Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Rád by jsem se vám pochlubil svým novým dílem nad kterým jsem přemýšlel už delší dobu a konečně ho realizoval. Je pravda že ještě není hotovo , chybí ciferník a ručky . To si ale nechávám až na konec a plánuji i lunární kalendář. 


 


Takže kde nestačí výplata , musí zasáhnout kutil. Velice jsem toužil vlastnit bicí špindlovky ,ale asi tu nemusím vyprávět na kolik taková věc příjde. Nakonec jsem na Aukru zakoupil torzo špindlovek za 800,- a pustil se do díla. Strojek jsem celý zrenovoval a uvedl do chodu , akorát řetízek byl potrhaný a když jsem pospojoval všechny části , zjistil jsem že není dost dlouhý na plné natažení a dojde poslední půlotáčku před koncem. 


Ze strany ručiček jsem navrtal dva otvory se závitem M2 který budou držet celý bicí mechanismus. Odbíjení jsem nezvykle na hodinky udělal jako u pendlovek - půlové s opakováním. Chtěl jsem aby jsem si mohl kdykoliv poslechnout kolik je . Ale tak úplně to nevyšlo ,protože špindlostroj je poměrně slabej a má problémy aby minutová ručka připravila mechanismus k bití. Vyřešil jsem to tak že se pomalu natahuje celou půlhodinu těsně po odbití a tak je možné opakovat pouze 4 minuty po posledním bití než se nátahem zablokuje bicí stroj a uvolní se až v době dalšího bití.


 


post-24603-0-97691500-1445119848_thumb.jpg

post-24603-0-25291400-1445119856_thumb.jpg

post-24603-0-90450000-1445119862_thumb.jpg

post-24603-0-24810400-1445119870_thumb.jpg

post-24603-0-67589300-1445119878_thumb.jpg

post-24603-0-46936100-1445119886_thumb.jpg

post-24603-0-20551800-1445119894_thumb.jpg

post-24603-0-10363400-1445119901_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jestli si o tom mysliš že je to pěkné, že jsi šikovný a že je to hrdnistvi,ale JE TO PĚKNÉ JSI ŠIKOVNÝ A JE TO KURVA HRDINSTVÍ se do to ho pustit !!!

 

Za mne potom prosím o video s výsledkem.

 

Dobrá práce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiří9 : Řetízek jsem zatím neřešil , prostě se při natahování dívám kde je konec , ale do budoucna upravím takovou tu stopku aby zastavila o otáčku dříve.

Jasně. Jenom mě zajímalo, jestli si neskusil udělat nějaký článek na koleně :notworthy: .  A případný návod na výrobu :)  Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porcelánový ne , ale chci ho udělat smaltovaný . Moje sestřenka mne se smaltem naučila . Není to nic složitého , horší budou čísla.

 

Jiří9: Zkoušel jsem zkoušel , ano jde to , ale nemám v plánu udělat ani centimetr :-) . V pohodě zvládám háčky na koncích , dělám je z pružiny od budíku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porcelánový ne , ale chci ho udělat smaltovaný . Moje sestřenka mne se smaltem naučila . Není to nic složitého , horší budou čísla.

 

Jiří9: Zkoušel jsem zkoušel , ano jde to , ale nemám v plánu udělat ani centimetr :-) . V pohodě zvládám háčky na koncích , dělám je z pružiny od budíku.

Háčky  do dámských a větších dělám z per kapesních hodinek, ale je to na okraji mích technických možností  . Ale na články řetízku u dámských špindlovek zatím nemám,  velké pánské možná jako koníčka jinak ne :)   Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...