Přejít na obsah

Fotka
* * * * * 3 Hlasů

LCD digitálky 70. a 80. let

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2374 odpovědí na toto téma

#21 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 518 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Samozřejmě hodinky (krom jiného)

Publikováno 8.červen.2006 - 17:01

Ono není divu. Tyhle hodinky jsou pro Západ rarita. Rusové je tam nevyváželi.
  • 0

#22 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 518 příspěvků(y)

Publikováno 11.červen.2006 - 21:02

Zejména pro Casiotrona (ale i ostatní příznivce):
Další odkaz na stránky o LCD hodinkách zejména CASIO.

http://hometown.aol....page/hobby.html
  • 0

#23 casiotron

casiotron

Megazávislák

• Member_50
  • 1 422 příspěvků(y)
  • Bydlí:Cheb
  • Fanoušek značky:Casio, Meister - Anker

Publikováno 14.červen.2006 - 15:02

Jo, to je Frank, ten má opravdu hezký kousky. A má super Casio katalog z roku 1984. Má to tam taky naskenovaný.
  • 0

#24 Skeleton

Skeleton

Závislák

• Member_50
  • 903 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ruzyně

Publikováno 8.červenec.2006 - 08:03

Pekny "remake" od firmy Nixon! Bezdratove nahravani melodii! :-))) Prilozite hodinky k reproduktoru napr pocitace a muzete si nahrat libovolnou melodii!
  • 0
Milhauss a Synn

#25 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 518 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2006 - 09:43

No, proč ne, ale mně se právě tyhlety "jakobystaré" digitálky vůbec nelíbí. Ale s těmi melodiemi to může být docela závava. A co kvalita zvuku? Když nahráváš něco z reproduktoru, tak to musí být dost zkreslené ne?
  • 0

#26 Skeleton

Skeleton

Závislák

• Member_50
  • 903 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2006 - 09:50

No stereo to zrovna neni, ale celkem to jde, neb reproduktorek je docela velkej. Mam tam ruzne hlasky z filmu (max 8 ks) a obcas si je nastavim na "pipani" kazdou celou hodinu. Je to pak docela sranda - pozorovat jako ze reakce odkud to bylo.
  • 0
Milhauss a Synn

#27 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 518 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2006 - 21:43

A kdes ty hodinky vlastně sehnal? Myslím, že jsem je nikde neviděl.
  • 0

#28 Kocour

Kocour

Učedník

• Members
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2006 - 23:23

QUOTE(siwi)
Zejména pro Casiotrona (ale i ostatní příznivce):
Další odkaz na stránky o LCD hodinkách zejména CASIO.
http://hometown.aol....page/hobby.html

Ježíši. Casio C-701. Ty jsem měl od roku 1981. Pak mi v roce 1995 vypadly z kapsičky u košile a už jsem je neviděl. To je nostalgie. Strávil jsem s nimi pěkný kus života.

Je fakt, že i když teď jsem "ručičkář", vzpomínky na mládí jsou prostě vzpomínky na mládí. (Co asi budu říkat, až mi bude šedesát, k sakru?!)
  • 0

#29 Skeleton

Skeleton

Závislák

• Member_50
  • 903 příspěvků(y)

Publikováno 9.červenec.2006 - 06:39

Ty digosky s reprakem maji skoro vsude na netu - zkus dat do vyhledavace "Nixon The Dictator" a uvidis ... (cena cca 5000Kc)
  • 0
Milhauss a Synn

#30 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 518 příspěvků(y)

Publikováno 9.červenec.2006 - 10:16

QUOTE(Kocour)
Ježíši. Casio C-701. Ty jsem měl od roku 1981. Pak mi v roce 1995 vypadly z kapsičky u košile a už jsem je neviděl. To je nostalgie. Strávil jsem s nimi pěkný kus života.

Je fakt, že i když teď jsem "ručičkář", vzpomínky na mládí jsou prostě vzpomínky na mládí. (Co asi budu říkat, až mi bude šedesát, k sakru?!)

Taky jsem celé mládí prožil s digitálkami Caso na ruce - a to bez výměny baterie.
  • 0

#31 Skeleton

Skeleton

Závislák

• Member_50
  • 903 příspěvků(y)

Publikováno 9.červenec.2006 - 19:42

Tak jeste jeden prima "dreveny" kousek! (Nixon The Rotolog)
  • 0
Milhauss a Synn

#32 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 518 příspěvků(y)

Publikováno 9.červenec.2006 - 20:18

Hmmm, to vypadá dobře.
  • 0

#33 casiotron

casiotron

Megazávislák

• Member_50
  • 1 422 příspěvků(y)

Publikováno 11.červenec.2006 - 07:31

Jo C-701, to je paráda. Spolu s C-60, C-70, C-80 (plasťáky) a C-801 (taky kovový jako C-701) úplně první Casio s kalkulačkou z roku 1980. Modul 133. V tomhle Casio docela zaspalo, protože jiní měli kalkulačkový hodinky mnohem dřív (Seiko 1977, Citizen 1978, atd.). A praktičtější. Tuto mělo 6+2 místa kalkulačky, přičemž na zobrazení posledních dvou míst bylo zapotřebí zmáčknout ještě knoflík. Navíc první časový pásmo mělo pouze 12 hod. systém a až duální čas měl 24. hodinovku. Navíc datum měl být funkční až asi do roku 2009, ale bohužel po roce 2000 už nejde nařídit, protože se při nařizování vychází z vkládání čísel do kalkulačky ve formátu rok (pouze dvojčíslí), měsíc, datum a v kalkulačce jaksi nejde vložit číslo, aby začínalo nulou. Nemáš Kocoure náááhodou ještě původní krabičku, nebo návod?
  • 0

