Přejít na obsah

Váha hodinek - důležitý údaj?


Doporučené příspěvky

Poslední dobou svého hodinkového bloudění a hledání idealu u většiny vyrobců a prodejců hodinek marně pátrám po udaji o váze. Pro mě osobně je to velmi důležitá informace, skoro tak důležitá jako třeba průměr. Zajimavé je že většina výrobců na svých stránkách váhu hodinek neudává a najít výhu starších hodinek je někdy téměř detektivní práce, protože google příliš nepomahá. Ja jsem dnes například stravil cca pul hodiny hledáním rozdílu váhy titánových a ocelových IWC Aquatimer v prodejní sekci. Proč myslíte že to výrobci neuvádějí? Maté nějaký dobrý zdroj, odkud čerpat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zrovna u PO 2200.50 je udavana hmotnost 220g. Ja potrebuju aby hodinky byly lehke, jinak s tim mam problem, proto ted resim titan, ale tam je rozdil ve vaze oproti oceli cca 20% - trebas ty ocelove Aquatimery maji 118g kdezto ty titanove 98g, coz mam zase vyzkouseno ze 20g jde poznat. A dalsi level je keramika napriklad IWC Ingenieur Automatic 44mm keramik - 120g a IWC Ingenieur Automatic Mission Earth ocel 44mm 175g,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořádně drahé hodinky musí být v oceli, musíte cítit tu váhu..podle mě je to jen později o pocitu, ruka určitě nebolí tak ani tak... :)

Myslím, že titanové hodinky jsou obecně neoblíbené a také jsou hůře likvidní...

Upraveno uživatelem rekib1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam ze jsem tady v tezke minorite, ja zase vsechny svoje poklady prezouval na kaucuk nebo textil, tah se u me nikdy neohral. Mozna je to ale dane tim, ze se ted bavim o svych pracovnich hodinkach, tedy tech co chci mit na ruce porad a tam proste pres 200g nedavam, ale samozrejme neco jineho to je kdyz mate hodinky na dve hodiny a pak sup dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam ze jsem tady v tezke minorite, ja zase vsechny svoje poklady prezouval na kaucuk nebo textil, tah se u me nikdy neohral. Mozna je to ale dane tim, ze se ted bavim o svych pracovnich hodinkach, tedy tech co chci mit na ruce porad a tam proste pres 200g nedavam, ale samozrejme neco jineho to je kdyz mate hodinky na dve hodiny a pak sup dolů.

Ploprof Omega cca 270gr vklude ich mam 24/7 ani spánok nieje problém.. Detto pri planét ocean chrono váha podobná.. A staré PO majú 220 a boli tiež dlhodobo 24/7. Ruka v pohode
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten rozdil titan / ocel bude vetsi... POcka byla v oceli 186g a v titanu 125g, rozdil jak prase... A hure likvidni mi ani neprisly, jakoze zajem byl, ale cenovy rozdil pri koupi bude daleko vetsi nez pri prodeji... ;) ale ta POcka v titanu byla na ruce pocitove spis jako hodinky na kaucuku...fakt mazec :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...