Přejít na obsah

letecké Prim Sport


Doporučené příspěvky

Dovolil jsem si se získáním těchto hodinek založit nové téma - snad si to tento model zaslouží.

Konečně jsem je sehnal. Za šílenou cenu - jsou to ty inzerované na SBAZARu. Jsou tedy ve velmi dobrém stavu, chrom na pouzdře je téměř neporušený, sklíčko nepoškrábané. Číslo mých hodinek je 2367. Zároveň chci požádat jiné šťastné majitele tohoto modelu - co máte vyznačeno na víčku? Má tam někdo nápis "MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY"? Mám informaci, že na tyto novější modely (po Longineskách, Lemaniích a Eternách) se dávalo jen evidenční číslo.

 

Jinak vedle jsou sporty v nerezovém pouzdře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 100
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

2gutav.lolo

Na základní stránce Chronomagu (www.chronomag.cz) máš vpravo nahoře hodinky Archimede. Pod nimi sloupec ARCHIVY, pod tím sloupec KATEGORIE a ještě pod tím BAZARY. A poslední položkou ve sloupci BAZARY je SBAZAR.

 

Jinak zde je link: http://hobby-umeni.sbazar.cz/sberatele-hod...ejni-aukce.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Georg: Moje nemají taky jenom číslo a to 1268. Taky mají bílou vteřinovku. A mám pro to i vysvětlení. Jestliže použivali piloti UV osvětlení, tak prave bilé ručky jim dávali největší reflex..... Podle mně jsou ty s červenou vteřinovkou kterých fotka tady pořád koluje nějaký prototyp nebo předělávka. Jinak jsou to fajn hodinky. Téměř všem a hlavně mě se líbí. Jo a od soboty co je nosím jsem je nemusel nastavovat, nabrali pouze 1s +.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hergott když si představím, že jsem je mohl před deseti lety mít po inzerátu z časopisu Letectví a kosmonautika, tak se mi chce brečet. Chlap mi poslal i jejich foto, ale chtěl za ně asi 1200Kč (tehdy celkem hafo peněz). No a ke všemu jsem ještě neměl tu hodinářskou nemoc jako nyní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě nad tím špekuluji. Na první nástřel strojek automat i s ciferníkem a ručkama bez problému vleze do nerezového pouzdra a tím vypouklým dýnkem to zavřu. Nic nehrká, ale dovnitř vidět není. Podle zvuku se rotor pohybuje. Nemám doma nic přesnějšího než šupleru, obě pouzdra jsem přeměřoval a připadají mi shodné. Už jsem vše vrátil do původních pouzder.

 

Jinak všimli jste si, jak u těch leteckých se zdá, že jsou větší? Je to tím, že ten armovací kroužek pod sklíčkem je v barvě ciferníku, na něm jsou akorát minutové indexy, plynule navazuje na ciferník a tím jej opticky i fakticky zvětšuje. Dobrá vychytávka.

 

Docela bych byl rád, kdyby nám Prim zjistil, v čem vastně by ty rozdíly v pouzdrech měly být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolem roku 1993 jsem videl u hodne hodinaru Primky ve vyprodeji. Kalibr 68 kolem 300-350 Kc. Koupil jsem sice jedny Sporty automat :) , ale jinak jsem nechtel vyhazovat penize. Skoda, ze jsem tenkrat ani netusil, ze dostanu hodinarskou nemoc. Dnes by se na tom dalo i vydelat. Takova prilezitost bohuzel uz neprijde. Pripadam si ted jako vul, ale to je osud. :( :( :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolem roku 1993 jsem videl u hodne hodinaru Primky ve vyprodeji. Kalibr 68 kolem 300-350 Kc. Koupil jsem sice jedny Sporty automat   :) , ale jinak jsem nechtel vyhazovat penize. Skoda, ze jsem tenkrat ani netusil, ze dostanu hodinarskou nemoc. Dnes by se na tom dalo i vydelat. Takova prilezitost bohuzel uz neprijde. Pripadam si ted jako vul, ale to je osud.     :(     :(     :(

Pochybuju, že bys na tom vydělal, držet 10 - 12 let na skladě hodinky koupené za 300 jenom proto, abys je dne prodal byť za 4 - 5 tisíc. To bys tenkrát do toho musel dát milion, no a to bys dneska neprodal (přeci jen bláznů z Ch.f. tolik není :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu, sotva bych neco vydelal. Ale ted litam jako blazen po zastavarnach a podobnych obchodech nevalne povesti a snazim se sehnat to, co tenkrat nikdo nechtel. Neni to komicka situace? Nas blaznu z Ch je malo, ale vsichni mame asi stejne priznaky hodinarske nemoci. A ty stoji za to!! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...