Přejít na obsah

Combo Grand Seiko a ? (Squale master)


Návštěvník

  

34 hlasů

  1. 1. Jaká kombinace je nejhezčí?

    • zelená a bronz
      7
    • zelená a ocel
      2
    • šedá a bronz
      9
    • šedá a ocel
      16

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Po půl roce nepřetržitéího  nošení grand seiko se opět vracím k potápkám 60.- 70. let. Mám ten design rád. Třeba Aquadive, co jsem měl, byly kouzelné, ale hrozně vysoké.

 

post-1551-0-83419000-1444636726_thumb.jpg

 

Eterny heritage mě taky bavily, až na nevýraznou hodinkovku  :( .

 

post-1551-0-48081000-1444636704_thumb.jpg

 

 

Volba padla nejdříve na Vulcain nautical. Budíček je skvostný, myslím, že na fóru nejsou, ale prostě na ně dobře nevidím. Poměrně komplikovaný ciferník ručkám nedává vyniknout a odečet času se mi zdá, že bude horší. 

 

post-1551-0-35396800-1444636890_thumb.jpg

 

 

Doxa 5000 mě neuchvátily, ale Squale master 600 m mi leží v hledáčku již dlouho, a myslím, že se usadily definitivně. Důvod.  Líbí se mi, jsou blýskavé. Aplikované indexy na lunetě loví denní světlo a tenhle efekt znám z Grand seiko a je zábavný. Hodinky mají spoustu originálních prvků.  Luneta je oboustraně otočná po zmáčknutí. Datumovka má vnitřní kyklop. Velice pěkný skeletizovaný rotor 2892 A s nástavbou  Dubois Deprauz.

 

post-1551-0-18819600-1444637363_thumb.jpg

 

Tak kde je problém? Dělají se v několika variantách a já si neumím vybrat. Proto bych vás chtěl poprosit o hlasování. Mírného favorita mám, ale toho prozradím při případníé diskuzi. Jakéíkoli komentáře k volbě samozřejmě vítám.

 

 

.... Jinak, konverzujete s nemocným člověkem, 14 dní zpět jsem v SZ vážně řešil s hadňou Damasko chrona, takže tak  :cigar:

 

post-1551-0-09298100-1444636625_thumb.jpg

 

post-1551-0-89588600-1444636630_thumb.jpg

 

post-1551-0-18613600-1444636641_thumb.jpg

 

post-1551-0-01126000-1444636651_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník dlubix

Romane, nechtěl jsem bejt první, kdo to napíše, ale ty skvale jsou fakt hrozný... všechny.

 

EDIT: jo, kup si Suby :D

Upraveno uživatelem dlubix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:eek:  Díval jsem se na ně na stránkách Chronoshopu, ale začínám chápat proč je většina fotek v polostínu.... dal jsem Ti tam zelená+bronz, když úlet, tak pořádný.

Každopádně, pokud chceš mermomocí vypláznout prachy za "nestádovitost" tak vezmi DK 10 a máš tam alespoň ten Si vlásek...  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasováno. A malá otázka: pokud netrváš na velkých potápkách a soudkovitém tvaru pouzdra (jako že asi ne, viz 42 mm Vulcain intermezzo), neuvažoval jsi o starší verzi Blancpain FF s embossed lunetou? Do budgetu by se asi vešly, při troše št?stí i v hezčí GMT verzi. Mají velikost 41 mm luneta/ 13 mm výška... a na fóru jich moc nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze všech uvedených, tedy nejen Squale (sry, taky se mi nelíbí - křápnul jsem Ti tam šedá+ocel jako nejmenší "zlo"), bych se osobně vrátil k Eternám - na meshi jim to fest sluší!

Tady jsou jedny na chrono24: http://www.chrono24.com/en/eterna/heritage-super-kontiki-limited-edition-1973--id1729709.htm

 

Chtěl jsem navrhnout Blancpain Fifthy Fanthoms, ale nvm zda nejsou už přes budget.

 

//edit: Martar je rychlejší...

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:eek:  Díval jsem se na ně na stránkách Chronoshopu, ale začínám chápat proč je většina fotek v polostínu.... dal jsem Ti tam zelená+bronz, když úlet, tak pořádný.

