Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Pěkný . Važ si ho, já jsem za něj dal pár táců, protože jsem bez něj nemohl žít  :hannibal:  a potřeboval jsem ho  na mou práci  :wine:   J

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se Ti kvedlá kolečko v ložisku a stáhnout to nejde, tak tu díru zacelíš. Pak do záběráku dáš spoluzabírající kola, nastavíš vzdálenost pro nejlepší záběr a přeneseš na desku stroje. Takto to uděláš s oběma spoluzabírajícímy koly a najdeš střed pro nové uložení...

B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Když jsem já sloužil to první léto , vysloužil jsem si děličku za to.

Musím se pochlubit , byl jsem opět v Klášterci , opravil jedny špindlovky a vysloužil si tento aparát ...

tak to konecne budou ozubena kola jako fik, chlape, uz to nebudes muset pilovat rucne. :-)

nebo se pletu?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ačkoli vypadá dělička na pohled primitivně , překvapilo mne jak je to šikovný nástroj , práce je s ní tak snadná že se dá v klidu u toho koukat na seriály a přitom si člověk jen tak v ruce točí kličkou , zoubek po zoubku.

Zde mám první ukázku , ano chybí mi profil na zubu , modul stále sháním a zuby jsou skošené , ale to není chyba děličky , jde jen o cvik.

 

post-24603-0-02876500-1541436549_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zase pokročil , začal jsem vyrábět vlastní moduly a udělal jsem si i jeden modul na výrobu modulů :-). Jako nejlepší materiál se ukázal starý plochý pilník který jsem vyhřál , popustil , nařezal a na soustruhu vyrobil kolečka a profil. Všechno je to jenom od oka , metodou pokus omyl. Výroba samotných koleček je velice snadná , ale výroba frézy která řeže je opravdu těžká. Největší problém je jak nabrousit profil zubu aniž by tím utrpěl tvar. Docela se osvědčilo nařezat drážky/zuby předem , na hraně se vytvoří malé otřepy , které po vykalení dobře berou , ale povrch řezu není hladký.

post-24603-0-66082700-1542049310_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...