Přejít na obsah


Fotka

Seiko Premier Kinetic Perpetual SNP061P1

Seiko Premier Kinetic Perpetual SNP061

 • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
8 odpovědí na toto téma

#1 HondzaX

HondzaX

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 134 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 6.srpen.2015 - 16:44

Prodám úplně nové (koupené 3.8.2015) hodinky značky SEIKO z edice Perpetual Kinetic. Jedná se o model SNP061P1 na koženém řemenu s překlápěcí sponou. Zpracování hodinek je opravdu velice povedené. Z mého pohledu se jedná o univerzální hodinky vhodné jako "dress watch", tak i jako "causal watch". 

 

Technické parametry:

 

- Ocelové pouzdro

- Safírové sklíčko

- Kaliber Seiko 7D48, se systémem Kinetic (o systému Kinetic Perpetual více ZDE

- Power save funkce se systémem "sleep"

- Perpetuální (věčný) kalendář (až do 28.2.2100), s automatickou korekcí přestupného roku

- černý ciferník

- vodotěsnost 10ATM / 100 m

- velkost pouzdra cca 42 mm

- "big date" (na pozici 12)

- 24 h ukazatel (na pozici 4)

- ukazatel měsíce v roku (na pozici 6)

- ukazatel přestupného roku (na pozici 9)

- černý řemínek z krokodýlí kůže

 

Jedná se o kompletní balení - tj. úplně nové hodinky (folie na dýnku), krabička (včetně vnějšího obalu), záruční kartička (vyplněná) a manuál.

 

Aktuální cena v ČR je 23.000,- Kč, na skywatches jsou za 600 USD (bez českého DPH) a na chrono24 za 749 EURo. Já za, za tyto úplně nové hodinky (pro úplnost opakuji - koupené 3.8.2015, nikdy na ruce, v záruce, kompletní balení - prostě však tak, jak má být) chci 11.990,- Kč. Vzhledem k ceně slevy, prosím, nečekejte.

 

Ideálně osobní předání v Praze na Chodově.

 

Fotky dávám nějaké svoje, ale hlavně z internetu (nejsem žádný fotograf a prostě ty moje vypadají hrozně; navíc hodinky jsou nové, takže na nich není co fotit).

 

 

 

 

Přiložený soubor (y)#2 HondzaX

HondzaX

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 134 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 12.srpen.2015 - 13:35

Hodinky jsou zatím stále k dispozici.

 

Možná ještě krátce k hodinkám, respektive k jejich kalibru. Kalibr Kinetic Perpetual (kterým jsou tyto hodinky osazeny) se skládá ze 232 součástek a díky kinetickému nabíjení (pohybem ruky) poskytuje rezervu chodu až 4 roky. To vše při přesnosti chodu quartzových hodinek. Jedná se tedy o kalibr celkem zajímavých hodnot. Další velikou výhodou (alespoň z mého pohledu) je onen "věčný kalendář" díky kterému není potřeba každý měsíc seřizovat datum, neboť strojek sám hlídá, zda daný měsíc měl 30 nebo 31 dnů. Strojek al navíc umí ohlídat i přestupný rok, takže pro něj není problém ani přestupný rok. Jen musím uvést, že toto vše hodinky zvládají "jen" do data 28.2.2100 :-) Po tomto datu už zřejmě bude nezbytné občas datum přeřídit ručně. :-)

 

A další poznámka - myslím, že důležitá. U hodinek z řady Premier jsem se setkával často s problémem pocitu "malých hodinek" - tedy pocitem malého průměru. To bylo zpravidla způsobováno nikoli průměrem pouzdra (to bylo zatím u všech, které mi prošly rukou kolem 40 mm a více), ale délkou nožiček. U tohoto modelu tento problém nemám. Důvodem je skutečnost, že tento model je vybaven o něco delšími nožičkami. Hodinky tedy nevypadají nepatřičně ani na větší tlapě. 

 

Pro zajímavost připojuji odkaz na video, kde je fungování automatické korekce data vidět (v daném případě se jedná o únor nepřestupného roku). Jen upozorňuji, že na vidu je vyobrazen jiným model hodinek, ale se stejným kalibrem.

 

odkaz na video ZDE#3 HondzaX

HondzaX

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 134 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 18.srpen.2015 - 09:43

Několik zájemců se ozvalo, ale zatím není nic definitivního, a tak posouvám svou nabídku nahoru..

