Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Digi Primky nikdy nekončí!

Max potají vyměnit modul za Elektroniku.

Jinak někde v archivu mám xeroxovou propagační stránku na tehdy nové Casio CMD 10 a tam zase ukazují čas 10:68.

Pohrabu se v archivu a dám to do příslušného vlákna. (archivní střípky)

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejak jsem odkliknul jednu aukci na aukru na takovy vrakoidni Kesselky. Rozebral jsem je, vycistil, jsou opravdu uz chudinky hodne za zenitem. Cudlik na svetylko nema pruzinku a je navolno, ostatni tlacitka jsou taky uz takovy na heslo. Vnitrni plastovy prstenec, co drzi modul prasknuty, snad bude drzet to, jak jsem ho slepil. Jinak koroze na modulu zadna, jen se mi nezda to, co je misto pruzinky bzucaku/pipaku.

Ozvucny plisek byl naopak spinavej jak blazen. Jedna nozicka ma poskozene ulozeni stezejky a sklicko ma prasklinu.

 

Vlozil jsem baterku, jestli modul jde a jestli ma cenu je vubec cistit a tyhle veci jsou asi nesmrtelny. Takze vycisteno, slepeno, slozeno a voila, digi jedou. Ale nepipaj (viz ta podivnost misto pruzinky + nevim, jestli ten ozvucnej plisek ma byt prilepeny nejak specialne, ja tam dal oboustranku). Fotek mam jak o pouti, vlozim sem jednu dve, album bude pod odkazem. Na spolecne fotografii zatim komplet chronobundus komarus - jak vidno, zacinam od korunovych zalezitosti, zadna vysoka hodinarska.... (a u toho i zustane, nejsem milionar).

 

https://photos.app.goo.gl/3xUE3UqoqsC1P9qg9

 

 

post-59744-0-47366900-1561195401_thumb.jpg

post-59744-0-18266100-1561195965_thumb.jpg

post-59744-0-37690000-1561196403_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je aspoň pro mě konečná. Já měl jedny a u těch se střídaly na hodinách jen 3 a 4 hodiny. Takže pořád dokola několikrát za den jenom 3 a pak 4.

 

Chlapci mam problem.Jedny digitalne primky sa mi uplne zblazdnili.Jednoducho povedane cisla nejdu po sebe.Napr.sekundy 00,01,02,07,06,11, atd. a nieje to displejom,ten je ok.Da sa to nejako zvratit,alebo je to koniec?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera prisel balicek z Lucemburska. Po drobnych peripetiich jsme dokoncili obchod pres Chrono24, balicek dosel do schranky behem par dnu:  ctvttek 20.6. 23:43 vlozena zasilka v Lucembursku do system, druhy den odpoledne to byl v Praze, pak vikend a  24.6. 15:24 potvrzeno doruceni. Fofr. Takhle rychle mi nedosel ani pohled od kluka ze skoly v prirode :)

 

Na nejakou dobu asi pauza s nakupem hodinek. Teda, pokud se neobjevi neco neodolatelneho.... (na fotce jsou moje prvni digi: Casio F91W a zatim posledni Seiko A159, nekdy udelam fotku cele skupinky netikacich hodinek)

post-59744-0-78699900-1561459808_thumb.jpg

post-59744-0-01440800-1561459818_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska rano zazitek ze zahrobi... Pred casem jsem tu ukazoval Kesselky, jak jsou po smrti a misto zvukove pruzinky maj cosi a tak. Dneska jsem jim daval nove stezejky, pak pujdou na tah z cinskych fake Casii, aby nelezely chuderky jen tak a..... ony zacaly hrat!

Takze jestli mate Kesselky po smrti, zkuste jim koupit nove stezejky.... asi to pomaha....

post-59744-0-49077600-1561664593_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...