tu s lumi a mas super hodinky

 

přesně, těma jsem si taky prošel :D

Tak dík kluci :) znova mi to připomnělo citát z WUS : Seiko divers are like crack. You start out with a monster or 007 and next thing you know you are selling your couch on Craigslist so that you can get a taste of a spring drive or marine master.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze vlakno som preletel, ale tvoj prispevok som si precital. Hodinky po prapradedkovi nech ti stale robia radost a posun ich dalej iba svojim potomkom. Je uz len na nas, aby sme vzdavali uctu takymto ludom a ich pribehom.

Jinak to ani nebude neboj :) Schovávám si k hodinkám ještě pár věcí které dokreslují ten příběh + jeho dopisy z koncentráku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano korunka je šroubovací, ale není úplně jednoduché je dnes už sehnat. Fotka je z googlu, ale vložka lunety by měla jít sehnat zde : http://s161.photobucket.com/user/yobokies/media/Bezel%20Inserts/IMG_0016.jpg.html?sort=3&o=40 Kdyžtak napiš Haroldovi, odpovídá většinou dost rychle :harold ng <yobokies@yahoo.com.hk>  cenově jsem např za vložku lunety na Samurai platil nějakých 20 USD.

 

Ještě tady přihodím foto TH na perlonu:

post-22755-0-07782000-1487694842_thumb.jpg 

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, dobre vlakno!

Jeden point na zamysleni. Pokud chces tunit 007, tak vem radsi skx171. Dostanes lepsi cifr, plasticke indexy, jen prehodis lunetu za tu s lumi a mas super hodinky

Hele fakt díky za radu, je skvělá, až na to, že se skx 171 nedají moc nikde sehnat. Většinou už prošly nějakým modem. Takže jsem zabil spoustu času na WUS (chvíli jsem myslel, že Tě zneužiji pro nákup) a různě po široširých internetech a teď se snažím z Itala co neumí anglicky na ebay dostat, jestli mi je pošle do česka (zdá se ,že ano) a více fotek (zdá se, že ne). Navíc jsou bez tahu atd... lunetu budu muset měnit celou. Navíc si vůbec nejsem jistý stavem.... Místo toho jsem mohl vzít ty nové 007 co teď proběhly v inzerci, objednat vložku a hotovo. Moje nervy s tím zatraceným chronobundusem. 

 

Krom toho jsem narazil na další zajímavé úpravy jak 007 tak 031 atd..., což mě donutilo se zaregistrovat na seiko & citizen fórum a vůbec z toho nemám dobrý pocit :D

 

Díky Ondro :D

 

Děkuju,napíšu mu a poprosím o radu, na ebay jsem nějaký našel, šroubovací korunka je u mě nutnost a ty Tagy jsou peckáááá :cool02:

Případně tady to bude asi přímo ta z fotky : http://www.dagazwatch.com/apps/webstore/products/show/4121469   já k nim objednal dnes super oyster a musím je hodit k hodináři, protože se špatně natahují.

 

Na ruce pořád tag. 

 

post-22755-0-11141800-1488373675_thumb.jpg

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...