Přejít na obsah

Proč Grand Seiko?


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

Za těch skoro pět let, co jsem na fóru, jsem si něčím prošel a něco málo i ponosil. Ano, co do počtu toho nebylo zase tak moc, ale troufnu si říct, že jsem prakticky pokryl spektrum pro mě cenově dostupných hodinek. A vždycky když vezmu do ruky snowflaky, tak si uvědomím, že za ty peníze asi nic lepšího ani neseženu. Jsou to první hodinky co mám, který jsem kupoval s víceméně jasnou vidinou ztráty, ale tak nějak mě to vůbec netrápilo a netrápí....jedinou malou kaňku bych viděl v menším počtu modelů, respektive v rozdílnosti designu pouzder- dá se říct, že 85% produkce jsou elegantnější kousky a pak už jenom divery a chrona....no a vlastně ještě SBGE001...a antimagnetický SBGR...no tak vlastně oni jich zas tak málo nedělaj  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 271
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ještě by se slušelo dát sem ten článek, který celý tohle vlákno nakopnul. Taky jsem to ráno četl a zase mě to utvrdilo v myšlence, že GS jednou musí přijít. Už jenom kvůli fascinaci klasickym Seikem a největším podílem jejich hodinek na mý cestě. :)

 

Díky za český převyprávění!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za skvělej článek. Sám jsem o GS více zjistil až zde na fóru a musím říct, že právě celá značka Seiko, o GS nemluvě, se mi čím dál více zamlouvá.

 

Instant tobě díky za odkaz na tu historii Seiko, určitě to bude zajímavý čtení :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.jedinou malou kaňku bych viděl v menším počtu modelů, respektive v rozdílnosti designu pouzder- dá se říct, že 85% produkce jsou elegantnější kousky :)

Před pár lety jsem byl poprvé na Baselworldu. Zajímavá sestava Kubson, Cyril, Viktor, Bert a Old black. Posledně jmenovaný měl na ruce. Rolexy DJ II. Týpek v nějaké bundičce do pasu, štrausky, casual oblečený a na ruce mu zářily tyhle rolády. A Viktor mi říká: "že to je neuvěřitelný, jaký maj takovýhle společenský hodinky koule". A já si ten design zamiloval. Nakonec si je nekoupil, neměl jsem ty koule . A hlavně mě vystrašil Cyber, kterej jednou zmínil lunetu u DJ II. Drbneš ji a jseš v pytli. Bílý zlato, neopravitelný. Tak jsem je přestal řešit. Pak si Sedlin koupil DJ II s hladkou lunetou. A zase červ hlodal. Někomu jsem říkal, že jsou pěkný a dostalo se mi odpovědi, takový seiko rolex. A paralelně v tu dobu jsem odkrýval víc informací o vyšších řadách seiko. Nakonec to dopadlo tak, že mám GS SBGA003 a vím jedno. Stran výroby, strojku, designu jsou ty hodinky naprosto bezchybný. Power reserve 72 hodin, 1 vteřina za měsíc, ručně broušené a leštěné, sestrojené jedním hodinářem, který je bude doživotně servisovat atd. Atd.

Už DJ II nehci, mám lepší hodinky

 

post-1551-0-88833600-1437583503_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před pár lety jsem byl poprvé na Baselworldu. Zajímavá sestava Kubson, Cyril, Viktor, Bert a Old black. Posledně jmenovaný měl na ruce. Rolexy DJ II. Týpek v nějaké bundičce do pasu, štrausky, casual oblečený a na ruce mu zářily tyhle rolády. A Viktor mi říká: "že to je neuvěřitelný, jaký maj takovýhle společenský hodinky koule". A já si ten design zamiloval. Nakonec si je nekoupil, neměl jsem ty koule . A hlavně mě vystrašil Cyber, kterej jednou zmínil lunetu u DJ II. Drbneš ji a jseš v pytli. Bílý zlato, neopravitelný. Tak jsem je přestal řešit. Pak si Sedlin koupil DJ II s hladkou lunetou. A zase červ hlodal. Někomu jsem říkal, že jsou pěkný a dostalo se mi odpovědi, takový seiko rolex. A paralelně v tu dobu jsem odkrýval víc informací o vyšších řadách seiko. Nakonec to dopadlo tak, že mám GS SBGA003 a vím jedno. Stran výroby, strojku, designu jsou ty hodinky naprosto bezchybný. Power reserve 72 hodin, 1 vteřina za měsíc, ručně broušené a leštěné, sestrojené jedním hodinářem, který je bude doživotně servisovat atd. Atd.

