Přejít na obsah

Vývoj ceny hodinek Rolex v čase


Josef01

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 66
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Měl jsem napsat amerických domácností (income household), nikoliv mužů...

 

I tak je těch 26% nereálné číslo... resp. pokud mas odkaz na nějakou věrohodnou statistiku, tak nas možná přesvědčíš, ale hodně by mě to překvapilo...

 

Jinak ten článek byl o tom, ze Rolex Suby staly kdysi cca 150 USD, při započtení inflace by měly dnes stát do 1500 USD a ony stoji cca 7500 USD >> marketingový posun do luxusního zboží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I tak je těch 26% nereálné číslo... resp. pokud mas odkaz na nějakou věrohodnou statistiku, tak nas možná přesvědčíš, ale hodně by mě to překvapilo...

 

Jinak ten článek byl o tom, ze Rolex Suby staly kdysi cca 150 USD, při započtení inflace by měly dnes stát do 1500 USD a ony stoji cca 7500 USD >> marketingový posun do luxusního zboží...

 

Teď se mi to nechce hledat, našel jsem narychlo 2013, ten údaj byl 2014, bohužel už nevím, kde to bylo.

post-11110-0-72666000-1440105733_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja neviem, nechcete si na to zalozit vlakno? odhliadnuc od toho, ze ste mimo temy tohto vlakna, mi tieto smelinarske debaty pripadaju.. nedostojne. dpc vsetci diskutuju o hodinkach, kozach, autach, futbale, len Rolex boys o cennikoch.

Instante, ze je Rolex fenomen, to nepopres. Az prodas svoje Grand Seika za vic, nezs je koupil, doplatim ti zbytek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Instante, ze je Rolex fenomen, to nepopres. Az prodas svoje Grand Seika za vic, nezs je koupil, doplatim ti zbytek.

 

ved ja to ani nepopieram, ze Rolex je iny ako ostatne deti. Ani o tom nechcem debatovat, len chcem aby oni o tom debatovali na inom mieste. Napriklad na takom, ktore je na to urcene. 

 

Ja si nekupujem hodinky aby som ich predaval za viac. alebo za menej. alebo za kolkokolvek. kupim si ake sa mi pacia a hotovo. Je mi to u prdele, peniaze co na nich prerobim, alebo obcas aj zarobim, jednoducho neriesim. A co na nich prerobim - tisic eur? Tolko miniem s kamaratmi v bare za hodinu, ked na mna pride ruja. (chvalabohu ze uz starnem..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si ještě jeden offtopic:

To neni OT, to je prece jasna infornace "co je kde a za kolik?"

A jinak paradni reklama, ale i zjisteni. V Anglii Suby za mesic a pul prumerne prace, v Americe dokonce za 3 rydny. Dnes je to trochu jinak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě to, co říkám, cílová skupina, řekněme 5-10% je na tom stále lépe, naopak druhá strana cca 50% je na tom hůře, tedy průměr je sice hezká věc, ale neodpovídá realitě, protože člověk s průměrným platem až na vyjímky si nekupuje takové hodinky a u nás je samozřejmě ten odstup těchto dvou skupin ještě větší. Samozřejmě nepočítám chronomagory, kteří mají svoje úspory v jedněch (či dvojích) hodinkách a neustále to "točí".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I ten median se liší o jen 20% od průměru, stačí se podívat na mzdy v severních a východních Čechách nebo na severní či jižní Moravě, kde 10 tis. hrubého je zcela běžné. Na druhou stranu se za posledních 30 let zase toho se mzdami moc nezměnilo např.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I ten median se liší o jen 20% od průměru, stačí se podívat na mzdy v severních a východních Čechách nebo na severní či jižní Moravě, kde 10 tis. hrubého je zcela běžné. Na druhou stranu se za posledních 30 let zase toho se mzdami moc nezměnilo např.

 

Vidím, že nejlepším ukazatelem by byl pecen chleba.

 

To neni OT, to je prece jasna infornace "co je kde a za kolik?"

A jinak paradni reklama, ale i zjisteni. V Anglii Suby za mesic a pul prumerne prace, v Americe dokonce za 3 rydny. Dnes je to trochu jinak...

 

No já to zkusil přepočítat přes ty vejce (150 USD = 2687 vajec).

Zkuste si vymásobit počet vajec jejich aktuální cenou v ČR a myslím si že máme představu o hodnotě tehdy a dnes.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že nejlepším ukazatelem by byl pecen chleba.

 

 

No já to zkusil přepočítat přes ty vejce (150 USD = 2687 vajec).

Zkuste si vymásobit počet vajec jejich aktuální cenou v ČR a myslím si že máme představu o hodnotě tehdy a dnes.

 

Výborný přepočet  :D Takže to vypadá, že za těch 60 let nám vejce poměrně zlevnila a/ nebo rolády poměrně zdražily. Dnes za jedny Suby dostaneš 71333 vajec.

No a pokud se budu držet té průměrné mzdy (neúměrné platy bankéřů, které deformují průměr byly určitě i tehdy) tak v roce 1950 si ve Státech pořídil Suby za necelé tři čtvrtiny měsíční mzdy a dnes je to zhruba osminásobek výplaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...