Přejít na obsah

Vývoj ceny hodinek Rolex v čase


Josef01

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 66
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Suby nikdy nestaly pár dolarů a pro opravdu velkou část lidi směrem na západ je to otázka jednoho max. dvou platů.

Tady, ať se nemusíš mořit s vlastními grafy a videi na youtube.

 

http://www.ablogtowatch.com/rolex-prices-past-60-years-revealing-analysis/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobných grafů jsem dělal spoustu a podobné analýzy směřují vždy k tomu, že se Rolex vyplatí koupit. Kdo si koupil Rolex v roce 1953, tak mají dnes násobně větši hodnotu, než dnešní model, ovšem vzhledem k inflaci to není až takový nárůst (pokud se nepočítá pohyb kurzu). Takže obecně, Rolex stojí cca pořád stejně, pro tu velkou část lidí, jak jsem již řekl.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobných grafů jsem dělal spoustu a podobné analýzy směřují vždy k tomu, že se Rolex vyplatí koupit. Kdo si koupil Rolex v roce 1953, tak mají dnes násobně větši hodnotu, než dnešní model, ovšem vzhledem k inflaci to není až takový nárůst (pokud se nepočítá pohyb kurzu). Takže obecně, Rolex stojí cca pořád stejně, pro tu velkou část lidí, jak jsem již řekl.

Panebožekristeježiši já vůbec nemluvím o tom co se vyplatí a navzdory tomu co Ty si myslíš, tak suby prošly záměrným zluxusněním a tudíž stejně rozhodně nestojí. Ale jsem si stoprocentně jistý, že i kdybych Ti odkázal na dalších x exaktních zdrojů, tak budeš přesvědčený o svém.

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panebožekristeježiši já vůbec nemluvím o tom co se vyplatí a navzdory tomu co Ty si myslíš, tak suby prošly záměrným zluxusněním a tudíž stejně rozhodně nestojí. Ale jsem si stoprocentně jistý, že i kdybych Ti odkázal na dalších x exaktních zdrojů, tak budeš přesvědčený o svém.

a není to jedno? akorát tu ze sebe děláš hňupa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, ale větu "zcela uměle naroubovali historii na firemní identitu" považuju za obzvlášť "duchaplné motto". Nějak tomu nerozumím a nechápu, cos tím chtěl vlastně říct. Historie Panerai je ve skutečnosti daleko zajímavější, než jak ji prezentují sami Panerai a to nemluvím o období cca 40ti roků, o kterých neví nikdo nic.

 

 

 

tvl ty snad dokazes aj delit nulou 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zkraje, jsi zbytečně konfrontační a nemám moc náladu být hubován po vzoru tvého potomstva.

 

Promiň, ale větu "zcela uměle naroubovali historii na firemní identitu" považuju za obzvlášť "duchaplné motto". Nějak tomu nerozumím a nechápu, cos tím chtěl vlastně říct.

Můžeš se třeba rozkrájet, ale současná firma Panerai nemá s historickými PAM návaznost.

 

Historie Panerai je ve skutečnosti daleko zajímavější, než jak ji prezentují sami Panerai a to nemluvím o období cca 40ti roků, o kterých neví nikdo nic.

Chápu, že od doby cos přečetl blog Jake's Panerai a Paneraisti, tak o Panerai víš mnoho. Taky jsem jej před x lety četl, kromě jiného. Panerai mám rád stejně jako ty.

 

Kecy o "férovosti" jsou jak z nějaké protikapitalistické příručky.

Rovněž nic neuděláš s faktem, že suby dávno nejsou tooly za pár dolarů pro širokou veřejnost, které si člověk vezme na potápění, rozmlácení v džungli atd.

 

K jádru věci, poukazuji jen na fakt, že jen proto že firma nekoupí historickou zaniklou značku a nevymyslí k hodinkám pohádku, nemusí být automaticky na úrovni "to umí každej číňan". WTF

 

Tímto končím, jelikož mé sklony k masochismu mají přece jen určité hranice.

