Přejít na obsah

Nový dřevěný box


Tomáš Svoboda

Doporučené příspěvky

Jakej mahagon? Ten novej box mahagon neni ani nahodou.

Mahagon je to co sem nalepil mlada. Btw, tezko mlado mluvit v tomto pripade o "beznem boxu". Podobny se daval kdysi k limitkam speedu, muzes me poucit k jakym beznym sportovnim Omegam se toto davalo? Omega delala bezne mahagonove boxy, ale ty jsou velikosti a tvaru tech red boxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Cokoliv co nahradi tu cervenou zrudu muze byt snad jen lepsi. Pokud ma nekdo Omegy starsi 15 let neverim, ze ta cervena krabice vypada stale jako nova, byt lezi nekde v supliku. 

Moje po 20 letech vypadala nejak takto 

post-4402-0-87330200-1453536571.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakej mahagon? Ten novej box mahagon neni ani nahodou.

Mahagon je to co sem nalepil mlada. Btw, tezko mlado mluvit v tomto pripade o "beznem boxu". Podobny se daval kdysi k limitkam speedu, muzes me poucit k jakym beznym sportovnim Omegam se toto davalo? Omega delala bezne mahagonove boxy, ale ty jsou velikosti a tvaru tech red boxu.

 

Tak za prvé, jsem malda a ne mlada:) Máš pravdu, stejný se dával k limitkám speedů, konkrétně limitce k dvacátému výročí mise Apollo IX, ale ten se liší medailonkem ve víku viz foto:

 

post-36202-0-28212300-1453567205_thumb.jpg

 

V omega boxech do konce 80tých let je celkem bordel (stejně jako v tazích - typicky skupina tahů vyráběných pro omegu v USA a Mexiku pro zejména americký trh, nebo v typech papírů pro hodinky - knížky, karty...). Podle všeho záviselo na konkrétním AD, jak luxusní balení odebíral (to neplatí jen pro Omegu). První v podstatě univerzální box je ten všem známý červený koženkový box používaný dodnes. Jinak jsem žádný systém nevysledoval. Člověk musí taky brát v potaz to, že box prodávaný dnes k vintage omegám k nim originálně vůbec patřit nemusí. 

 

Sorry, já si zatím nechám pro sebe, jaké hodinky jsou uvnitř. Ještě jsem se tady s nima nechlubil. Ale jako znalec omegy asi tušíš, že moc možností není... A znovu opakuji, je to řadová produkce. Nic navíc. Mám komplet balení včetně všech papírů, výrobní čísla sedí, takže předpokládám, že to k sobě všechno patří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Myslim ze  lipoveho dreva je sam autor toho vyplodu, predpokladam Hurvinek osobne... Ten box je folii potazena drevotriska, normalne jak kuchyne Koryna. Takze zivotnost bude asi podobna.
Jelikoz obrazek je vzdy best jako dukaz hlavne pro Hurvinky, poslouzim z vlastnich zdroju:

post-2867-0-71305400-1484583694_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle detaily značku dost degradují. Jako je to lepší než červená rozdrobená koženka, ale pořád aušus. Když si vezmu, jakej ranec ty hodinky stojí a že krabici se většina majitelů nechá, tak nechápu, proč na ní tak šetří.

 

Lepší krabice umí snad i Tissot :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mně je třeba tak nějak jedno, v čem hodinky jsou baleny, popravdě mi přila krabice tak nějak zbytečně veliká "pro nic", ale pravdou je, že když už, měla by být zpracována solidně a ne jenom na oko, jak to je dnes běžné všude možně. Ocenil bych klidně menší, ale kvalitnější. Ve výsledku by to bylo ocenění na začátku, protože ji stejně mám v té papírové a tu hozenou ve skřínce, kde jsou další obdobné krabice od telefonu, routeru s podobně, takže nejdříve mi přijde na rozum, když někdy budu hodinky prodávat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten materiál bych ještě zkousl. Proti červené kožence je to přece jen krok kupředu. Ale ta velikost boxu mi přijde fakt přehnaná. Když to porovnám s decentním dřevěným boxem ve velikosti "tak akorát", co mám k Zenithům, je to děs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Chlapi, vsichni Sýmástři a Maldové, klídek... lipové dřevo /ať již ala Koryna nebo jakkoli/ je cool a posun vejš... taky můžete dostat převozní plastovou krabici ala to, co dával Prim v šedesátých letech... ;-) A závěrem! Na ruce tu krabici nenosíte, nebo? Stejně si vy vybraní hned přehodíte stroje do natahovacích krabic, nebo?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, vsichni Sýmástři a Maldové, klídek... lipové dřevo /ať již ala Koryna nebo jakkoli/ je cool a posun vejš... taky můžete dostat převozní plastovou krabici ala to, co dával Prim v šedesátých letech... ;-) A závěrem! Na ruce tu krabici nenosíte, nebo? Stejně si vy vybraní hned přehodíte stroje do natahovacích krabic, nebo?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

No to mas pravdu ale porizovaci cena hodinek je dostatecne vysoka na to aby box byl vyroben z kvalitniho dreva a ne z nejake drevotrisky za par kacek takovy box si pak umi doma vyrobyt kazdy druhy kutil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, vsichni Sýmástři a Maldové, klídek... lipové dřevo /ať již ala Koryna nebo jakkoli/ je cool a posun vejš... taky můžete dostat převozní plastovou krabici ala to, co dával Prim v šedesátých letech... ;-) A závěrem! Na ruce tu krabici nenosíte, nebo? Stejně si vy vybraní hned přehodíte stroje do natahovacích krabic, nebo?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nevím, co sleduješ tím, že mě a Seamastera (aspoň se nauč psát jeho nick - na rozdíl od tebe je to člověk, který hodinkám Omega rozumí) vybízíš ke klidu. Pokud chceš diskutovat o lipovém dřevu, jdi na fórum řezbářů a debaty o hodinkách Omega nech na lidech, kteří mají tu značku rádi a pár kousků i vlastní.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...