Přejít na obsah

Longines HC Quartz vs Automatic


EngineerHack

Doporučené příspěvky

Zdravim,

Uplne presne viem a som rozhodnuty ze moje dalsie seriozne hodinky pre moj financny strop bude Longiness HC black dial 41mm.

 

Neviem ale ci sa oplati Quartz movement alebo automaticky natah. Sam mam dajak averziu proti baterkacom ale kedze nemam ziadne skusenosti pri takych drahsich hodinkach s baterkacmi tak sa obraciam na publikum.

Cenovy rozdiel co som pozeral je asi 200Eur medzi automatom a quartzom.

 

Jednak sa bojim zivotnosti baterkoveho prevedenia (chcel by som ich mat mozno cely zivot) na druhu stranu ma lakaju mechanicke.

 

Prosim ak mozte vyvedte ma z omylu ze baterkove stroje nie su zle alebo dajake brief porovnanie.

 

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z tvojho textu citim jasny tah k mechanikam, quartzky teda jedine koli cene? osobne myslim ze ten rozdiel 200? je zanedbatelny a zdaleka nevyjadruje tu hodnotu ktoru poskytuju mechanicke... podla mna neni o com, vsetkymi desiatimi ber mechanicke!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano tych par eur naviac ozaj nie je rozdiel. Stale ma tahalo do mechanik lebo akosi neverim baterkacom. Mozno preto lebo som sa pohyboval v low end kategorii. Ja by som len topreboval dajaky nazor ze ci tie quartz v tejto cenovej kategorii vydrzi aspon 30 a viac rokov. Skor chcem daco ozaj kvalitne a viacmenej aj bezudrzbove alebo skromne na udrzbu.

 

Sent from my Q10 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj ked beriem dnesnu zivotnost bateriek tak tie quartzky budu otvorene tak raz za 3-5 rokov. Aky je teda interval udrzbi pri automatoch? Raz za kolko rokov? Chci je len do kanclu a pod. Ziaden bike alebo fyzicka namaha.

 

Sent from my Q10 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho kvarcu bych se v tomto případě neštítil, páč, jestli se nepletu, je tam použitý strojek ETA 955.412

Žádný plast,poctivá kovová základna a zbytek též z kovu. Myslím, že životnost třicet let by neměla být problém.

Tady ještě video jak tovypadá uvnitř strojku.

post-22564-0-15383500-1436776511_thumb.jpg

Upraveno uživatelem t.p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zavolat tam samozrejme zavolam aj do Koscomu aj u nas ku AD.

Mna by skor zaujimala osobna skusenost u nekoho kdo ty hodinky tiez vlastny.

 

ps: mozno by bolo na case nebat sa quartz hodinek ked idem do takej znacky :D Na druhu stranu by som ich mozno chcel ponechat nastupcovi tronu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli uvažuješ i o nástupci trůnu, tak tím více bych se obracel na mechaniky... Přece jen v tom je o kus více duše a hodinařiny a za ty roky, kdy bys je předával to bude zase ještě o kus výraznější. Kvalitativně bych se kvarcek nebál, ale pocitově mi na nich něco chybí.

Upraveno uživatelem lloffass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli uvažuješ i o nástupci trůnu, tak tím více bych se obracel na mechaniky... Přece jen v tom je o kus více duše a hodinařiny a za ty roky, kdy bys je předával to bude zase ještě o kus výraznější. Kvalitativně bych se kvarcek nebál, ale pocitově mi na nich něco chybí.

 

presne moz nazor: "pocitově mi na nich něco chybí."

neviem ale mne to stale pride ze nemaju "dusu"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten servis u mechanik je vecou nazoru... Niekto tvrdi ze treba pravidelny servis po 3-5r, niekto ze pokial hodinky idu bez problemov, tak servis netreba...

ano jednak vecou nazoru ale je lepsie sa bat a teda robit priebezne servis ako sa zlaknut ked mi prestanu fungovat :D a mat hlavu v smutku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to zas s tím servisem tak tragicky neviděl... Jednou za čtyři, pět let to dát na zkouknutí hodináři, provést tlakovou zkloušku, přetěsnit, v případě potřeby vyměnit opotřebované díly.  Ale každý má na věc jiný názor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte by som doplnil ze samozrejme pri automatoch je presnost znacne ina ako pri baterkovych. Já mám trochu iné ale je v nich rovnaka Eta a tesim sa ze sa mi teraz po 5 mesiacoch ustalili na peknych +4sec za den. 

Ale pri výbere by som zas siel do automatov. Ano je to o pocite... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mně dělaly psí kusy asi první tři dny co jsem je přinesl z obchodu, kdy jsem různě zkoušel polohy na odkládání a podobně To jsme začali na +9 s/d. Od té doby si drží při každodenním nošení +2,5 - 3,5 s/d podle množství času co nejsou na ruce (odložené na dýnku dělají o vteřinu více než při nošení). Tak nepředpokládám, že se nějakým záběhem tato hodnota bude dále nějak výrazně měnit...    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ja mám teda veľmi veselý strojček :) , prvé 2-3 mesiace som mal cca +8sec/deň potom mi to mesiac a pol bežalo ako divé +15sec/deň a teraz to beží na +4sec/deň. Proste mechanika je mechanika, netreba riešiť presnosť, lebo na to tu máme tablety, mobily, PC a iné zariadenia... U mňa to bolo asi tým že som ich na noc ukladal ako prišlo :D teraz viem že sa mi najlepšie spí na dynku

Upraveno uživatelem s9per
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...