Sorry za ten konfrontační tón, ale vidím, že i ty jsi nakonec v argumentaci zmírnil. To, že firmy jsou skupovány jinými velkými firmami, které jsou vlastněny nadnárodními korporacemi je snad normální, ne? Historii dané značky to ale nic neubírá. A jak do toho všeho zapadá tvé původní prohlášení o "padělání historie"? Pod tímto si představuju, že si někdo vymyslí historické podrobnosti, podvrhne falešné důkazy a vydává to za pravdu. To se ale nestalo nebo ano ?

 

K Subům: Nikdy to nebyly hodinky pro stavební dělníky jako jsou dnes třeba G-Shocky. To že mají dnes sedminásobnou cenu je odůvodněné jejich historií i když se Rolex snaží vydělávat tak moc, jak to jen jde. Ale to snad dělali i před padesáti roky a dělá to tak každý, ne? Pro mě jsou to pořád nenápadné tooly na všechno použití, i když bych je záměrně nebral nikam, kde bych je měl vyloženě ničit. Ale ani to pro mě není žádná opečováváníhodná modla. Takže jejich vnímání se u některých lidí za ty desítky roků nemění a nebavme se tady o tom, co se neznalým vybaví pod pojmem Rolex.

 

K Jean Richard: Chápu, cos chtěl říct a ani já jsem nemyslel, že by to byly hodinky na úrovni číňanů. Ale jsou firmy, které to dělají s určitým zapálením (i když pro zisk) a jiné jen s tupým kalkulem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

K Jean Richard: Chápu, cos chtěl říct a ani já jsem nemyslel, že by to byly hodinky na úrovni číňanů. Ale jsou firmy, které to dělají s určitým zapálením (i když pro zisk) a jiné jen s tupým kalkulem.

Ber to čistě jako vyjádření názoru v nadsázce, oplátkou na dost pejorativní "to umí každej číňan". Nemám žádný důvod do tebe osobně "kopat", jednoduše máme na věc odlišný názor, no a co. Jestliže hodinářská firma vyrábí kvalitní hodinky s autonomním designem, tak to prostě nepovažuji za "tupý kalkul". Kalkul je pro mne spíš hodinářská nekrofilie nastartovaná V.I.P. osobnostmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

najlepsia a najzaujimavejsia je taka historia, o ktorej nikto nic nevie.

:-) Aha. Teď už rozumím. Jen jsem chtěl říct, že nezmapované období známé značky je pro fanoušky zajímavé a to i přesto, že se nepochybně jedná o mrtvé období firmy, na které oni určitě nejsou nijak pyšní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady, ať se nemusíš mořit s vlastními grafy a videi na youtube.

 

http://www.ablogtowatch.com/rolex-prices-past-60-years-revealing-analysis/

Dobrý článek, ale vlastně to ve mně vyvolalo pocit, že i když Rolexy (a mnoho jiných hodinek) hodně zdraźily, tak koupěschopnost Subů u obyvatelstva (USA) poklesla od roku 1957 dodnes pouze o 40%. To zas není tak hrozné, vzhledem k tomu, že je to nejkopírovanější design hodinek a robustností konstrukce jsou to věčné hodinky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten článek pouze nezohlednuje fakt, že se postupně vzdalují jednotlivé příjmové skupiny od sebe, takže průměrný plat je sice fajn údaj, ale stejně jako u nás nic neříkající a např. 26% pracujících Američanů má příjem vyšší než 100 tis. USD ročně, tedy dvojnásobek toho uváděného průměru. U nás má takový příjem asi 2% lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se taky zdálo, že to je moc. Když jsem minulý rok projížděl Kalifornii, mrknul jsem se občas na nájmy ne v luxusních čtvrtích, ale v  takových normálních. V těchto místech byl běžný nájem 3,5-5 tis USD měsíčně za běžný domek 3-4 místnosti. Říkal jsem si pane bože, kdo si může dovolit takový nájem? Tak jsem si hledal statistiky rozložení příjmů a pak mi to došlo. Ano, desítky mil dále v podstatně horších místech nájem klesá i na 1500 USD. Mimochodem, kamarád dělá v Curychu support inženýra v IT firmě, bere 7500 CHF, ale říkal, že si moc nevyskakuje, protože jen komplet bydlení v 3+1 ho stojí 4000 CHF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...