Přejít na obsah

Seiko Legenda - Želvy


People

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, omlouvám se, jestli píšu do blbé diskuze, ale chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo nějaké zkušenosti s řešením problému u Seiko SRPA21J kde šipka na lunetě ukazuje nepřesně na index 12. polohy. A i při luminiscenci ve tmě tečka na lunetě je mimo symetrii s 12. polohou.


Na videích převážně amerických to lidé sdělují také, že je to častý problém tyto nesedící indexy.


Je zajímavé, že např. u těch mých ostatní indexy s lunetou sedí, jen 12. poloha a lehce pozice 11 a 1 je vychýlená.


Dá se to vyřešit výměnou za novou třeba keramickou lunetu, která bude nasazena přesně?


A pokud ano, prosím o radu, kdo to u nás provádí.


Díky moc!    :mobile:


D.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luneta má lehce vůli, takže se mi nestalo, že by nešla srovnat. Technicky je to hrozně primitivní zařízení. V těle hodinek je pérová vložka se dvěma výstupky a vespod lunety pak drážky do kterých výstupky zapadají. V podstatě je to princip jak u ořechu zadního kola bicyklu. Lumeta je pak na hodinky jen nalisovaná. Jestli je nebo není rovně s indexy tak rozhoduje jen nalepená vložka lunety. Jak jsem psal, je tam jistá vůle, takže by to mělo jít srovnat. Jinak nelícující luneta je i téma u Rolexu, takže bych to nebral tak vážně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krouzil jsem kolem nich nejaky ten rok, nekolikrat jsem mel moznost si zelvy vyzkouset... a kdyz sem se ted "rozhoupal", tak dojmy... BOŽÍÍÍ!! :-D

Paradni volnocasovky, i pres velikost pohodlne sednou na zapesti ? la uherak. Mno, konec kaucuku tim padem krapet precuhuje. Ale je prijemny. Tah jsem nechtel.

Po delsi dobe zase cista radost z nove akvizice ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...