Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Pomoc s identifikací

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#1 bebe22

bebe22

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 90 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Ostrava
  • Fanoušek značky:Omega

Publikováno 25.srpen.2015 - 19:22

Zdravím děda mi daroval staré ruské hodinky a chtěl bych pomoct s identifikací viz foto. Mám i originální pásek, ale je už dost vynošený a plný nečistot. Jsou natahovací, ale dlouho nevydrží max. den, tak bych se chtěl zeptat zda se s tím dá něco udělat. A nakonec bych se chtěl zeptat zda jsou něco vyjimečného nebo něco obyčejného a bezcenného. 

Přiložený soubor (y)

#2 odjinud

odjinud

odjinud

• Member_50
  • 5 393 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:FESTINA, jak jinak...

Publikováno 25.srpen.2015 - 19:31

Děda dělal někde pro rusáky? :-) tohle se prodávalo jen na ruských voj. základnách...

To jsou ruský (pseudo)voj. hodinky. Cena je tak 800-1000kč, hlavně s ohledem na nenápadný nápis úplně dole na ciferníku - zakázka min.obrany SSSR . Pokud ale vydrží jen den, tak to s nima není úplně ok, mají vzdržet min. 2 dny. To zn. min. čištění, čili tak půlka ceny.

Jinak technicky tuctovka, udělaly se jich statisíce. Těch zakázkovejch méně, cca tak 1/4 (nevím, cucám z prstu a po 4 pivech...)

"Buď zdráv a vesel, s ničím se neser!"

Příspěvky postované po cca 22h (někdy i dříve:-) mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí, za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

#3 bebe22

bebe22

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 25.srpen.2015 - 19:34

Ok, moc děkuji za bleskovou odpověd.

#4 travex

travex

‹^› ‹(•_•)› ‹^›

• Member_50
  • 3 817 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:●▬๑۩۩๑▬●

Publikováno 25.srpen.2015 - 19:36

V odpovědi chybí ta hlavní věc a to že jsou to Vostok Komandirskie.

Tento příspěvek byl upraven od travex: 25.srpen.2015 - 19:36

#5 Kristian.nov

Kristian.nov

Megazávislák

• Member_50
  • 4 609 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň

Publikováno 25.srpen.2015 - 20:08

Jak psali kluci...

Tuctovky, ale dalo by se říct legendární tuctovky:-) zejména svojí odolností a výdrží. Navíc série "zakázka min.obrany SSSR" je vzácnější a poměrně ceněná.

Nech je dát do kupy a máš parádní hodinky po dědovi...

Edit: Teď sem si všim korunky... ta vypadá že neni originál... Přitom, jejich technický řešení, bylo dost unikátní... Nevím, jestli to hodinář bude umět dát do kupy...

Tento příspěvek byl upraven od Kristian.nov: 25.srpen.2015 - 20:11

#6 odjinud

odjinud

odjinud

• Member_50
  • 5 393 příspěvků(y)

Publikováno 25.srpen.2015 - 20:45

Aha, sorry. No "Komandirskie" je tam azbukou, a to jsem měl jen 3 roky ruštiny na ZŠ.

Pokud máš k nim vzzat, tak si je nech opraviot ev. vyměnit strojek (je jich hafo, zcela nové celé hodinky (akorád bez "zakaz" a s "made in ruussia" stojí 800,- Kč) a máš prima památku na dědu.

Korunka je šroubovací, ta tvoje origo evidetně není, ale pokud je i tak šroubovací, nech ji.

V odpovědi chybí ta hlavní věc a to že jsou to Vostok Komandirskie.

Příspěvky postované po cca 22h (někdy i dříve:-) mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí, za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

#7 bebe22

bebe22

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 25.srpen.2015 - 21:04

Ona je šroubovací, já si to neuvědomil, když jsem to psal, nejsem žádný hodinkový expert. i tak děkuji. :)

#8 odjinud

odjinud

odjinud

• Member_50
  • 5 393 příspěvků(y)

Publikováno 25.srpen.2015 - 21:09

Takhle - jsou to hodinky, za které se netřeba stydět a pokud je měl děda, nechat je opravit a klidně je nosit.

#9 bebe22

bebe22

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 25.srpen.2015 - 21:20

Jojo, nechám vyměnit sklo, snad nějak seřídit strojek, důkladně je očistím + koupím nějaký pěkný kožený pásek. Jsou celkem stylový doplněk, snad nebudu vypadat jako agent KGB :D

#10 odjinud

odjinud

odjinud

• Member_50
  • 5 393 příspěvků(y)

Publikováno 25.srpen.2015 - 22:31

Sklo zkus vzít nejdřív šmirglem a pak pastou, viz. postupy na fóru. Pokud je plastový, tak ho vyčistíš sám za pár minut k nepoznání.

