Přejít na obsah

letecké Prim Sport


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 100
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

letec: tady asi výkresu ani netřeba. Bude stačit když si to soustružník změří šuplerou a vytočí stejný kousek o malinko vyšší, ale o 2 mm hlubší (z hlavy nevím o co je automat vyšší). Když si trochu pohraje s tloušťkou samotného dna, tak rozdíl ve velikosti nemusí být vůbec patrný. Celková výška nového dýnka by se tak mohla zvětšit pouze o milimetr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Materiál asi není opravdu významnou položkou. Netuším, jaká je kilová cena automatového nerezu, ale i kdyby to bylo 500 Kč, kolik toho bude potřeba na polotovar? Prd. Tady jde o to, že to dýnko je soustružené do tenka a musí se vyrobit na dvě upnutí. Problém nastává při druhém upínání - není za co a tak musí mít přípravek. Poslední fází je frézování drážek pro zavírání, ale to zvládne CNC soustruh - má poháněné nástroje.

 

Ono je to jiné, když by si to někdo "ukutil" v dílničce a stačil by mu jeden kousek. Tady prostě vypadne X kusů a všechny budou naprosto shodné.

 

Jinak pokud to někdo dokáže levněji, budu jedině rád - nic závazného jsem nesjednával. Dohoda je taková, že až budu mít min. 20 kousků, udělají to a cena bude taková, jakou slíbili. Ve skutečnosti to dýnko ani urgentně nepotřebuji - už jedno mám.

 

Taky mě napadá, jak a kde se ty letecké automaty servisovaly? Jestli není nějaké hodinářství, kam to armáda zasílala nebo zasílá. Dodnes se v armádě ty hodinky používají a pořád to je jejich majetek!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to georg : dodej mi vykres a ja to poptam na severu... ocel bude stacit 304 pripadne pro zajemce 316, material neni problem a cena by mohla jit hodne dolu!!

Zkus podumat nad variantou:

V původním dýnku vyrobit otvor o průměru 26 mm a vyrobit nadstavbu na kalibr 96, to dohromady sešroubovat s použitím vhodného Loctite. To znamená, že dýnko bude ze dvou dílů. Sice vodotěsnost v háji, ale ruku na srdce, kdo s těmi hodinkami poleze do vody? Ale prosklená dýnka jsou také ze dvou dílů!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja spolupracuji s jednou firmou které zadavam specialni zakazky z nerezu i z cerneho materialu. pujde mi na ruku protoze tak to proste chodi.... je jim jasne ze dostanou dalsi praci a nakrmi delniky.jen je dobre mit vykres, aby se predeslo nejakym problemum. neni problem to nakreslit .ale ja momentalne nemam cas udelat to v autocadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jak to že jsou (alespoň vypadají) v tak super skladu. Právě si mi otrávil sbírání Primek :( Máš tam nahoře i Sporty 1, co ? Předpokládám, že nic není na prodej, mě osobně by se líbili jedny letecké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si jubilejny 13 zaujemca o letecke primky od vcerajska...ja ani neviem co mam za to pytat?

Aha. Radši budu dělat, že jsem Tvůj příspěvek vůbec neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cenu radši ani nechci vědět.

Myslím, že to je tak na pana Prokopa. Víš, je to dost deprimující, když se tu všichni snažíme sehnat nějaké Primky a ty tu vylezeš s takovoou obrovskou zásobou. Dávno se tu 500 Primek nakoupilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně nepotřebuji mít stovky Primek, jen mi ještě chybí některé modely nebo kalibry. Kolik stálo těch 200 ks ? Asi ti není ani co nabídnout na výměnu, mám takový dojem, že máš vše. Např. ty letecké, kalibr 97 jakýkoliv, orig Orlík :), dokonce mi stále chybí i obyč. Sport II.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...