Přejít na obsah

Proč právě Breitling


mery

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 195
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To Exiztance: Ale vůbec není za co, moje chyba, ale tady každý nadává na tlačítko Quote a přitom není úplně zase tak blbý  ;)

Hasňa to píše dobře a má v hodně věcech pravdu, ale jak tady rádi říkáme, tahle značka má koule, tam si myslím že právě Breitling je má a to dost velký, kdež to třeba výše jmenované značky jako Nomos, Sinn, Stowa, Meistersinger, Doxa  a mnoho dalších je sice mají také také, ale o dost menší, spíš takové kuličky a tom to je...  :punk:

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já se o té značce už mimo své vlákno bojím byť jen zmínit. Takže radši jako ilustrační příklad používám Nomos. Trochu se za to stydím, musím říct, Alda to byl jinačí střelec. Ale já se ve sporech fakt nevyžívám, takže prostě Nomos.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

...Tedy že kupujícímu se skutečně musí líbit a musí je chtít pro sebe, nikoliv na kšeft.

Přesně to je ten důvod, proč Breitling ano. Mít je pro sebe a hlavně na nošení. Osobně si myslím, že kdo o koupi hodinek příliš uvažuje, koupí nakonec něco "rozumného" (hlavní je přece poměr cena/výkon a likvidita), co se mu ale vlastně ani nelíbí. Pár týdnů pak zkouší k takovým hodinkám najít vztah, až nakonec skončí v prodejní sekci s odůvodněním, že je třeba se posunout dál.

 

Takže, důvod hovořící pro Breitling je radost z nich. Pro toho, kdo pochybuje o tom, že by z takových hodinek za takovou cenu radost mít nemohl, existuje nespočet jiných alternativ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já se o té značce už mimo své vlákno bojím byť jen zmínit. Takže radši jako ilustrační příklad používám Nomos.

Nomos já rád, Nomos moc dobrý :)

 

Afri on to má taky každej jinak, pro někoho jsou koule pořádný pilotky, pro někoho ultra thin 34mm oblekovky. Já jsem zastáncem druhého tábora, ale to samozřejmě neznamená že nehřeším a nekoupím semtam nějakou zrůdnost velikou :) Někdo holky někdo vdolky no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A já se o té značce už mimo své vlákno bojím byť jen zmínit. Takže radši jako ilustrační příklad používám Nomos. Trochu se za to stydím, musím říct, Alda to byl jinačí střelec. Ale já se ve sporech fakt nevyžívám, takže prostě Nomos.

Hele, neposouvej to, jo? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstate mam na tuto otazku 2 odpovedi:

 

A) proc Breitling? Proste proto. B je B.

 

B) vyrazne delsi a nudnejsi odpoved - hodinky me nikdy nezajimali. Naprosto mimo muj prostor chapani. Vedel jsem, ze jsou lidi, co za ne daji dost penez, ale v te dobe by mi prislo dost i 10t. Vubec ne kvuli prijmu, ale ze nechapu dat tolik penez za neco co pouze ukazuje cas.

No jo, asi to je tim vekem. Pred 3mi lety se mi zacli hodinky strasne libit. Ne jako ukazatel casu, ale spis ta technicky propracovana cast vmestnana na miniaturni prostor spolu s originalnim designem. Dlouho jsem vybiral, predlouho. Breitlingy vzdy mimo muj sogar. Pro me naprosto preplacany design a prilis velke. Stanovil jsem financni limit (za podminky ze dostanu v predpokladane vysi rocni Bonus). Prachy prisly, vedel jsem i co chci (B&M), ale preci jen byl tam cervicek, zda ty prachy za to stoji. No nebudu nudit. Koupil jsem jine, o polovinu levnejsi a byl spokojen.

Uplynul rok. Sem tam jsem neco zkouknul na netu, ale zadnej navyk. Jak kdyz prohlizis katalog aut. Pekny, ale nebudes u toho slintat pod perinou kazdou noc. 15 uz ti bylo.

Mezitim mi dorazil katalog z kramu, kde jsem kupoval darek pro zenu za par eur. Posilaj to pravidelne a uprimne na tom uz utratili vic, nez jsem tam zaplatil. Vzdycky si ho se zajmem prohlednu, protoze vim, ze vsechny hodinky co se mi libi, stoji pres 100-150,000?. Listuju. Listuju. A......stranka 42. Breitling Navitimer. Paneboze! Paneboze! To je nadherny. To je presne co jsem vzdy chtel. Cena o 2 litry nad mym byvalym limitem, ale ty chci! Ty musim mit, jinak, jinak...ja nevim!!!

Teseni. Vikend. Kram. Sok! V katalogu tiskarska chyba. Stoji jeste o 2 litry vic. Razem 2x pres byvaly limit. Chci. Chci. Ale ty prachy jsou sileny. Odchod domu. Tyden muka. Jo, ne. Ne, jo. Vikend. Jo!...ale chci slevu! Jejich chyba v katalogu. Chci 15% dolu, jinak no go. Slecna rika, ze tolik nejde. Mozna se muze zeptat na centrale. Jdu domu. Smutek. Zklamani. Radost, ze nevyhodim tolik penez, ze neco co "jen" ukazuje cas.