Už DJ II nehci, mám lepší hodinky

 

attachicon.gifimage.jpg

+1

+1

+1

zkrátka samý 1

:clap:

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před pár lety jsem byl poprvé na Baselworldu. Zajímavá sestava Kubson, Cyril, Viktor, Bert a Old black. Posledně jmenovaný měl na ruce. Rolexy DJ II. Týpek v nějaké bundičce do pasu, štrausky, casual oblečený a na ruce mu zářily tyhle rolády. A Viktor mi říká: "že to je neuvěřitelný, jaký maj takovýhle společenský hodinky koule". A já si ten design zamiloval. ...................................

Už DJ II nehci, mám lepší hodinky

 

Máš naprostou pravdu, koneckonců i samotnej Rolex z tohoto typu hodinek ždíme maximum....jen jsem tím chtěl říct, že když si chce člověk koupit třeba další GS, tak už je má trochu omezenější výběr...na druhou stranu ne, že bych si i tak pár dalších kousků nevybral ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Nakonec to dopadlo tak, že mám GS SBGA003 a vím jedno. Stran výroby, strojku, designu jsou ty hodinky naprosto bezchybný. Power reserve 72 hodin, 1 vteřina za měsíc, ručně broušené a leštěné, sestrojené jedním hodinářem, který je bude doživotně servisovat atd. Atd...

Úžasné hodinky! Ten pohyb vteřinovky... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi diky za tohle vlakno!!! Souhlasim s tim, ze je "temer" zbytecne, neb nebozak majici penize, bez spetky invence, sahne po mnoha jinych znackach a bude-li mit kapku stesti, nebudou to ty nejproflaknutejsi ;) Nic osobniho proti nim...po letech "falesneho" odmitani bych si u "B" i "R" vybral. Stejne tak u dalsich, kteri jsou v prvnich az druhych radach vyloh... Nicmene, koupe GS vyzaduje, minimalne, ZNALOST Seika a myslim, ze i kus srdce / duse / odvahy / silne osobnosti... Proste jak uz bylo zmineno, clovek ktery nutne "potrebuje" hodinky za +100, 200, 300...do techto vod vetsinou nezavita. A myslim, ze to je dobre! Byt budu rad, dosahnu-li predstanice ve forme MM300, vylozene by me sralo, kdybych vedel, ze kdejaky... si kupuje tuhle znacku (ve vyssim levlu) jen proto kolik stoji. Vim, ze to je nepopularni nazor a nikoho za nic nechytam. Jen mam pocit, ze je kapanek lehci "hrat" fandu hodinek s mesicnimi prijmy v sestimistnych castkach, nez v petimistnych... Zbytek pocitu na toto tema rozepisovat nebudu, neb by patrne byly unfair...

 

Chtel jsem rict, ze GS ja osobne povazuju za, v dane cenove relaci, vrchol "komercni" hodinariny, ktery v naproste vetsine zakoupi jen clovek, ktery "o tom neco vi".

 

Diky autorovi za vlakno, diky mnoha dalsim za reakce a diky Instantovi, co tady pro Seiko dela!!! Vim, ze kdybych ho spatril, na miste bych zkamenel, ale presto bych bych mu / Ti rad nekdy potrepal malickem...jen co mi na ruce vyroste dostatek prstu :D

 

GS je muj sen, ze vsech snu nejsnovitejsi!!!

 

A tim rozhodne nechci rict, ze bych Steelfishe, nebo Expy I na ruku nevzal...naopak!!!

 

Edit: nedekuji jen Instantovi, dekuji vsem co maji radi Seiko a delaji vse pro zviditelneni teto firmy, ktera to s hodinkami umi...byt jeji pocinani, pred lety, malem polozilo svycarsky hodinkovy prumysl...

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...