Přejít na obsah

Proč právě Breitling


mery

Doporučené příspěvky

Proč Béčka? Páč jsem je před čtvrt stoletím prvně viděl ve výloze u Provazníka v Chomutově hned vedle Omega SM. Prostál jsem tam asi hodinu... Tak pěkný hodinky jsem nikdá předtím neviděl, ale vystavené typy si nepamatuju... Omegy jsem už znal., ale B byly - pro mě - tak ňák hezčí! Tak proto. (Proti SM vůbec nic nemám, jsou nádherný). Což vlastně vůbec není odpověď na otázku v záhlaví...Když tak ať to admin smázne,

Upraveno uživatelem Tos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Odpovědi 195
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdravím.

Připojuji se proto, že, pokud vše dopadne dobře, měly by mi v týdnu přijít od jednoho zdejšího člena Colt Automatic 44 s bílým cifrem na tahu. Proč B? Prostě se mi líbí. Jsem fanda letadel a tahle značka k nim má zatraceně blízko. A že je v nich cal.17, což je vlastně jen potuněná ETA 2824-2? No a co? Spolehlivý a osvědčený strojek s dobrou opravitelností, v tomhle případě v TOP provedení a s certifikátem COSC, který svůj úkol v Coltech zvládá bez problémů.

Chtěl jsem jednoduchý, solidní automaty s dobře čitelným cifrem, WR min, 100m, a solidní velikostí, což Colt splňují bez výhrad. Původně bych si nikdy nemyslel, že by se mi mohl líbit bílej cifr (jsem ujetej na modrou), ale na Coltech vypadá nádherně a navíc k němu sedne skoro jakákoliv barva řemínku.

No, jako asi většina lidí tady, ani já jsem si dřív nikdy nepomyslel, že bych vůbec někdy mohl mít pravý Breitlingy, ale nakonec se to nějak zvrtlo, i když to bude na hooodně dlouhou dobu konec mého hodinkového nakupování.

Po pravdě, kdybych vyhrál ve sportce, jsou mým vysněným orlojem černé keramické Omegy Dark Side Of The Moon a k nim asi Bretlingy Avengery. Ale vzhledem k tomu, že ani jedny z nich bez té sportky mít nebudu, musím si holt vystačit s těmi Colty :-).

Zatím se loučím a až přijdou, hodím sem pár fotek.

Vojta

Upraveno uživatelem VojtaJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

rok 2016 se u me nesl ve znameni seika a vsech moznych marinemasteru... ale nejvetsi osobni prekvapko u me byly Becka. Natukl me Patprom... a pak jsem trochu naslepo koupil tyhle rybky... a je to velka parada...o to vetsi ze jsem od nich vubec nic necekal...ale sedi jaxsvina, naprosto skvele zpracovani, paradni cifr...a hosi lumi ...se seikem se minimalne muze smele merit... tah ..je uzasny...proste je musite zkusit a nedat na takovou tu septandu ze becka jsou pro kolotocare apod.

Za mne jsou na spicce pelotonu ;-)...ale vazne nemam co jim vytknout a delaji na ruce velkou radost ...fakt velkou ! A to pisu po skoro 2 mesicich co je mam, takze zadne takove to tedtoprislo nadseni....

post-35439-0-71697500-1484472466_thumb.jpg

post-35439-0-81726700-1484472488_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Moje prve hodinky boli breitling navitimer gmt a zial hned prva skusenost bola negativna, nakolko boli poruchove a isli na reklamaciu po 2tyzdnoch pouzivania. Reklamacia trvala viac nez 3 mesiace a tak som sa rozhodol, ze ich necham v predajni a vyberem si inu znacku nez breitling..

Priamo predavac v predajni mi povedal, ze Breitling je iba predrazena znacka s vynikajucim marketingom..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje prve hodinky boli breitling navitimer gmt a zial hned prva skusenost bola negativna, nakolko boli poruchove a isli na reklamaciu po 2tyzdnoch pouzivania. Reklamacia trvala viac nez 3 mesiace a tak som sa rozhodol, ze ich necham v predajni a vyberem si inu znacku nez breitling..

Priamo predavac v predajni mi povedal, ze Breitling je iba predrazena znacka s vynikajucim marketingom..

 

Predavač je pekný kkt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po svých letitých zkušenostech mohu říct, že hodinky ve srovnatelné kvalitě se dají pořídit i mnohem levněji. Na druhou stranu to ale neznamená, že Breitling je špatný nebo nekvalitní. Že se občas něco nepovede, se stane. Podstatné v tomto případě je, jak se k tomu výrobce nebo AD postaví. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje prve hodinky boli breitling navitimer gmt a zial hned prva skusenost bola negativna, nakolko boli poruchove a isli na reklamaciu po 2tyzdnoch pouzivania. Reklamacia trvala viac nez 3 mesiace a tak som sa rozhodol, ze ich necham v predajni a vyberem si inu znacku nez breitling..

