Přejít na obsah

Speedmaster rada při koupi


Veversen

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny uživatele, chtěl bych vás požádat o radu. Poslední dobou zvažuji koupi nových hodinek a nejvíce se mi líbí Omega Speedmaster. Hned na začátku se přiznám, že jsem laik a celkově bych potřeboval poradit. V poslední fázi se rozhoduju mezi Omega Speedmaster Professional (42mm) a Omega Speedmaster Numbered Edition (39,7mm).

 

http://www.omegawatches.com/collection/speedmaster/moonwatch/professional/31130423001005

 

http://www.omegawatches.com/collection/speedmaster/moonwatch/numbered-edition-397-mm/31132403001001

 

Ocením každou radu, připomínky a srovnání. Předem díky moc za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta limitovaná edice 311.32.40.30.01.001 je parádní. Už jsem je párkát okukoval u AD a moc se mi líbí. Jsou pre-moon speedy. Tyto byly vlastně první Omegy ve vesmíru v době, kdy ještě nebyly NASA certifikované. Pokud se nepletu tak testování v NASA probíhalo v období podzim 1964 - jaro 1965. Obdobné jako tyto měl na ruce astronaut Wally Shira během Sigma 7 mise v roce 1962. Oproti klasickým moonům je to taková vyzrálejší volba :) Mě osobně se líbí moc a srdcem bych volil tyto. Záleží na tobě. Pokud chceš aby hodinky na tvé ruce byly u ostatních lépe rozpoznatelné, zvol klasické speedy jak máš druhou volbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta numbered edice je hodně svérázná, není to jen další profláknuté 145.022 pouzdro. Je to stylizované jako preMoony s tzv. straight lugs pouzdro bez ochrany korunky a tlačítek, mě na ruce seděly lépe než Moony, ale zápěstí mám menší. Je to každopádně odvážná volba, a ať vezmeš jedny nebo druhé tak budeš mít skvělé hodinky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta limitovaná edice 311.32.40.30.01.001 je parádní. Už jsem je párkát okukoval u AD a moc se mi líbí. Jsou pre-moon speedy. Tyto byly vlastně první Omegy ve vesmíru v době, kdy ještě nebyly NASA certifikované. Pokud se nepletu tak testování v NASA probíhalo v období podzim 1964 - jaro 1965. Obdobné jako tyto měl na ruce astronaut Wally Shira během Sigma 7 mise v roce 1962. Oproti klasickým moonům je to taková vyzrálejší volba :) Mě osobně se líbí moc a srdcem bych volil tyto. Záleží na tobě. Pokud chceš aby hodinky na tvé ruce byly u ostatních lépe rozpoznatelné, zvol klasické speedy jak máš druhou volbu.

Upřímně osobně mě to také táhne více k číslované edici, řada lidí mě však zrazuje od koženého řemínku a navíc tato edice má klasické trnové zapínání a ne sponu, která se mi líbí víc. U klasických moonů se trochu bojím velikosti 42mm mám poměrně drobnou ruku.

 

Zeptám se, s pořízením originál tahu na limitovanou edici by asi neměl být problém ne? Nikde jsem se nedočetl šířku pásku u pouzdra, ale přijde mi užší než u klasických moonů. Chtěl jsem se ještě zeptat klasické moony se v současné době prodávají v té černé krabici (která obsahuje dva strapy, lupu, atd.) ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho co vím, tak by měla být rozteč nožek 19 mm s tím, že se dají použít řemínky s šířkou 20 mm. Není problém pořídít překlápěcí sponu od Omegy. Sám jsem si ji k vintage Speedům také pořizoval, ale počítej s approx. 6000 Kč.

Na ocelový tah se dají dát. Zde jsou na originál Omega ref 1125 s koncovkami ref 617.

Omega_FOIS_03.jpg

 

 

Ale nedělal bych to. Na kůži jim to sluší mnohem více:

Omega_FOIS_01.jpg

 

 

Jejich box vypadá takto:

Omega_FOIS_02.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...