Každopádně, pokud chceš mermomocí vypláznout prachy za "nestádovitost" tak vezmi DK 10 a máš tam alespoň ten Si vlásek...  :)

 

 

Ty DK10 se mi vůbec nelíbí. Podívej se na jútub na recenze, jsou tam dvě a tam nejsou v polostínu, ale blejskačky 

 

u nestádních hodinek si vždycky vzpomenu na Corum Bubble, měl jsem na ruce a jsou takové "jiné", na mě teda velké

 

třeba tyhle Diver

 

 

Corum Bubble jsem měl a debil prodal. Z jejich limitek Diver bomber se mi ale nelíbí ani zelený, ani žlutý tygr

 

Hele, tak vezmi něco od Vrcana - ten má na prodej pár mikrobrandových potápek a některé jsou docela obludy (myšleno velikostně, nikoliv vzhledem).

 

 

Já tam trochu ten příběh potřebuju a u potápění je ten od Squale celkem nosný

Hlasováno. A malá otázka: pokud netrváš na velkých potápkách a soudkovitém tvaru pouzdra (jako že asi ne, viz 42 mm Vulcain intermezzo), neuvažoval jsi o starší verzi Blancpain FF s embossed lunetou? Do budgetu by se asi vešly, při troše št?stí i v hezčí GMT verzi. Mají velikost 41 mm luneta/ 13 mm výška... a na fóru jich moc nebude.

 

Já bych chtěl větší hodinky 

Preco nie Squale 101? Kombinacia modrej s ciernou lunetou ma uz dlho berie.

attachicon.gifsquale-2002-101-atmos-black-blue.jpgattachicon.gifUC0MX.jpg

 

Ak by si trval na odlisnosti, tak maju aj limitku. :)

attachicon.gifuntitled.png

 

Ty jsou hezký, ale ničím moc zvláštní. Na ruce sedí parádně. Vyzkoušené.

 

Pokud bych měl zůstat tady tak konzervativní ocel+ šedá.

Koukni do Německa: Damasko, Sinn, Nomos, já bych brouzdal v těchto vodách

 

Damasko - snad jen ta chrona DC 66, ale teď mám období, kdy jsem retro potápěč

 

Sinn jsem měl 5x nebo 6 x

 

Nomos - prťavý 

 

děkuji všem za reakce  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze všech uvedených, tedy nejen Squale (sry, taky se mi nelíbí - křápnul jsem Ti tam šedá+ocel jako nejmenší "zlo"), bych se osobně vrátil k Eternám - na meshi jim to fest sluší!

Tady jsou jedny na chrono24: http://www.chrono24.com/en/eterna/heritage-super-kontiki-limited-edition-1973--id1729709.htm

 

Chtěl jsem navrhnout Blancpain Fifthy Fanthoms, ale nvm zda nejsou už přes budget.

 

//edit: Martar je rychlejší...

 

 

U těch eterna bych se za chvíli zbláznil z té hodinovky. měl jsem je, vím o čem mluvím 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz chces mermomoci neco levnyho k tem krasnejm drahej Seiko, tak kup LLD a mas to. Jsou puvodem z 1968.

Hlavne mi nepis, ze maj dlouhy nozky. Kdyz sedely mne, tak budou i tobe. Stejne jako Sea Hawk ;-)

Hlavne si nekupuj nic z toho, co ches odhlasovat. Jak to rikas ? Co ze to delaji zoufali muzi ? :-D

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a nebo pořídit znovu Eterny Kontiki Heritage a domluvit se v Chronoshopu na objednání ještě jedné hodinové ručky jako náhradního dílu za původní, zničenou (rozum?j v K&M namočenou do lumi podle tvých představ :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Kašli na ně, vezmi Squale. Jsou to hodinky s historií a nemá je každý ve stádě jako jiné, zde navrhované. Vzhled je lehce retro s užitečnou komplikací, přitom jsou dobře čitelné, celkem přehledné. Zamyslel bych se nad zelenou, jestli nezačne časem vadit, zrovna jako ta hodinovka u Eterny, která se mi nelíbila už tenkrát. Ještě bych možná snesl bronzové pouzdro, ale taky to je módní záležitost. Pokud je chceš opravdu pravidelně nosit, zůstal bych u klasiky a trochu extravagance můžeš řešit řemeny.

 

EDIT: Čím víc na ně koukám, tím víc se mi líbí. Luneta je úžasná, plastická se mi líbila vždycky, od Blancpain, přes UN, atd. Lumi na 6 je pěkný nápad. A to mnohohrané vrstvení na vnitřní částli lunety je spektakulární.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...