Přejít na obsah

Vývoj ceny hodinek Rolex v čase


Josef01

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 66
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Je to nějakých 9.50% až 10.50% (dle roku) obyvatel a to mluvím pouze o mužích. Částka se uvádí před zaplacením veškerých daní, zdravotní péče atd.

 

EDIT: u žen je to nějakých 3.25%.

A co je 10%? Obyvatel v USA s prijmem pres 100k USD? Ted jsem trochu ztratil linku.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou svobodu myslíš? Tu tzv. ekonomickou?

Svobodu  zemí, kde funguje nějaké právo, kde třeba soudí zodpovědné senáty a ne doživotní beztrestní samosoudci, kde není předaněno, takže se leccos dá i zaplatit, kde se lidi umí za svá práva vzít... Hele, ale já se nechci pouštět do politických debat. Jen jsem to myslel tak, že věřím, že se tam dají vydělat peníze líp. Nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co je 10%? Obyvatel v USA s prijmem pres 100k USD? Ted jsem trochu ztratil linku.

 

Ano. V USA je cca 121 000 000 chlapů 15+ a z toho cca 11 500 000 vydělává 100k USD+, což je kolem těch 9-10%. Ženských 15+ je cca 129 000 000 a z toho cca 4 200 000 vydělává 100k USD+ za rok, což je lehce přes 3%.

 

Těch 26% je nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že to není jen o ceně ve vztahu k úrovni příjmů. Pořád mám tady na fóru rozkoukávací období a jedno z překvapení bylo, když se v nějakým vláknu o hodinách pro lezce objevily starý fotky se zarostlým Messnerem s rolexkama na ruce. Do tý doby jsem je považoval za vrchol snobárny, u ostatních kravaťáků mě rozhodně zaujme něco jinýho a považuju je v tomhle kontextu pořád za pózu. Na základě toho lezeckýho vlákna k nim ale pomalu přehodnocuju vztah, a cena na to má myslím vliv jen velmi omezený (teď jsem je viděl na ruce kamaráda na horách a další plus bod). Takže pokud do nich někdy vůbec půjdu, tak opravdu spíš jako do toolů a nošení v práci se zřejmě vyhnu, byť úplně klasický oblekovky taky obvykle nenosím  (nevzal bych si tam tedy ani ty surfařský, ale jinak jsou celkem fajn). (BTW, tohle vlákno mě přimělo k tomu, že se musím zbavit Invict, jejichž "inspirace" rolexy je zcela zřejmá). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim, ze ta fotka hodne zavani reklamou. Je hodne dobre udelana :-)

Ale i to slouzi Rolexu ke cti.

Tak někdo ty peníze za expedici zaplatit  musí. Tak je jasné, že to pak musí být vidět na nějaké fotce v katalogu.  :)

Stejně jako byl Rolex jedním ze sponzorů Edmunda Hillaryho při jeho prvovýstupu na Everest v roce 1953.

Prostě vzájemně výhodný obchod, který funguje do dneška.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak někdo ty peníze za expedici zaplatit  musí. Tak je jasné, že to pak musí být vidět na nějaké fotce v katalogu.  :)

Stejně jako byl Rolex jedním ze sponzorů Edmunda Hillaryho při jeho prvovýstupu na Everest v roce 1953.

Prostě vzájemně výhodný obchod, který funguje do dneška.

jojo, je to tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to nějakých 9.50% až 10.50% (dle roku) obyvatel a to mluvím pouze o mužích. Částka se uvádí před zaplacením veškerých daní, zdravotní péče atd.

 

EDIT: u žen je to nějakých 3.25%.

 

Měl jsem napsat amerických domácností (income household), nikoliv mužů...

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...