Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Nevím zda je tu téma jak opravit digi.Ale myslím ,že každý má nějaké to know how a rád by poradil ostatním.Pár tipů mám taky.

Tak sem s nimi.Kazdy digi maniak(a nieje nas tu malo)ma doma kusky,ktore by rad rozchodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Pouzdro se dá po odstranění sklíčka a kovový tah umýt v myčce na nádobí.(nemá náhodou někdo ultrazvukovou čističku z Lidlu-funguje?)

Sklíčko se dá přeleštit pastou na zuby,či tempem.Na rovný podklad položim čtvrtku a dám kapku tempa-čtvrtka funguje jako jemný brusný papír,pak už jenom lěštit.

  Odloupnutý chom se mi několikrát úspěšně podařilo zapájet cínem a poté zbrousit a také zaleštit.Drobné trhlinky jdou také zamaskovat cínem.Za studena jakoby vetřít do trhlinky.

 Samotný modul,display i gumučky očistit lihem,používám i čistou teplou vodu.Zkontrolovat vše lupou.Co jde opatrně znovu propájet.Při oživování samotného modulu se mi osvědčilo tenkými drátky připájet tužkovou baterii,popřípadě dvě(podle napětí hodinek) abych měl jistotu správného kontaktu.A zkoušet jiné gumičky.

Mám taky pár mrtvol a nejde je oživit,ideální je mít jedny jdoucí a přehazovat komponenty-i když jednou jsem tímto způsobem zabil i ty funkční.

Hlavně se toho nebát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Pouzdro se dá po odstranění sklíčka a kovový tah umýt v myčce na nádobí.(nemá náhodou někdo ultrazvukovou čističku z Lidlu-funguje?)

Sklíčko se dá přeleštit pastou na zuby,či tempem.Na rovný podklad položim čtvrtku a dám kapku tempa-čtvrtka funguje jako jemný brusný papír,pak už jenom lěštit.

  Odloupnutý chom se mi několikrát úspěšně podařilo zapájet cínem a poté zbrousit a také zaleštit.Drobné trhlinky jdou také zamaskovat cínem.Za studena jakoby vetřít do trhlinky.

 Samotný modul,display i gumučky očistit lihem,používám i čistou teplou vodu.Zkontrolovat vše lupou.Co jde opatrně znovu propájet.Při oživování samotného modulu se mi osvědčilo tenkými drátky připájet tužkovou baterii,popřípadě dvě(podle napětí hodinek) abych měl jistotu správného kontaktu.A zkoušet jiné gumičky.

Mám taky pár mrtvol a nejde je oživit,ideální je mít jedny jdoucí a přehazovat komponenty-i když jednou jsem tímto způsobem zabil i ty funkční.

Hlavně se toho nebát.

 

 

Koukám že si s tím teda pěkně vyhraješ :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzdro se dá po odstranění sklíčka a kovový tah umýt v myčce na nádobí.(nemá náhodou někdo ultrazvukovou čističku z Lidlu-funguje?)

Sklíčko se dá přeleštit pastou na zuby,či tempem.Na rovný podklad položim čtvrtku a dám kapku tempa-čtvrtka funguje jako jemný brusný papír,pak už jenom lěštit.

Odloupnutý chom se mi několikrát úspěšně podařilo zapájet cínem a poté zbrousit a také zaleštit.Drobné trhlinky jdou také zamaskovat cínem.Za studena jakoby vetřít do trhlinky.

Samotný modul,display i gumučky očistit lihem,používám i čistou teplou vodu.Zkontrolovat vše lupou.Co jde opatrně znovu propájet.Při oživování samotného modulu se mi osvědčilo tenkými drátky připájet tužkovou baterii,popřípadě dvě(podle napětí hodinek) abych měl jistotu správného kontaktu.A zkoušet jiné gumičky.

Mám taky pár mrtvol a nejde je oživit,ideální je mít jedny jdoucí a přehazovat komponenty-i když jednou jsem tímto způsobem zabil i ty funkční.

Hlavně se toho nebát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec neplevelíš,to jsou důležitý informace.Už jsem na ni koukal,ale nakonec ji nevzal.Tak až bude, jdu do ní.

 

Ještě poznatek k těm posledním pětkovým elektronikám,nahoře na displeji svítí čárka(jako dole u dní).Přes den je vpravo a po půlnoci se změnou data skočí ona čárka vlevo.nevím zda je to funkce,či závada?Ale vzhledem k tomu,že v jiných mám stejný modul a ty ukazují 24hodinový čas,tak to asi bude funkce den/noc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bleriot11: I mě se občas povede dát něco dohromady ..když to koupím nefunkční na burze. O té čističe z Lidlu jsem taky přemýšlel.. Přesto se mi na zaneřáděné tahy osvědčila soda, jar a teplá voda. Dále není špatná silikonová vazelína. Po "vypreparovaní" tlačítek a jejich očistě určitě lehce promáznout a taktéž dobré pro starší těsnění hodinek. Jinak pár hodinek, které jsem dával dohromady je ve starší části fóra taktéž s fotem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...