Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tak, když je to tak, jak píšeš, Kdyby dělal jenom hřídel, tak by nepotřeboval zase tak velké otáčky . Když naši staří hodináři, točily setrvační hřídele i na soustruhu s klikou  a já je dělám cca na poloviční otáčky soustruhu NDR. Ale je fakt, že každý má svůj osvědčený styl práce a u mě prověřený mnohaletou praxí  :hannibal:   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Právě jsem si dal dohromady tento bicí strojek , koupil jsem ho na Aukru za 1000Kč. No řeknu vám , užil jsem si své , to by vydalo na celou knížku , ale napadlo mne tak jestli by nebylo od věci sepsat nějaké rady a postřehy jak opravovat špindlovky. Za posledních pár let jsem něco pochytil :-).

 

Fotky jsou přímo z aukce , v jakým byli stavu , všiměte si mají 3 kongy .

 

 

 

 

post-24603-0-49661800-1509654728_thumb.jpg

post-24603-0-11026600-1509654737_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Kluci zdravím, mám dotaz, nebo spíš volání o pomoc. Odnesl jsem k hodináři na Stochově staré tříplášťové hodinky, aby je  vyčistil, doplnil jim rámeček na sklíčko a dodal sklíčko (tvrdil ze začátku, že to není problém). Já jsem nijak neřešil kvalitu oprav, hodinky jsem kdysi od kohosi dostal a nějak jsem na nich nelpěl (na rozdíl od dědových Omeg). Na těhle se mi líbilo ruční rytí (výzdoba) a tak se mi jich zželelo a ty prachy jsem do opravy dal. Zdá se, že je hodinář sice dal do jakéhosi stavu, rámeček také dodal, teď ale tvrdí, že sklíčko do tříplášťovek je problém, že vyzkoušel plastové, i objednané skleněné, ale ani jedno tam nejde. Nevíte, kde bych se ke sklíčku do tříplášťovek mohl dopátrat? Teď, když už chodí, ciferníček mají dobrý (bez kazů), by mi bylo líto, je nechat neúplné. Díky za rady.... Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

teda Marku, ty jsi dabel, lihyrove a jeste mystery... :-) gratulace. :-)

Myslim, ze kdybys zil pred 3 stoletimi, cteme v ucebnicich nejen o Johnu Harrisonovi, Johnu Arnoldovi nebo Pierre le Royovi, take o ceskem vynalezci Marku Bohacovi.

Jsou nekde verejne k videni?

Zdravim do Ase, Robert.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mockrát děkuji , mám radost že se líbí , možná budou k vidění v Klášterci v muzeu hodin. Zejtra tam jedu , tak uvidím.

Jinak žádný disk tam není , proto nemůže být vidět. Nejsem si úplně jistej , ale odvážil bych se tvrdit že způsoub přenosu který jsem použil ještě nikdo nevyrobil.

Je to můj patent :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja znam klasicke mystery, kdy velky ozubeny disk je schovany pod okrajem, kam je svedeno i veskere soukoli a rucky jsou na disky nalepene. tim ze je disk ciry po cele plose, neni videt.

U tvych jsem tipoval na bezzuby disk, ktere se dotyka bubnu pod nim a trenim ho otaci, prevod hodinovy-minutovy disk je pak ukryt uprostred tech rucek, ale nesedi mi velikost na prevod 1:60

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

marne se pokousim najit nejake silonove vlakno, ci neco podobneho...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

asi jo, bude tam nejake vlakno - kdyz rovnomerne otacis sroubovackem, tak minutova rucka bezi trhane, tak bych rekl, ze to vlakno malinko podkluzuje. ale vrta mi hlavou, proc to neni vibec videt

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znám ještě jeden způsob pohybu ručiček na skle , ten se používá u čtvercového ciferníku kde je vyloučeno že by ručky mohl pohánět disk.

Jsou to dvě skla na sobě ale tím že jsou zarámované to nejde poznat , ty dvě skla vůči sobě vykonávají drobný pohyb který středové uložení ruček převede na otáčení. Ale tento způsob jsem nepoužil , je konstrukčně moc složitý. A vlákno tam také není :-) .

Veřejně to neprozradím , ale pokud jste zvědaví , mohu vám to popsat individuálně pokud mi napíšte na mbcorp@seznam.cz.

Je to děsné tajemství ... ;-)

 

post-24603-0-61524000-1539973401_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znám ještě jeden způsob pohybu ručiček na skle , ten se používá u čtvercového ciferníku kde je vyloučeno že by ručky mohl pohánět disk.

Jsou to dvě skla na sobě ale tím že jsou zarámované to nejde poznat , ty dvě skla vůči sobě vykonávají drobný pohyb který středové uložení ruček převede na otáčení. Ale tento způsob jsem nepoužil , je konstrukčně moc složitý. A vlákno tam také není :-) .

Veřejně to neprozradím , ale pokud jste zvědaví , mohu vám to popsat individuálně pokud mi napíšte na mbcorp@seznam.cz.

Je to děsné tajemství ... ;-)

predni sklo ne nenapadlo, je viditelne napevno, uz proto, ze jim vedes trny k natahu a rizeni rucek. pisu mail, jsem zvedavej...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...