Přejít na obsah

Netradiční (moderní) pilotky


Doporučené příspěvky

Vím, že podobné vlákno už tu někdo v minulosti zakládal, i jsem ho celé projel, ale nenašel jsem tam co hledám.

 

Řeším to poměrně dost dopředu, ale mám na to zrovna i chuť, takže se do toho rovnou pustím. Na léto mám divery a pilotky bych nejspíš neuživil, ale říkal jsem si, že na podzim bych už konečně nějaké zkusit mohl (odhodlávám se k tomu už poměrně dlouho). Vlákna s pilotkama už jsem tu nějaké také zakládal, ale postupem času se mi trošku mění styl jaký bych chtěl a proto jsou původní vlákna víceméně passé. Vlastně bych asi nejraději nějaké netradiční pilotky modernějšího rázu, protože standardní pilotky mi přijdou takové obyčejné a moc nevěřím tomu, že to je to, co by mě uspokojilo. Teda ve výsledku budu stejně nakonec opět shánět Omegy, ale mezi tím bych si mohl udělat ještě nějakou další zastávku, když mám volné ruce :)

 

V poslední době se mi asi nejvíc zalíbily Hamiltony Takeoff auto chrono http://www.hamiltonwatch.com/collection/khaki/aviation/takeoff-auto-chrono/h76786733, ovšem to je nad můj rozpočet a mimo jiné jsou i velké. Moje otázka tedy zní, věděl by někdo o něčem podobném s cenovkou kolem 20k, max dejme tomu 30k?

 

Koukal jsem i na nějaké Orisy, ty mají docela podobné hodinky, ovšem je to všechno také vysoko přes limit a dále už mě nic moc nenapadá. V záloze mám ještě jedny Hamiltony z bývalých výběrů http://www.hamiltonwatch.com/collection/khaki/aviation/pilot-auto-chrono/h64666735, ale to není úplně ono, ty už jdou do takového toho klasičtějšího stylu, i když to ještě pořád není takové.

 

Mé požadavky na hodinky:

- průměr 42-45 mm

- nejlépe v chronu, popřípadě nějakou jinou komplikací, jinak mi cifr u pilotů přijde hrozně prázdný

- automat, manuál, ale nemám problém ani s quartzem, když za to bude stát (bude se mi líbit)

- ocel, popřípadě PVD

- něco modernějšího, klasické pilotky u mě asi nebude ten úplně správný směr

- alespoň nějaká WR (nejlépe víc jak 5ATM) by byla určitě výhodou i kvůli universálnosti

- tmavší cifr, určitě ne bílý

Nejlépe to vše vystihují právě ty Hamiltony Takeoff, ale to je prostě mimo mé možnosti, ať už finanční, tak i velikostně.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Háčka Bullhead jsou dost komíny, vůbec je na tvojí ruce nevidim...18mm.

co něco takhle? netradiční to neni, ale...StarTimer Pilot Chrono Big Date, jeden z tipů od Alpiny, maj toho víc...baterka

alpina_Geneve_Startimer_Pilot_Chronograp

 

 

ruční nátah, průhled Unitas 6497:

                                                 Victorinox Swiss Army Airboss Mach 4

 

victorinox_37306_swiss_army_241381_airbo

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co třeba Airman 17. Vím, mají 46mm, ale i na mém zápěstí (17,5cm) sedí pěkně. Samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že jsou to pilotky a ty mají být větší. Ovšem zahnuté nožky hezky kopírují zápěstí a nikde nic neodstává. Třeba vyzkoušet.

WR více než slušná, i tu komplikaci navíc mají. Ikdyž tu jsi asi myslel jinak. Tato nijak nevyplňuje prostor na ciferníku.

V Tvém limitu by sice nebyly nové, ale starší se sehnat dají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimo tý vodotěsnosti třeba Steinhart Aviation Chrono.

http://www.chronoshop.cz/steinhart-aviation/

 

Ty se mi bohužel nelíbí, už je to takové moc do čtverce, respektive takto, oni jsou zajímavé a je to něco odlišného, ale asi bych to nedokázal nosit.