Priamo predavac v predajni mi povedal, ze Breitling je iba predrazena znacka s vynikajucim marketingom..

To jsou ale vlastně všechny swiss made značky :)

 

Co bylo u těch GMT za problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priamo predavac v predajni mi povedal, ze Breitling je iba predrazena znacka s vynikajucim marketingom..

Tak to je člověk na správném místě. Pokud Ti to opravdu řekl a není to jen plácnutí, tak je to na vyhazov. Já mít takového prodejce v obchodě, tak letí ještě ten den.

 

Dovolím takový menší názor. GMT Navi jsem měl dvakrát a ani jednou s nimi nebyl problém. Dal jsem si tu práci a spočítal jsem, kolik modelů Breitling mi prošlo za posledních pět let rukama - dohromady jich bylo 48 kusů. Některé opakovaně, tedy i dvakrát, respektive třikrát, což je tady vlastně normální. Nicméně kromě jedněch, které jsem reklamoval s vadou materiálu na kaučuku (nikoli na hodinkách), jsem byl se všemi spokojen. A to jsem na hodinky hodně náročný. Takže si myslím, že Béčka mají své místo oprávněně.

 

Pokud jde o to předražení a tím se opírám i o Siwiho, který píše, že lze sehnat kvalitní hodinky i daleko levněji. Ano, tohle je pravda, ale není to jen Breitling. Stejně tak lze říci, že jsou předražené PAMy, IWC nebo Omegy, které mají ETU, respektive vyladěnou ETU. Takže dá se říct, že Breitling je dost drahý, například Super Avenger se 7750 za 150.000,-Kč nebo B50 v SuperQuartzu za cenu přes 170.000,-Kč, ano drahé to je, ale která přestižní značka není dnes drahá? Tuhle jsem se byl podívat na Oris Aquis Chronograph a se 7750 ten model vychází bez pár tisíc na rovnou stovku. Takže zase nějakou úměrou mi to přijde v pořádku ve srovnání s Breitling. 

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Platis predsa hlavne za machrindex, nie za to ze by to ukazovalo cas. No a pravda je taka, ze B ma proste machrindex vyssi nez napriklad co ja viem Longines,.... aj ked v reale su to oboje porovnatelne kvalitne hodinky s etou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Ahoj. Porad hledám nějaký supr tooly, protože v praci jim dam dost zabrat. Zároveň uziju digi, a tak mi jako mix G shock a Seiko divers vycházejí nějaké ana digi becka. Chci se zeptat, jak je to s vodotěsnosti a životnosti suprkvarcu. Protože další věc co řeším je přesnost.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pjr86: Analogovo - digitální Breitling za relativně rozumnou cenu jsou Aerospace EVO - ty jsou titanové, tedy i lehké. Životnost SQ je mnoho let, já osobně měl jedny již od roku 2004 a stále naprosto bez problému, jen měnit baterii a dělat periodický servis. Je to bezúdržbová záležitost s vynikající přesností, prakticky od změny do změny času několik jednotek vteřin.

 

Použité se dají sehnat kolem 50kkč, nové kolem 100kkč i lehce pod. Ceníkovka byla naposledy 112.900,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen Sphinxxe ohledne EVO doplnim: v retailu je aktualni cenikovka 109.800,- a pjr86 se ptal jeste na WR, tu maji 100m, v bazenu cajk, do more se teprve chystaji, na pilotky staci... ;) Jsou fajn, na ruce nejsou ani citit, vypadaji dobre - to je samo subjektivni. Akorat je treba vzit na zretel, ze titan se chova jinak a je to na nem videt, coz mne osobne je u zadele, ale jsou tu soudruzi co by treti vlasecnici na pouzdre neprezili... :lol2:

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/81002-jaké-breitling-máte-dnes-na-ruce/?p=1941493

 

PS: a bavime se o verzi na tahu, ani bych nespekuloval s tim to vzit na necem jinym a pak tah za raketu dokupovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, díky Karle.

 

K těm vlásečnicím - výhoda titanu je, že se dají lehké vlásenky zahladit obyčejnou gumou a je to v pohodě. Ale jinak přesně jak píšeš, člověk o hodinkách na ruce ani neví, což je díky jejich výšce super, perfektně sednou na ruce. A další výhodou Aerospace je, že jsou hezké na tahu, gumě i kůži, takže pokaždé jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...