Ale asi nebude, bude minerální (tj. normál sklo)... nový sklo bude tak 400,- :-(

#11 travex

travex

‹^› ‹(•_•)› ‹^›

• Member_50
  • 3 817 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:●▬๑۩۩๑▬●

Publikováno 26.srpen.2015 - 07:35

Sklo je plast, podobné jako na Amphibiích, jen by mělo být tenčí.

#12 bob.zizka

bob.zizka

Závislák

• Member_50
  • 750 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bayern

Publikováno 30.srpen.2015 - 07:30

Dobry den. Take mam po dedovi jedny dokonce s nejakym venovanim na dynku. Pomuzete?

Přiložený soubor (y)

#13 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 941 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 30.srpen.2015 - 09:04

A s čím chceš pomoct? Normální bežné hodinky, značku máš napsanou na ciferníku, na dýnku dokonce rok výroby (co by za to mnozí dali), tak nevím.

komu - mně, ne mě

koho - ji, ne jí

#14 bob.zizka

bob.zizka

Závislák

• Member_50
  • 750 příspěvků(y)

Publikováno 30.srpen.2015 - 09:42

Prave me zajimalo jestli to venovani ktere je datovane 1973 je spjate i s rokem vyroby hodinek a to jestli jsou uplne bezne jelikoz babicka tvrdi ze je deda dostal od nejakeho ruskeho generala. pokud jsou bezne tak se tedy soudruh moc nepredal.

#15 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 941 příspěvků(y)

Publikováno 30.srpen.2015 - 10:11

Soudruh generál se předat ani nemohl, jistě měl určeno co a pro jaké účely smí nakupovat/rozdávat. Na druhou stranu to pořád byly hodinky, hodinek si lidé vážili a měly pro ně hodnotu, ne jako dnes, kdy je nám všechno málo (jak říkala Škopková, nevíme samou roztažností co bysme do tý huby dali).

Ty hodinky samozřejmě mohou být třeba o rok starší, to už se asi nepozná, ale použité hodinky by samozřejmě nikdo nevěnoval ani imperialistickým nepřátelům. Můžeš prosím líp vyfotit to věnování?

Ed: Průměrná mzda v ČSSR v roce 1973 byla 2171 Kčs. Tyhle hodinky stály několik stovek. Pořád myslíš, že se moc nepředal?

Nevím kde tvůj děda pracoval a kolik si vydělával, ale klidně to pro něj mohl být ekvivalent třeba čtvrtiny, nebo i poloviny měsíčního platu.

Tento příspěvek byl upraven od Karlos: 30.srpen.2015 - 10:24

komu - mně, ne mě

koho - ji, ne jí

#16 bob.zizka

bob.zizka

Závislák

• Member_50
  • 750 příspěvků(y)

Publikováno 30.srpen.2015 - 10:48

Deda sedel v aparatu docela vysoko na coz zrovna pysnej nejsem a jeho plat vubec netusim a babicka si nevzpomina.To venovani je bohuzel spatne citelne i oken natoz to fotit. Divim se ze to vubec telefon vzal alespon tak jak to tam je. ale pokusim se......

#17 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 941 příspěvků(y)

Publikováno 30.srpen.2015 - 11:03

Každá doba je nějaká a pro ty kdo v ní žili je normální, nijak se tím netrap. Jestli si myslíš, že dnešní doba je nějak lepší, tak není. Za 50 let budou nás brát úplně stejně, možná i hůř.

komu - mně, ne mě

koho - ji, ne jí

#18 bob.zizka

bob.zizka

Závislák

• Member_50
  • 750 příspěvků(y)

Publikováno 30.srpen.2015 - 11:04

lepe to nedovedu

Přiložený soubor (y)

#19 bob.zizka

bob.zizka

Závislák

• Member_50
  • 750 příspěvků(y)

Publikováno 30.srpen.2015 - 11:07

Asi mas pravdu. Moc se tim netrapim,chapu ze to tak bylo a ja z pozice ditete to tehdy nijak ovlivnit nemohl ale dnesni nazor na to mam prave ten,ze pysnej na to nejsem.

#20 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 941 příspěvků(y)

Publikováno 30.srpen.2015 - 11:11

Ten nápis vypadá jako g. (generál) Rogačev, leden 1973. Takže hodinky budou vyrobené pravděpodobně v r. 72. Zkus dohledat toho generála.

komu - mně, ne mě

koho - ji, ne jí