#34 Kocour

Kocour

Učedník

• Members
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 16.červenec.2006 - 16:22

QUOTE(casiotron)
Jo C-701, to je paráda. Spolu s C-60, C-70, C-80 (plasťáky) a C-801 (taky kovový jako C-701) úplně první Casio s kalkulačkou z roku 1980. Modul 133. V tomhle Casio docela zaspalo, protože jiní měli kalkulačkový hodinky mnohem dřív (Seiko 1977, Citizen 1978, atd.). A praktičtější. Tuto mělo 6+2 místa kalkulačky, přičemž na zobrazení posledních dvou míst bylo zapotřebí zmáčknout ještě knoflík. Navíc první časový pásmo mělo pouze 12 hod. systém a až duální čas měl 24. hodinovku. Navíc datum měl být funkční až asi do roku 2009, ale bohužel po roce 2000 už nejde nařídit, protože se při nařizování vychází z vkládání čísel do kalkulačky ve formátu rok (pouze dvojčíslí), měsíc, datum a v kalkulačce jaksi nejde vložit číslo, aby začínalo nulou. Nemáš Kocoure náááhodou ještě původní krabičku, nebo návod?

Podívám se, až zase pojedu na návštěvu k rodičům na venkov. Návod určitě ještě mám. Dokonce myslím, že vím kde: druhý šuplík shora.
  • 0

#35 t2

t2

Megazávislák

• Member_50
  • 3 078 příspěvků(y)
  • Bydlí:občas
  • Fanoušek značky:K.A.M.

Publikováno 31.červenec.2006 - 06:39

Tak jsem si přečetl toto fórum a musím konstatovat ,že jsem na tom podobně jako siwi a casiotron. I mě zasáhly digi jako dítě za komárů.A od té doby mě lákají.Nejvíc casio ,to je moje značka. Ručičky nezavrhuji ,ale na pořádné swis made není.
  • 0

30 G 

G CORE
901 FOREVER !

čekatel na přijetí do klubu 300

#36 casiotron

casiotron

Megazávislák

• Member_50
  • 1 422 příspěvků(y)

Publikováno 31.červenec.2006 - 08:08

No sláva, že existuje ještě pár lidí, pro který nejsou digi jen šunt. Ještě pár lidí co pamatuje, co byly digi v 70. letech. To na Západě je jich přece jen víc, co to sbírají, ale s nimi si člověk zas tolik nepokecá. Přece jen se člověk líp vyjádří "jak mu zobak narost" než v angličtině a němčině.
  • 0

#37 t2

t2

Megazávislák

• Member_50
  • 3 078 příspěvků(y)
  • Bydlí:občas
  • Fanoušek značky:K.A.M.

Publikováno 31.červenec.2006 - 18:33

Máte někdo nějaké staré prospekty nebo katalogy? To je další moje posedlost hlavně zase Casio ale i jiné značky. Tak kdyby se chtěl někdo něčeho zbavit ,tak by mi to udělalo radost. Našlo by se i něco na výměnu třeba General catalog Casio.
  • 0

30 G 

G CORE
901 FOREVER !

čekatel na přijetí do klubu 300

#38 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 518 příspěvků(y)

Publikováno 31.červenec.2006 - 19:50

Tak tě vítám do klubu. Jak píše Casiotron, je skvělé potkat dalšího člověka stejných zájmů. Prospekty bohužel nemám. Kdysi jsem míval (tedy spíš moji rodiče) pár katalogů, kde bylo i vešlké množství digitálek. Ale bohužel, skoncily kdoví kde - bohužel.
  • 0

#39 casiotron

casiotron

Megazávislák

• Member_50
  • 1 422 příspěvků(y)

Publikováno 1.srpen.2006 - 08:37

Německé katalogy Quelle, Neckermann, OTTO, atd. mám skoro ze všech let, kdy tam byly začínající digi, ale general katalog Casio mám nejstarší z roku 1991. Jó sehnat tak Casio katalog z 80. let, nebo dokonce ze 70.! To bych vyvážil zlatem. Na výměnu bych mohl nabídnout leckteré digi, které nejsou Casio, nebo Casio, které mám 2x.
  • 0

#40 panacea

panacea

Učedník

• Member_50
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 1.srpen.2006 - 11:21

..taky žeru starý digitálky hlavně zn. CASIO. Na ebay se občas něco vyskytne, ale ty ceny jsou vysoký :-( . Katalogy nemám, taky jsem slintával nad OTTO katalogy a CASIA s kalkulačkou jsem vždycky mooc chtěl, ale pak jsem tehdá v Rakousku dal přednost kazeťáku...., ty CASIA s hrou jsem tady viděl poprvý !!! neskutečný ! berou mne ještě G-SHOCKY z let 83-93? značené DW....většina ještě vůbec neměla iluminátor. Nedávno jsem si zakoupil z r. cca 1997? CASI DEP-610 C1 potápěčské. Můžete mi někdo podle katalogů zjistit, kdy se prodávaly a za kolik? nebo podobné modely DEP 500,510,600,610 ?? díkes. Ještě mám CASIO AW 550 G-Shocky ale nemám žádné fotky, katalog taky ne.
  • 0