Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Doteď jsem vůbec netušil, že jsou i baterie s nižším napětím. Jenom to, že ty dnešní dobíjecí akumulátory mají trochu míň, než normální lithiovky, ale že už takhle dávno byly baterky s jiným napětím než 1,5V případně 1,55V, to fakt čumim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No boli a v niektorych hlavne starych swiss moduloch to napatie 1,55v robi problem.Tie do nasluchadiel maju 1,45 a to uz je ok.Tiez mi chvilu trvalo,nez som prisiel na to,v com je problem. 

Upraveno uživatelem Gombo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlape dik.Dnes som ich kupil.Sadli tam uplne presne a swiss moduly slapu jak maju. :clap:  :clap:  :clap:

Clovek by neveril,aka mala zmena napatia dokaze ovplivnit chod takto stareho digi stroja. 

Jsem rad, ze to pomohlo, ale kdybys to nenapsal ty tak neverim, ze jedna az dve desetiny voltu(v serii) jsou schopny mit az takovy vliv na chod modulu.

Jo kdyby existovaly el.schemata k modulum(byly dostupne) tak dle soucastek (zener.diody, tranzistory IO...) by sly zjistit hranicni hodnoty, ale to uz se poustim na tenky led.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono sa to prejavovalo zvlastne.Minuty a sekundy isli normalne,ale k hodinam sa pridavala dvojka a preskocil o den aj datum ked tam ta dvojka blikla.Napr cas 8:00 a prebliklo 28:00 a bolo na datume o den viac.No a tesil som sa predcasne.Znizenie napatia pomohlo,pokym nenabehnu hodiny na 11 a 12 .Vtedy sa to este prejavi.od 1 do 9 to ide normalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si ale nemyslím, že by bylo baterkou. Takhle mi blbne pár kousků taky a jsou na "normální" 1,5V. Navíc lithiovky, které mají mít 3V běžně nové mívají až 3,3V a taky to nemá vliv... A pokud už tam máš jen desetinku rozdíl, tak tim to nebude.

 

 

No ono sa to prejavovalo zvlastne.Minuty a sekundy isli normalne,ale k hodinam sa pridavala dvojka a preskocil o den aj datum ked tam ta dvojka blikla.Napr cas 8:00 a prebliklo 28:00 a bolo na datume o den viac.No a tesil som sa predcasne.Znizenie napatia pomohlo,pokym nenabehnu hodiny na 11 a 12 .Vtedy sa to este prejavi.od 1 do 9 to ide normalne.

 

Takze taketo tam isli original.Teraz sa ale uz nevyrabaju.Este musim znizit z 1,45 na 1,35V

 

 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to baterkou.Dlhym skumanim to mam overene.Uz len pokles z 1,55 na 1,45 pomohol tak ,ze idu po 11tu hodinu normalne.S baterkou 1,55 skace dvojka pred casom stale.Ked do nich dam pouzivane ag3 co uz su slabsie a maju 1.2-1.3 volta,tak skapu krasne.Ten modul bol stavany na tie stare 325 baterie a swiss moduly su na to napatie haklive.Tento problem sa riesil aj u starych ladickek.Pozri vlakno ladicky.A viem asi ake moduly ti tiez rovnako blbnu.Mam par modulov z HK tiez na dve baterky a ,ked dam do nich nove,tak vykazuju rovnake skakanie.S uz slabsimi idu normalne.Vsetko su to ale moduly zo 70tych rokov.Co si spomenul 3v baterie,tak to su ovela mladsie kusy a tie uz su odolnejsie voci napatiu.

Tieto nie swiss moduly maju rovnaky problem.

post-61962-0-49550900-1580628099_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Gombo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mne to taky prijde zvlastni, ze tak male "prepeti" je schopno ovlivnit chod. Ale asi to tak opravdu bude, kdyz to ma Gombo odzkousene a vyrabi se kompenzace viz.: Silver Oxide cell reduced to 1.35V -obrazek vyse. Ja, kdyz jsem nekterym batt. neveril, tak sem presnym zdrojem nastavil potrebne napeti, a hned bylo videt zda je vse ok nebo je problem. Nezkousel jsi taky tak, pokud mas nejaky zdroj?

 

Ale at se taky drzime vlakna tak pridam nedavno dorazivsi 2xTimex. Na prvni foto jsou to ty 3 a 5.

Dorazilo s ebay NL. Tuto znacku jak uz jsem nekde psal az tak v merku nemam, ale nejaky kousek semne obcas zalibi...

Prodaval oboje pohromade a mne slo samozrejme a ty treti. Pokud nekdo tohoto vyrobce vic sledujete nevite zda jsou na prvnim obr. serazeny casove od nejstarsich?

Ty ironman tu uz vlastne nepatri(1994), kdyz jsem se o nich chtel neco dozvedet byl jsem prekvapen, ze byly certifikovany pro

a ISS.

Maj i zajimavou reflexni odraznou vrstvu, kdy dle uhlu + osvetleni je zobrazeni promenlive a dobre citelne. Pokud ne pak idiglo, f-ce: 5xTimer, 10xAlarm, Stopky xpouziti -kola, prumery, nej casy +memo, 2x nezavisly cas (i vteriny), pamet na tlf.cisla no a ten datalink pro w95 a w98... Jo a podsvit je perfektni, zadne 1,5 nebo 3s -sviti pokud je namacknuto...

Vsechny tri radky umi zobrazovat alfanumericky. Je hrozne ze je jim 26let a na mne pusobi tak moderne ...

Takze nakonec jsem za ne jako zajimavost rad. No a pokud nejake dalsi pak pro mne zajimave jsou ty s vicero f-ci a obdobi 70/80s.

 

post-46138-0-81282100-1580641579_thumb.jpgpost-46138-0-85816700-1580641593_thumb.jpgpost-46138-0-88006000-1580641616_thumb.jpgpost-46138-0-18735900-1580641629_thumb.png

Upraveno uživatelem akai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...