 

Spojení netradiční pilotky ve mě vždycky vyvolá spojení 104 od Sinnu:

Je něco v čem to nesedí, krom částečného požadavku na chrono?

 

Bohužel je, že tyto Siny jsem viděl na živo díky Ondřejovi71 a vůbec mě teda nevzaly, nevím proč, jsou to skvělé hodinky, ale mám asi jiný vkus, bohužel.

 

N.B. Yäeger?

 

Třeba tady je recenze.

 

Vidiš na ty jsem úplně zapomněl a přitom vím, že je mají v chronoshopu, prolustruju je, t rozhodně nejsou marné, minimálně netradiční a moderní jsou a pro mé oko i celkem zajímavé. Díky za připomenutí.

 

Háčka Bullhead jsou dost komíny, vůbec je na tvojí ruce nevidim...18mm.

co něco takhle? netradiční to neni, ale...StarTimer Pilot Chrono Big Date, jeden z tipů od Alpiny, maj toho víc...baterka

 

 

ruční nátah, průhled Unitas 6497:

                                                 Victorinox Swiss Army Airboss Mach 4

 

Však oni by nesedli ani průměrem, mají 46 + ještě nožky, korunky, to je pro mě opravdu extrém, ale jinak se mi jako netradiční pilotky líbí jednoznačně nejvíc.

O Alpinách samozřejmě vím, jak píše níže Sibiř, jsou to moje koně, Alpinu mám obecně rád a také je mám v záloze, ale to jsou prostě klasické pilotky, ačkoliv pěkné a ne jen tyto, ale i další modely a nejsem si jistý, jestli by mi ten klasický pilotní styl vydržel alespoň nějakou dobu. Asi fakt potřebuju spíš něco netradičního, co mě jen tak neomrzí. Ono u mě je to s pilotkama fakt těžký, hrozně je chci, ale vždy, když si dám nějaké na ruku, tak mě to nějak extra nepřesvědčí a to je kámen úrazu. Říkám si, že něco netradičního by mě asi nadchlo víc a mohlo by to vydržet.

Victorinox jsou super, splňují asi vše a když je tu před časem někdo prodával, tak se mi klepala ruka na spoušti, že bych je vzal, ale mít hodinky od výrobce nožů...no jak to jen říct, mám v sobě vůči tomu asi nějaký blok.

 

A co třeba Airman 17. Vím, mají 46mm, ale i na mém zápěstí (17,5cm) sedí pěkně. Samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že jsou to pilotky a ty mají být větší. Ovšem zahnuté nožky hezky kopírují zápěstí a nikde nic neodstává. Třeba vyzkoušet.

WR více než slušná, i tu komplikaci navíc mají. Ikdyž tu jsi asi myslel jinak. Tato nijak nevyplňuje prostor na ciferníku.

V Tvém limitu by sice nebyly nové, ale starší se sehnat dají.

 

Airmany znám a měl jsem také možnost je zkusit, ale jiskra nepřeskočila, ačkoliv zrovna GMT bych i uživil.

 

jako Horhe. jinak tvuj kun Alpina ma taky pekny pilotky nekery.. a rozhodne Fortis, to je klasika.

 

Alpina rozhodně ano, jak už jsem psal výše, ale jsou to normální pilotky a nevím jak by to s nima dopadlo, stejně tak i Fortisy, ty jsou skvělé o tom žádná, ale, má to to ALE, čím víc je to klasika, tím víc se bojím, že mě právě přestanou hned bavit.

 

To je tak, když má člověk asi rozdvojenou osobnost, jeden říká chci pilotky, ale druhému se pilotky nezamlouvají, ale už fakt musím nějaké pořídit. Zjistil jsem, že to tu řeším vždy tak po půl roce a zatím to ani jednou nedopadlo a už si vážně přijdu jako blázen :) Tentokrát to alespoň tolik nehrotím a chci tomu dát čas přes léto, kdy by mi stejně byli k ničemu, to jsou v plném zápřahu divery, ale pak bych už nějaké chtěl konečně prubnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...