Přejít na obsah

Prim Spartak Retro


Doporučené příspěvky

Od 11.11. jsou v prodeji nové Spartaky, v nabídce je 100ks limitka a taky otevřená edice v několika barevných variantách.

Do konce listopadu platí cenové zvýhodnění pro zákazníky Eltonu ve výši 15%.

 

SPARTAK RETRO L.E.

post-13546-0-45821100-1447196943_thumb.jpg

 

post-13546-0-44216100-1447196632_thumb.jpg

MOC 59.000,- Kč s DPH

 

Spartak RETRO

post-13546-0-82982400-1447196788_thumb.jpg

 

post-13546-0-43847500-1447196634_thumb.jpg

post-13546-0-34801400-1447196636_thumb.jpg

post-13546-0-64679200-1447196638_thumb.jpg

post-13546-0-42372100-1447196640_thumb.jpg

MOC 54.000,- Kč s DPH

 

Spartak Retro.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 90
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Říká se, že v jednoduchosti je krása, což je možné říct i o těchto hodinkách. Já bych navíc také ocenil doplnit strohost čísel ciferníku kontrastem s psanou podobou loga Spartak, což by myslím ciferník trochu "oživilo". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na průhledu na zlacený strojek (foto převzato od finance) však nevidím žádný konstrukční a technický pokrok. Můstek setrvačky je trapně prázdný, tam je místo pro mikroregulaci. Již tak před dvěma lety mi ukazoval mladý konstruktér Eltónu vyvýjenou mikroregulaci pomocí malého ozubeného kolečka zabírajícího do ozubeného segmentu na ručce regulující účinnou délku vlásku - je škoda že to není realizováno - hodinky této cenové hladiny by to měly mít a zasloužily by si to! Toť můj názor technochronomagora :)  :thumbsdown_anim:  :).

post-19465-0-58154800-1447275818_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduchosti je krása, s tím souhlasím, ale ta jednoduchý musí být dotažená k dokonalosti. V téhle cenové hladině, kde jiné značky nabízí komplikované plastické ciferníky, plastické ručky a kombinovanou povrchovou úpravu pouzdra, je myslím u jednoduchého modelu pro dotažena detailů rozpočtový prostor.

 

Konkrétně mn? se moc líbí pouzdro. Nejvíc mě oslovuje modrý ciferník, ale to je na vkusu každého soudruha. Rozčiluje mě strojek z důvodů mnohokrát popsaných a ručky. Ačkoliv původním Spartakům listové (dauphine) ručky moc sluší, tady jsou rovné hůlkové správnou volbou, k charakteru hodinek to lépe pasuje. Potud se mi to líbí. JENŽE: pokud mohu posoudit z fotografií (doufám, že se mýlím), jsou současné hůlkové ručky ploché s ostrým pravoúhlým zakončením, jako u primek z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Přitom hůlkové ručky u původních Spartaků měly i přes technologická omezení poplatná dob? lehké bombírování, dobře to je vidět u černých modelů se zlacenými ruckami. Vypadá to lépe , ne tak levně, a ručky lépe loví světlo. Nebo špatně vidím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruční nátah - OK

strojek nic co by nadchlo, ale nějak bych to překousl,

pouzdro pěkné,

ciferník a ručky bída. Minimalistický ano, ale musí být vidět proporce, design, kvalita. Klidně bych si za to připlatil, ale tohle ne. Jak staré dětské Ruhly. Designér by se měl hodně posnažit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Logika, férovost a legitimnost nástulnictví MPM po PRIMu mi uniká, asi na to koukáš odjinud :). Na Spartaky odkazují sice nudně, ale ve vší slušnosti, což nevím jestli bude stačit za ty peníze, snad pár lidem ano. Mé nadšení z kal. 94 (93 s datem) v mých IGENech již opadlo, počáteční neuvěřitelná přesnot po pár týdnech nošení sklouznula do -30s/den, což je dost. Aktuálně testuji různé polohy na odkládání na noc a nátah ráno nebo večer, abych je trochu popohnal bez nutnosti otevření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

On problém je v tom, že se vždy najdu lidé, kteří si to koupí (taky jsem jedny Prim Manufacture pořídil). Další si koupím až se změní celá plejáda faktorů; abych pravdu řekl už v to ani nevěřím.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...