Slecna nevola. Pon, ute, str. Nic. Nemel bych ji zavolat? Ne. Bud hustej. Ses sef. Zavolej ji! Citim se, jak v 15ti. Ctvrtek nevola. Mlatim hlavou do zdi. Jen nevim, zda radosti (usetril) nebo smutkem (sen pryc). Patek. SMS! Je to ona, je to ona! Sleva mozna, ale jen 10%. Neva. Jdu do kramu s pripravenou reci prodejce teple vody. Chci svejch 15%. Opet si je zkousim na ruce......muzu platit prosit? Hned!

.....na konec dostavam jeste pukaz na jednu kozu zadarmo po roce pouzivani....

 

Ponauceni? Zadny.

Rada? Rozhodne! Pokud chces vyhodit ranec za neco tak malichernyho, jako je kus kovu co ukazuje cas, tak se vykasli na B., R., P., O. a hledej! Nedavej si zadny omezeni a mej oci dokoran. Nakonec to bude jako s zenskou, az je uvidis, budes vedet, ze to jsou ty pravy!

 

.........a kdyz nenajdes? Stejne jako s tou zenskou. Usetris ranec penez :-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když odhlídnu od toho že slušná pouzdra s parádním ciferníkem a k tomu mechanicky kvalitní tahy nerostou v lese, on tu snad někdo věří že samotný kalibr B01 (a nebo to co padá z NCček u Rolexu a dalších) stojí vyrobit výrazně víc než onu "desítku"? Dtto auta, hadry, kosmetika...

Firmy samozřejmě lijou tuny peněz do marketingu, vývoje dnes tak adorovaných inhouse kalibrů (viz Breitling, Panerai,...), amortizace s tím souvisejících technologií nahrazujících ještě dražší dělníky - a samozřejmě přitom dál chtějí svým majitelům královsky vydělávat.

Tohle fakt není velkoobchod/e-shop s asijskou elektronikou, kde se překupníci s hokynářema přetlačujou o 5% vejvaru...

Jeden týpek  na vblogu zmiňoval něco o tom, že výrobní náklady na hodinky jsou 5 až 10% prodejní ceny. Přeci jenom, nejsou to housky.

Jo už jsem to našel: https://www.youtube.com/watch?v=D05Z06C0HGs  od 5:53 to začíná

Upraveno uživatelem ohrenstein
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, plně s tebou souhlasím  :cheers: Nosím Béčka, protože mě baví, někdo Nomos, protože ho baví a tak to má být. 

Jinak celkové výrobní náklady výrobku zná asi jen výrobce, my můžeme pouze spekulovat. Např. náš jeden produkt dnes vyrábíme za 8,60 Kč a prodává se za 95,00 Kč. Nikdo už ale za výrobní cenou produtku nevidí třista tisíc za formu, několik desítek tisíc za vývoj a testování a nakonec stovky hodin práce několika zaměstnanců s vývojem spojeným, takž asi tak.

 

Nomos já rád, Nomos moc dobrý :)

 

Afri on to má taky každej jinak, pro někoho jsou koule pořádný pilotky, pro někoho ultra thin 34mm oblekovky. Já jsem zastáncem druhého tábora, ale to samozřejmě neznamená že nehřeším a nekoupím semtam nějakou zrůdnost velikou :) Někdo holky někdo vdolky no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, děkuji za plodnou diskuzi! Hodně mi to dalo, nové informace, různé úhly pohledu na věc.

 

Prakticky s každým názorem lze souhlasit. Mé resumé je z toho takové, že pro většinu z vás není až tak důležitý in-house ale spíš provedení, jak vypadají na ruce, že je to určité zaměření a styl s odkazem na letectví a jak bylo řečeno, hodinky s koulema.

 

Jsem rozhodnutý jít do těch SOH a doufám, že se brzy podaří nějaké koupit, protože dle mého je to krásný kousek zejména na meshi. :)

 

Ještě jednou díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, děkuji za plodnou diskuzi! Hodně mi to dalo, nové informace, různé úhly pohledu na věc.

 

Prakticky s každým názorem lze souhlasit. Mé resumé je z toho takové, že pro většinu z vás není až tak důležitý in-house ale spíš provedení, jak vypadají na ruce, že je to určité zaměření a styl s odkazem na letectví a jak bylo řečeno, hodinky s koulema.

 

Jsem rozhodnutý jít do těch SOH a doufám, že se brzy podaří nějaké koupit, protože dle mého je to krásný kousek zejména na meshi. :)

 

Ještě jednou díky!

 

Ještě zvaž, jestli ti budou pohodlné na ruce. Robustní konstrukce, velikost a váha nemusejí každému vyhovovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslel som celkovo Breitle. mal som aj SOH, su krasne ale bacha. lubi sa na nich poskriabat luneta, je dost jemna,

Čo to píšeš za blbosti? Koukám, že další sběrač příspěvků který je odborník na vše a přispívá v každém tématu během chvilky kravinami ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...