Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nemá náhodou někdo tušení jak má fungovat toto. Prý se jedná o nějakou brzdu a používalo se to dřív jak šnek na zrovnoměrnění tahu pružiny.

Já bych tipl funkci blokace dotočení péra až do konce.

Tím by tam zůstával neustále tlak, který zaručí pozdější správné natáhnutí.

Pokud se pletu, tak sorry.

Jen taková úvaha.  :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanismus posuvu měsíce je spouštěn šneken na bití , tedy 2 x za den.

Ciferník stále nic.

Vygooglil jsem nějakou firmu co se zabývá výrobou ciferníků : http://www.thermis.cz/soubory/pdf/technologie-pro-potisk-ciferniku.pdf

 

Sice vyrábí ciferníky na budíky k přístrojům, ale pokud by sis u nich udělal svoji verzi a pak vystřihl, nemuselo by to vypadat špatně.

Jsou z Brna.

Upraveno uživatelem Hardslimer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

no abych Markovi trochu prihral polivcicku, meli bychom ho pochvalit nejen za spindlovky, ale i za repliku motokola L&K, vlastni drezinu, kreslici automat, vakuovy motor, nekolik typu fonografu, opravy i vlastni konstrukce fotografickych a kinematografickych pristroju a taky tvorbu vlastnich nemych grotesek... hledejte youtube kanal MBCorp. rozhodne to stoji za to...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

a mimochodem, kdo ma cestu na zapad Cech, muze navstivit i Markovu vystavu v muzeu v Asi http://www.info-as.cz/vystavy-v-muzeu-v-asi najde tam vetsinu jeho hracek... :-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robero79: Díky za pozornost , opravdu mne to těší :-) .

 

Zatím žadný další projekt nemám , na to musí přijít nálada. Pořád zvažuji vlastní jednoručky .

Momentálně si dávám pauzu a tak jsem si na aukru koupil

zcela obyčejné cylindrové klíčovky , funkční bez nutnosti zásahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem zahlédl v Drážďanech stavebnici nějakého parního strojku. Byla to taková malá fajnovost a zvažoval jsem, že si udělám radost. Nekoupil jsem :) Protože to bylo všechno tak dokonale precizní. Jen to podle podle dvaceti stránkového návodu, nebo pro úplné " levoručky" jako já video návod a sestavit to kouzelné puf puf cink cink a kochat se.... Tak jsem tam stál jak macho a prodavač dostával nerva. Nekoupil jsem, ale z obchodu jsem odcházel s úsměvem a těšil se domů. Dostal jsem nápad:))

Hned jak jsem přijel domů začal jsem úklidem sklepa. Do konce listopadu tam bude "moje"  útulná zašívárna :) Nějaký plán mám a pokud se nebude dařit, tak tady určitě najdu hodně dobrých duší.

Tím chci říct, že to co jsi Marku udělal ty, je prostě a jasně nádherné. Jsem nadšený že to je takové " dřevorubecké" snad se neurazíš, ale myslím to v dobrém. Dostal jsem díky Tvému nadšení, chuť dělat věci tak nějak po svém. Je naprosto jedno, že to nebude jak z výrobní linky, ale o to přeci nejde .)

 

Marku díky a hodně zdaru při další tvůrčí práci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@daur naprosto ti rozumim a mame podobne myslenky, udelal jsem to same, uklidil sklep, a v prvni rade opravil stary ponk.

 

4a7052881166c90015f3fd3d96265abc.jpg

 

na Vanoce jsme v rodine rezignovali na kupovane darky, krome deti, a davame si vyhradne rucne vyrabene. je to mnohem vetsi legrace nez behat po obchodech. stala se z toho po par letech prestizni zalezitost a vetsina by se nemusela stydet dat na to ferovou cenovku.

 

jinak me dost vrta hlavou jedno zdejsi vlakno o turbillonu v budiku B90, ziraji doma na me dve B90ky, tak jim asi riznu do zakladen... :-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Roberto. Kde jsi narazil na vlákno o  turbillonu v budiku B90, To by mne také zajímalo Jirka

 

 

 

 

 

@daur naprosto ti rozumim a mame podobne myslenky, udelal jsem to same, uklidil sklep, a v prvni rade opravil stary ponk.



na Vanoce jsme v rodine rezignovali na kupovane darky, krome deti, a davame si vyhradne rucne vyrabene. je to mnohem vetsi legrace nez behat po obchodech. stala se z toho po par letech prestizni zalezitost a vetsina by se nemusela stydet dat na to ferovou cenovku.

jinak me dost vrta hlavou jedno zdejsi vlakno o turbillonu v budiku B90, ziraji doma na me dve B90ky, tak jim asi riznu do zakladen... :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je dobrý., sice mám v hlavě jiný projekt, ale tohle je také super nápad Jirka

 

@jiri9 tady na foru: Tourbillon v budiku B90
http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/90102-Tourbillon-v-budiku-B90


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...