Přejít na obsah

Victorinox Mechanic Chrono Black Edition


Snow

Doporučené příspěvky

Druhá (!!) nejprodávanější značka v USA představila hodinky z pilotní řady Airboss. Mají pouzdro o průměru 42mm potažené vrstvvou PVD. Srdcem správného chronographu hodinek této třídy prostě musí být ETA Valjoux 7750 (se Sellitou, kterou používá k mému opravdu VELKÉMU smutku používá výhradně Oris jsem si pořád ceestu nenašel). Pořádný bagr prostě musí být Valjoux  :) . Cena není nikterak nízká, 1925? a to mi přijde na Victorinox, i když chronograph opravdu dost.

 

Victorinox Mechanical Chronograph Black Edition

 

victorinox-mechanical-chronograph-black-

 

zdroj - http://www.watchtime.net/nachrichten/victorinox-mechanical-chronograph-black-edition/?utm_source=daily_nl&utm_medium=email&utm_campaign=28092015

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem nestačil editovat. Nevíte, prosím, proč Oris používá výhradně Sellitu ?? Nechce se mi věřit, že zrovna takováto značka nedostane od pana Hayeka ETU. Nebo že by konkurence  nedostane nic ?

Victorinox pro Swatch Group asi konkurence není, Oris by byl 1000%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příspěvek, který jsem zahlédl v mobilu mě donutil k tomu, abych se na strojky Oris pořádně podíval. V současné době jich mají 51, z toho dva in house (110 a 111), sedmičková řada, což jsou novější modely strojků jsou komplet Sellita 15ks a zbytek je ETA, t.j.34ks. Co bude dál tedy ukáže čas. Nepopírám, že jsem možná mýlil, vycházel jsem z toho, že co nový model, to SW.

 

A tak jsem se rozhodl, že se na to pořádně podívám.

 

Oris Aquis Small Second, Date (Cal. 743, based SW 220-1)

Oris Divers Sixty-Five (Oris Cal. 733, based on Sellita SW200)

Oris Williams Chronograph (Oris Cal. 774, based on SW500)

Oris Williams Day Date (Oris Cal. 735, based on SW220)

Oris ? Audi Sport Limited Edition II (Oris Cal. 778, based on Sellita SW 500)

Oris Aquis Depth Gauge Chronograph (Oris Cal. 774, based on Sellita SW 500)

ORIS - Calobra Chronograph Limited Edition II    mimochodem nádherný model  a proto má co ? Ano, správně, ETU Valjoux a ještě k tomu 7753, tak to má být (Oris Cal. 676, based on ETA 7753)

ORIS Calobra Day Date Limited Edition II tady je to už zase horší (Oris Cal. 735, based on SW220)

Oris Audi Sport GMT (Cal. 747, based on SW 220-1)

Oris Carlos Coste Limited Edition IV (Cal. 743, basedon SW 220-1)

Oris Big Crown ProPilot GMT (Cal. 748, based on SW 220-1)

ORIS Force Recon GMT (Oris cal. 747, based on Sellita SW 220-1)

 

Tak tohle jsou zhruba všechny příspěvky ze sekce Oris pro rok 2015 a v nich hodinky letošní výroby. Obrázek si může udělat každý sám.

 

Tady jsou ty Calobry, o kterých jsem básnil.

 

ORIS%2B-%2BCalobra%2BChronograph%2BLimit

 

ORIS%2B-%2BCalobra%2BChronograph%2BLimit

 

Oris%2BCalobra%2BDay%2BDate%2BLimited%2B

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nádherný  post-17935-0-90842300-1443879118.gif

 

Obávám se, že budoucnost je u Orisu kompletně ve strojcích Sellita, moc nerozumím té momentální rozpolcenosti v nabídce, ale dlouhodobě mi přijde, že Sellita Etu u Orisu vytlačuje (nebo končí zásoba strojků???), takže si myslím, že tvůj postřeh byl zcela správný.

 

Zajímalo by mě srovnání obou chronografů po opravdu dlouhodobém používání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příspěvek, který jsem zahlédl v mobilu mě donutil k tomu, abych se na strojky Oris pořádně podíval. V současné době jich mají 51, z toho dva in house (110 a 111), sedmičková řada, což jsou novější modely strojků jsou komplet Sellita 15ks a zbytek je ETA, t.j.34ks. Co bude dál tedy ukáže čas. Nepopírám, že jsem možná mýlil, vycházel jsem z toho, že co nový model, to SW.

 

A tak jsem se rozhodl, že se na to pořádně podívám.

...

 

ORIS - Calobra Chronograph Limited Edition II    mimochodem nádherný model  a proto má co ? Ano, správně, ETU Valjoux a ještě k tomu 7753, tak to má být (Oris Cal. 676, based on ETA 7753)

...

Tady jsou ty Calobry, o kterých jsem básnil.

 

Calobra limitku som mal v hlave už dlhšie, z fotiek vyzerajú mimoriadne vydarene. Náhodou som na ne ale nedávno narazil v jednom shope a teda bol som sklamaný. Na fotkách krásne živá zelená je v skutočnosti dosť mdlá. A potlač okolo sčítačov nevýrazná. Je to samozrejme subjektívna záležitosť, ale ja si ich škrtám zo zoznamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...