 

Aby se nejednalo o "obyčejný" UP, využiji jej také v rámci osvěty, a uvedu další přednost těchto velice zajímavých hodinek.  :)

 

To je funkce power save se systémem sleep, kterou jsou tyto hodinky vybaveny. Co to znamená? Znamená to to, že díky této technologii vydrží hodinky v chodu až 4 roky! Jak je to možné? :) Jednoduše - právě díky systému sleep. Pokud hodinky nějakou dobu nepoužíváte, hodinky přejdou do úsporného režimu. V takovém režimu hodinky udržují čas, ale ukazuje se (mění se) pouze datum, kdežto ručičky se zastaví. Ty se pak opět rozeběhnou v momentě, kdy hodinky vezmete do ruky - v ten moment se přenastaví automaticky správný a aktuální čas, a to včetně vteřinové ručičky. tento systém samozřejmě není aktivní při každém odložení hodinek z ruky na stůl, ale aktivuje se až po nějaké době, kdy lze předpokládat, že jste hodinky odložily na delší dobu. Měl jsem možnost to vidět v praxi a je to velice efektní, a zřejmě i efektivní (viz. ony 4 roky). Pokud jsem vše správně načetl, jedná se o nejvyspělejší strojek svého typu (v řadě Kinetic Perpetual), co Seiko aktuálně nabízí.

 

Cena  11.990,- Kč. Shrnuji, že se jedná o fungl nové hodinky, s kompletním balením a roční mezinárodní zárukou.

 

Na závěr přidávám ještě několik motivačních fotek (vypůjčených).

 

 

Přiložený soubor (y)#4 HondzaX

HondzaX

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 134 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 26.srpen.2015 - 10:28

Několik zájemců se ozvalo - ve směs, ale nic horkého (buď jsou na dovolené, nebo čekají na peníze). Přišlo i několik nabídek na výměnu, ale primárně bych raději prodal. Navíc, již teď mi v hlavně zraje další prodej jednoho kousku z mé kolekce.. Takže, k mému poměrně velkému údivu, stále volné. Proto pokud někdo váhá, nechť si pospíší, než ti, co se ozvali, seženou peníze, nebo se vrátí z dovolené a předběhnou ho :-) 

 

Cena  11.990,- Kč. Shrnuji, že se jedná o fungl nové hodinky, s kompletním balením a roční mezinárodní zárukou. Vzhledem k ceně slevy neplánuji.#5 HondzaX

HondzaX

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 134 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 2.září.2015 - 11:00

Protože mi dnes přišel další kousek a tyto se tedy na ruku určitě nedostanou, tak i přes nějaká ta probíhající oťukávání, posouvám inzerát nahoru.

 

A aby to nebylo jen obyčejné posunutí, a protože mám dnes opravdu dobrou náladu, nabízím výjimečnou motivační slevu 1000,- Kč. Ta však platí jen při odběru do konce tohoto týdne (Praha 4, Chodov). Nemyslel jsem si, že hodinky budu nabízet 1000,- Kč pod můj nákup, ale ...budiž mi alespoň útěchou časové omezení nabídky. Koncem týdne, pokud se neprodají, cenu vracím na původní úroveň - neboť levněji je opravu sehnat nelze.

 

Pro úplnost opakuji, že se jedná o úplné balení, včetně manuálu, vyplněné a platné záruční karty, krabičky (vnější a vnitřní obal) a samozřejmě samotných hodinek - nikdy nenošených s foliemi..

 

A pro zajímavost připojuji odkaz na aktuální ceny v ČR.

Přiložený soubor (y)#6 Ondrej75

Ondrej75

  Pokročilejší začátečník

 • Member_50
 • 89 příspěvků(y)

Publikováno 2.září.2015 - 11:14

SZ

#7 HondzaX

HondzaX

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 134 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 16.září.2015 - 13:21

Tak, po delší době UP.

 

Pokud o nich někdo přemýšlí, nechť napíše SZ.

 

Nabízená cena je skoro na polovině ceny v obchodech.

 

Pro úplnost opakuji, že se jedná o úplné balení, včetně manuálu, vyplněné a platné záruční karty, krabičky (vnější a vnitřní obal) a samozřejmě samotných hodinek - nikdy nenošených s foliemi..


Tento příspěvek byl upraven od HondzaX: 16.září.2015 - 13:22


#8 camlost

camlost

  Učedník

 • Member_50
 • 196 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 21.září.2015 - 12:11

SZ


Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to. (Jan Werich)

 


#9 HondzaX

HondzaX

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 134 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 23.září.2015 - 22:10

Prodano.
Kupujicimu dekuji a preji hodne radosti s timto povedenym kouskem. Chronomagu dekuji za poskytnuti prostoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Seiko, Premier, Kinetic, Perpetual, SNP061